Wydarzenia

Gmina w czerwonej strefie. Odwołane imprezy, kolejne ograniczenia w urzędzie i długie kolejki przy punkcie pobrań

Fot. Kacper Ropka

Od soboty Krzeszowice, tak jak pozostałe gminy powiatu krakowskiego, znalazły się w czerwonej strefie o podwyższonym rygorze sanitarnym. W związku z zaistniałą sytuacją organizatorzy byli zmuszeni odwołać wydarzenia, które miały się odbyć w ten weekend. Od poniedziałku zmiany czekają nas także w urzędzie.

Po czwartkowej decyzji wojewody małopolskiego zawieszono zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Woli Filipowskiej i Klubie Senior +. Sobotni koncert VIVA POLONIA organizowany przez Stowarzyszenia Śpiewanie bez Granic, przeniesiono z Czernej do kościoła w Morawicy, mieszkańcy mogli śledzić transmisję z koncertu online. Na późniejszy termin przeniesiono charytatywny zlot NJBC, który miał się odbyć w niedzielę na placu targowym.

Kolejne zmiany zapowiada też krzeszowicki magistrat. W Urzędzie Stanu Cywilnego i Referacie Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych już od poniedziałku nastąpi czasowe ograniczenie przyjmowania stron. Jak poinformował na swoich stronach urząd – Referat Ewidencji Ludności przyjmuje tylko w sprawach niecierpiących zwłoki po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Natomiast Urząd Stanu Cywilnego od poniedziałku będzie przyjmował bezpośrednio tylko w sprawach bieżącej rejestracji zgonów, małżeństw i urodzeń po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty.

Od niedzieli w gminie przybyło 35 osób u których wykryto zakażenie, 28 choruje, a 129 znajduje się na kwarantannie. W sobotę przy mobilnym punkcie pobrań wymazów ustawiała się długa kolejka oczekujących. Test można wykonywać codziennie – w poniedziałki od godziny 15:00 o 19:15, a w pozostałe dni od 9:00 do 13:15.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Obiektywny

    17/10/2020 o 22:14

    1 bilion 500 miliardow długu, słuzba zdrowia lezy i to dosłownie, inwestycje sa dokanczane tylko te ktore zaczeła platforma co widac podczas przecinania wsteg przez Adamczyka, szkoły i system edukacji powrot do PRLu, do tego kumoterstwo ma niespotykana dotychczas skale, media publiczne całkowicie podporzadkowane propagandzie nie mylic z prawda rzadzacej juncie PIS PZPR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę