Zdrowie

Gmina chce wesprzeć chrzanowski szpital w zakupie respiratora

Fot. pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Urząd przygotowuje projekt uchwały zakładającej wsparcie finansowe dla chrzanowskiego szpitala w zakupie respiratora. Radni zajmą się nim na najbliższej sesji.

39 tysięcy złotych, tyle chce przeznaczyć burmistrz na wsparcie chrzanowskiego szpitala w zakupie respiratora. Urządzenie miałoby trafić na powstały niedawno oddział przeznaczony do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

W tej chwili, w chrzanowskim szpitalu osobom z COVID-19 dedykowane są 42 łóżka. Ponieważ miejsca szybko się zapełniają, przygotowywanych jest kolejnych 20. Stąd potrzeba zwiększenia ilości respiratorów. Decyzja o przygotowaniu projektu uchwały dotyczącej wsparcia finansowego zapadła po rozmowie burmistrz z dyrektorem chrzanowskiego szpitala. O tym, czy środki popłyną do placówki, zdecydują na najbliższej sesji radni.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku gmina wsparła szpital kwotą 30 tysięcy złotych na zakup bronchofiberoskopu. Kolejne projekt, w którym zapisano udzielono dotacji w kwocie 30 tysięcy z przeznaczeniem na zakup narzędzi niezbędnych przy zabiegach onkologiczno-ginekologicznych, radni przegłosowali w maju tego roku.

 

21 komentarzy

21 Komentarzy

 1. mieszkaniec

  20/10/2020 o 13:18

  JESTEM ZA – pomimo iż to rolą i OBOWIĄZKIEM panstwa jest dbanie o życie i zdrowie obywateli.
  Wzorem innych np. Fundacji które coś ofiarują chciałbym by na tym respiratorze była tabliczka infornująca: RESPIRATOR TEN DLA SZPITALA W CHRZANOWIE SFINANSOWAŁA GMINA KRZESZOWICE W RAMACH INTERWĘCYJNEJ POMOCY NIEUDOLNEMU RZĄDOWI Prawa i Sprawiedliwości.

 2. realista

  20/10/2020 o 14:50

  Po co? Przecież rząd zakupił mnóstwo respiratorów. W tvp ciągle się mówi o wyczynach rządu. Pełną parą uskutecznia się propagandę sukcesu. Dlaczego po raz kolejny zamierza się wydawać nasze pieniądze, raz rząd, raz samorząd? W dadatku jak piszą i wierzą niektórzy nawet na tym blogu przecież pandemii nie ma, wirus jest tylko wymysłem?

 3. ktoś

  20/10/2020 o 20:05

  To chyba jakaś paranoja- przecież kilka dni temu premier powiedział że 2000 respiratorów czeka w gotowości i jesteśmy przygotowani na walkę z covidem. powiedział, że respiratory wolne są. więc po co dokładamy się? czy na gminy zrzuca się odpowiedzialność za nasze zdrowie i życie? o tym głośno nie mówi się, a trzeba to wykrzyczeć że gminy sponsorują respiratory, chociaż ochrona zdrowia to zadanie odgórne. Porażka.

 4. ktoś

  20/10/2020 o 20:21

  Ochrona zdrowia to podstawowe zadanie państwa. Nie rozumiem tej decyzji gminy z zakupem respiratora, stać nas na to? wygląda na to, że za chwilę będziemy przejmować wszystkie zadania państwa, które przez 8 miesięcy nie przygotowało się na pandemię. Słabiutko to wygląda. Żeby była jasność- nie głosowałam na PiS więc ponarzekać mogę, a ci co głosowali to … cicho sza.

  • Anonim

   21/10/2020 o 15:55

   hahahah, nadał sobie sam prawo do narzekania, bo „nie głosowałem na PiS”.
   Pokaż mi zapis, obrońco prawa i demokracji (bo przeciez PiS jest przeciwko temu) który daje Ci prawo do narzekania Z POWODU nie głosowania na partię rządzącą ?
   Oby się nie okazało, że nie głosowałeś w ogóle, bo wtedy jednak by wyszło, że przyłożyłeś rękę do wygranej PiSu, hahahha

   A na poważnie – nawet jeżeli nie stać, to widać trzeba kupić.
   Jeżeli natomiast jesteś przeciwny temu, to bardzo proszę napisz takie oświadczenie, że w przypadku w którym – nie daj Boże, nie życzę tego absolutnie!!! – będziesz musiał z tego respiratora skorzystać, to zrezygnujesz. Bo przecież byłeś przeciw zakupowi.

   Bywaj w zdrowiu, noś maseczke 🙂

 5. Olo

  20/10/2020 o 22:14

  Przeciez kraj za rzadow PISu kwitnie a to gmina ma kupowac sprzet morawiecki wszak powiedzaił ze wszystko jest opanowane. Przez PIS i rodzine tego zapomniał dodac

  • Anonim

   21/10/2020 o 17:34

   Jakoś Owsiak swoich łóżek też nie chce dawać na covidowców

   • Mieszkaniec

    22/10/2020 o 08:43

    Ma rację. Co chorzy z chorobami onkologicznymi mają umierać i leżeć na podłodze? Tym bardziej że taka była intencja zbiórki i wiele osób wyrzuciło datek bo podobał im się cel. O covidzie jeszcze nie było mowy.

    • Anonim

     22/10/2020 o 10:42

     No to o co chodzi z pretensjami? Jak budowano szpitale w tym kraju, to też o covidzie nie było mowy.

    • Anonim

     22/10/2020 o 11:58

     Dał 50 mln na potrzby zwiazane z covidem. Wg ciebie to mało?

     • Anonim

      23/10/2020 o 11:04

      Nie on dał, tylko myśmy dali. To my co roku wpłacamy na Orkiestrę, Jurek sam nie mnoży pieniędzy.
      Czy mało? Na pewno nie.
      Tylko jak sie to ma do 1,4 mld ?

 6. Alladyn

  21/10/2020 o 10:29

  Powiat został utworzony, aby zarządzać usługami publicznymi, z którymi nie
  poradziłyby sobie gminy, szczególnie mniejsze. Dlatego też powiat ponosi
  odpowiedzialność za zarządzanie szpitalami, prowadzenie szkół ponadgimnazjalnych,
  urzędów pracy czy sprawy geodezji. Warto przy tym pamiętać, że wszystkie szczeble
  samorządu są od siebie niezależne, i tak np. powiat nie jest nadrzędny w stosunku do
  gmin.
  Krzeszowice nie są w powiecie Chrzanowskim, a korzystają więc wypada się dołożyć.

  • babcia na furmance

   24/10/2020 o 16:58

   Anonim ty skoncz ta PISoska propagande bo tu nie RM.

 7. Podatnik

  21/10/2020 o 13:13

  Gdzie sa Respiratory zakupione od handlarza bronia?

 8. ktoś

  21/10/2020 o 16:39

  Pan Alladyn zaraz, zaraz – to niech nie mówią w propagandowej telewizji, że wszystko jest opanowane, tylko niech rządzący przyznają że nic opanowane nie jest, że nie ma respiratorów, że nie ma łóżek wolnych, że nie ma personelu medycznego, że nie ma planu jak pomóc przedsiębiorcom, a pacjent przez dwa dni wożony jest od szpitala do szpitala bo miejsc nie ma…. i długo by wymieniać. Polacy umieją pomagać- ale niech nas szanują, a nie okłamują i bajki opowiadają. Jak jest każdy widzi. A swoją drogą to pamiętam czasy jak powiatów nie było, tylko gminy i województwa i mniej było zamieszania z wykonywaniem zadań, a więcej pieniędzy w gminach i województwach zostawało, bo całej biurokracji powiatowej nie trzeba było utrzymywać.

 9. Wachi

  22/10/2020 o 07:18

  Premier zapewniał, że latem udało „się załatwić” m.in. pełne usprzętowienie, pół miliarda maseczek i rękawiczek. – Mamy teraz blisko 3 tys. wolnych respiratorów. Każdy szpital, który chciałby zwrócić się po respirator – zachęcam, nakłaniam do tego, by zwrócić się do Agencji Rezerw Materiałowych – dodawał szef rządu

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-mateusz-morawiecki-bede-rekomendowal-czerwona-strefe-w-calym,nId,4807399#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 10. carolina

  22/10/2020 o 11:45

  Gmina zadłużona a chcą wspierać Chrzanów, skandaliczny pomysł

 11. Tomek

  22/10/2020 o 19:21

  A może wesprzeć swoje podwórko bo do lekarza nie można się dostać a i luksusem jest udzielenie porady telefonicznej. Kolejki do punktu wymazów i wszechobecne dziadostwo.

  • ja

   24/10/2020 o 22:03

   Proszę się panie dyrektorze zająć ośrodkiem zdrowia w Tenczynku. Dodzwonić się tam, graniczy z cudem, a o poradzie i dostaniu się do lekarza to już można pomarzyć.

   • Anonim

    25/10/2020 o 14:09

    Na prawdę uważasz, że jakiś „pan dyrektor” to czyta ???
    Tępota ludzka sięga zenitu…

    • Pan Dyrektor

     27/10/2020 o 09:54

     Następny agresywny ignorant.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę