Wydarzenia

Duży tygodniowy przyrost zakażeń w gminie, ponad 230 osób na kwarantannie

Fot. Kacper Ropka

W ciągu ostatniego tygodnia u 54 mieszkańców gminy potwierdzono zakażenie koronawirusem. Tylko od soboty liczba osób z pozytywnym wynikiem testu wzrosła o 27 nowych przypadków. Do punktu poboru wymazów na placu targowym ustawiają się długie kolejki.

Jak wskazuje Google Trends, w ciągu ostatnich 7 dni hasłem które najczęściej wpisywano w wyszukiwarkę łącząc je z nazwą miasta był: „drive-through”, „plac targowy”, „punkt pobrań” i „testy na koronawirusa”. Wraz z zainteresowaniem tematyką możliwości przeprowadzenia testów, wzrasta też liczba nowych zakażeń.

Jeszcze w ubiegłą niedzielę, liczba mieszkańców u których od początku trwania pandemii wykryto wirusa wynosiła 73, by tydzień później wzrosnąć do 127. Obecnie z COVID-19 walczy 49 mieszkańców, aż 231 przebywa na kwarantannie.

Do tej pory zakażenie koronawirusem pojawiło się w gminnej spółce Wodociągi i Kanalizacja, u urzędników krzeszowickiego magistratów. COVID-19 potwierdzono też u nauczycieli i pracowników gminnych szkół (m.in. w Woli Filipowskiej, Tenczynku, Zalasiu, Filipowicach, Sance), oraz w krzeszowickiej balneologii. 

Tylko w tym tygodniu w powiecie krakowskim pozytywny wynik testu otrzymało 859 mieszkańców, 11 osób zmarło. Aktualnie zakażonych jest 884 osoby, a aż 2346 przebywa na kwarantannie. W sumie, od początku trwania pandemii na COVID-19 w powiecie zmarło 21 osób.

4 komentarze

4 Komentarzy

  • Obserwator

   25/10/2020 o 23:21

   Mam się martwić bo jakiś frustrat zrobił sobie gazetkę internetową ? Zresztą artykuły na poziomie nieukończonego gimnazjum… Zdjęcia marne… Strona zrobiona na WordPressie – Bez komentarza. Szukajcie dalej „czipów w szczepionkach” i krańca płaskiej ziemi. Wszystkim pozostałym, u których potwierdzono testy życzę dużo zdrowia. Wyjdziecie z tego i nie traćcie nerwów na takie „afery”. A Steve Jobs swoją potęgę tworzył w garażu.

   • Anonim

    27/10/2020 o 13:59

    No z tym garażem to pojechałeś kolego.
    Przyjrzyj się dobrze materiałom dotyczącym Steva Jobsa, jakie miał gigantyczne zaplecze polityczne, jeszcze nie mając potęgi, ale już nie będąc w garażu.
    Ponieważ ciężko mi będzie sprawić abyś był kontent ze źródeł podanych, wyszukaj je sobie sam.
    No chyba że nie chcesz, to wtedy staraj się jednak mówić jedynie za siebie.

 1. Lucek

  27/10/2020 o 00:03

  Płaskoziemcy i koronasceptycy uprasza sie o nie podchodzenie do krawedzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę