Zdrowie

Sytuacja epidemiczna w gminie to wielka niewiadoma, ale mamy dane z powiatu

We wtorek, po decyzji Głównego Inspektoratu Sanitarnego, powiatowe stacje zaprzestały raportowania danych o liczbie zakażeń, zgonów i osobach przebywających na kwarantannie, na swoich stronach. Tym samym starostwo musiało zaprzestać podawania statystyk w rozbiciu na gminy. Wciąż jednak dostępne są, niestety już okrojone, dane z powiatów i województw. 

W mijającym tygodniu w powiecie przybyło 615 nowych zakażonych, to o ponad połowę mniej niż tydzień temu. Zmarło – 16 mieszkańców, czyli dokładnie tyle samo ile przed tygodniem. Jak sytuacja epidemiczna wygląda w gminie? Ilu mieszkańców powiatu czy województwa przebywa na kwarantannie? Ile testów wykonano w ostatnim tygodniu w Małopolsce? Tego niestety nie sposób się dowiedzieć.

We wtorek co prawda pojawiła się ogólnopolska strona z danymi, na której można było najpierw znaleźć te dotyczące województw i powiatów, a później także dane historyczne z mijających dni, ale publikujący je GIS ogranicza się tylko do liczby zakażonych i zgonów. 

Dziś wiemy zatem, że liczba zakażeń w województwie spada, nie wiemy za to, ile w tym czasie wykonano testów. Patrząc na ogólnopolskie dane, ich poziom spadł do liczby z około połowy października i dla mijającego tygodnia, bez weekendu wynosi około 32-47 tys. na dobę.

 

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. ***** ***

  30/11/2020 o 13:25

  A te rządowe dane są tak wiarygodne…. że …

 2. tomaszmyszewski

  30/11/2020 o 18:35

  Przyjmując że nigdy nie mieliśmy „wiarygodnych” danych – uważam że wszechobecna i najznamiętniniejsza 🙂 super partia „wszystkich” w narzuconej odgórnie demencji starczej definicji patriotów – może – z całą i nabytą ad hoc pewnością kontynuacji bezsensu niszczenia podstawowych i ogólnie społecznie obowiązujących zasad głosić – iż – po raz kolejny – wygrała – surrealistycznie i statystycznie kłamiąc chciałbym z całego serca podziękować partii za „wiarygodne” dane jak i też za to że przeżyłem kolejny absurd informacyjnego chaosu.

  • Ech

   30/11/2020 o 20:29

   Oj widać, że z polskim Ci niełatwo.

  • Anonim

   01/12/2020 o 11:51

   Jakbyś trochę bardziej zainteresował się problemem, to zauważyłbyś, że nie partia nasza produkuje te statystyki. Ale tu należałoby spojrzeć na problem „covidowy” globalnie, a nie zamykać się w ciasnych ścianach swojego polskiego umysłu.
   To raz.
   Dwa – To, że jakaś zasada obowiązuje wcale nie oznacza że ma obowiązywać. To, że 1000 osób twierdzi że coś jest prawdziwe wcale nie znaczy że jest, a to czego nie możemy zrozumieć nie zawsze jest nieprawdą.

   Absurd informacyjnego chaosu? Dlaczego Twoimi źródłami wiedzy są portale ogólnoinformacyjne znane w tym kraju, telewizje prywatne oraz publiczne oraz radio? Może warto by było poszukać bardziej wiarygodnych źródeł ?

   • tomaszmyszewski

    07/12/2020 o 22:16

    Anonimie – masz rację – raz – nie nasza partia bo na pewno nie moja – dwa – odnosi się do twojej partii zatem jak najbardziej 🙂 – trzy jakiego nie było ale zacytuję : ” Dlaczego Twoimi źródłami wiedzy są portale ogólnoinformacyjne znane w tym kraju, telewizje prywatne oraz publiczne..” nie słucham radia więc wybacz – a w odpowiedzi – no dlatego że ciągle mam świadomość i wolność wyboru. A cztery pięć i po dziesięć „bardziej” wiarygodnych sugerowanych źródeł nie mam ochoty słuchać czy też oglądać bo tak mi się bezczelnie podoba. Pozdrawiam serdecznie 🙂

 3. Nowogrodzka

  30/11/2020 o 20:30

  Teraz mamy dane narodowe!

 4. BALBINKA

  02/12/2020 o 02:23

  CO WAS TE DANE OBCHODZĄ -MANIPULACJE I KOMBINACJE OSZUSTWA OD POCZATKU ,CZYLI MARCA!!
  STANĄĆ PRZED CMENTARZEM I LICZYĆ PLANDEMIE @@
  TO WTEDY MACIE WIARYGODNE DANE NA 100 %
  WTEDY PRZEJRZYCIE MOZE W KOŃCU@@

 5. Mądrzyk

  02/12/2020 o 07:27

  Pseudopandemia, pseudodane, ale tempe społeczeństwo we wszystko uwierzy co zobaczy w TV. Obudzą się jak nie będzie za co żyć…

 6. Krasniczanin

  07/12/2020 o 00:13

  Nie ma covid nie ma ziemi okragłej nie ma niczego. No jak ziemia może być okrągła przecież wszystkie by pospadały.

 7. ktoś

  08/12/2020 o 22:04

  Wiadomo, że ziemia jest płaska. I żadna nauka tego nie zmieni.:-) Barbarzyństwo staje się powszechne, obrońcy pedofilów to współcześni męczennicy. A gwałt nazywa się pokusą, a nie przestępstwem… Tak Tak ziemia jest płaska…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę