Gospodarka

Od poniedziałku wracają ograniczenia, ale nie wszędzie

Od poniedziałku zaczyna obowiązywać narodowa kwarantanna. Rząd ogranicza funkcjonowanie galerii handlowych, hoteli, zamknięte zostaną stoki narciarskie, czy pływalnie. Na konferencji prasowej premier rakiem wycofał się natomiast z godziny policyjnej w sylwestra. Tego typu zapisy wciąż widnieją jednak w rozporządzeniu.

W poniedziałek w galeriach handlowych zakupy zrobimy tylko w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach czy stoiskach z prasą i książkami. Ograniczenia mają obowiązywać w nich do 17 stycznia. Bez przeszkód na poniedziałkowy shopping można się za to wybrać do krzeszowickiej Galerii Centrum, wszystkie stoiska pozostaną tam otwarte.

Narodowa kwarantanna oznacza też zakaz przemieszczania się osób poniżej 16 roku życia bez opieki rodzica lub prawnego opiekuna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 -16:00 (wyjątkiem są półkolonie). Nadal obowiązywać będą limity miejsc w transporcie publicznym, a liczba osób biorących udział w zgromadzeniach nie może przekroczyć pięciu.

A co z sylwestrową nocą? „Aby godzina policyjna mogła być zastosowana musielibyśmy – za decyzją pana prezydenta – wdrożyć stan wyjątkowy. Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne, gdyż ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam niemal wszystkie potrzebne instrumenty, poza m.in. godziną policyjną” – powiedział premier podczas niedzielnej konferencji. Zaapelował też o „nieprzemieszczanie się, nieużywanie fajerwerków” aby noc sylwestrowa minęła spokojnie. Dodajmy, że na stronie z aktualnymi obostrzeniami nadal, jako ważna informacja, widnieje zakaz przemieszczania się z 31 grudnia 2020 roku na 1 stycznia 2021 roku w godzinach 19:00 – 6:00.

Nowe obostrzenia mają obowiązywać od 28 grudnia do 17 stycznia.

Sprawdź aktualną sytuację epidemiczną w powiecie krakowskim:

 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. antysystemowiec

    28/12/2020 o 17:52

    śmiechu warte ~!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę