Zdrowie

W Krzeszowicach trzy placówki będą szczepić przeciw COVID-19, kolejna w Woli Filipowskiej

15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Mieszkańcy gminy będą mogli przyjąć szczepionkę w jednej z trzech placówek. Pełna lista punktów szczepień właśnie pojawiła się stronie gov.pl/szczepimysie.

Szczepionkę będzie można przyjąć po wcześniejszej rejestracji – dzwoniąc na numer 989 (w tej chwili konsultanci udzielają informacje na temat szczepionki, po 15 stycznia przez infolinię będzie można zapisywać się na szczepienie), poprzez Internetowe Konto Pacjenta lub u lekarza POZ.

Kolejnym krokiem będzie zgłoszenie do punktu szczepień i kwalifikacja przez lekarza. Jeśli nie wystąpią przeciwwskazania pacjent zostanie zaszczepiony pierwszą dawką. Druga zostanie podana już bez konieczności ponownej rejestracji.

W Krzeszowicach będzie można się zarejestrować i przyjąć szczepionkę w jednej z trzech placówek:
Krzeszowicki Centrum Zdrowia, ul. Legionów Polskich 30, tel: 662 377 968 (dedykowany numer do rejestracji)
NZOZ – Praktyka Lekarza Rodzinnego, ul. Legionów Polskich 7A, tel: 12 282 65 80

Dodatkowy punkt szczepień zostanie uruchomiony także w Woli Filipowskiej:
NZOZ KORMED S.C., ul. Stolarska 1, tel: 12 283 70 23

Szczepienia mają odbywać się etapowo. Po zakończeniu etapu 0, w kolejnych mają zostać zaszczepieni:

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

źródło: gov.pl/szczepimysie

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. -

    14/01/2021 o 14:24

    Od jutra można zapisać się na szczepienie. Czy kolejność szczepień będzie zależała od kolejności zapisania się, zgłoszenia?

  2. krzysio

    15/01/2021 o 07:55

    W Woli Filipowskiej Ośrodek KORMED sam dzwoni do swoich pacjentów i ustala terminy szczepień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę