Komunikacja

Gmina podpisała umowy z przewoźnikami. Busy już kursują według nowych rozkładów

10 linii kursujących w dni robocze i dwie sobotnie łączące ze sobą południową i wschodnią część gminy, oraz północno – zachodnią. Od poniedziałku do rozkładów jazdy trafiły kursy dofinansowane w ramach Funduszu Przewozów Autobusowych.

Gmina podpisała umowy z kilkoma przewoźnikami. Część z nich już wcześniej świadczyła przewozy na tych samych trasach. Dofinansowanie ma obejmować 6 kursów dziennie w dni robocze, wyjątkiem jest trasa Wola – Krzeszowice – Dębnik gdzie dopłata obejmie 4 kursy. Przewoźnicy będą wozić pasażerów także w soboty. W tym przypadku dofinansowanych zostanie 4 kursy.

Pieniądze na wsparcie publicznego transportu gmina pozyskała jeszcze w zeszłym roku. Z Funduszu Przewozów Autobusowych trafiło do Krzeszowic 636 tysięcy złotych, ponad 70 tysięcy pochodzi z gminnego budżetu. Umowy mają obowiązywać do końca roku.

Wszystkie rozkłady jazdy na nowych trasach dostępne są już na naszej stronie, w zakładce „rozkłady jazdy”

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. tomaszmyszewski

  27/01/2021 o 18:31

  Czy kursy dofinansowane oznaczają że : mniej – tak samo – a może – być więcej ? – zapłacimy za bilety dofinansowane czy wręcz przeciwnie ? Proste pytanie i proszę się nie obrażać bo wiem w jakiej sytuacji byli i ciągle są przewoźnicy.

 2. Anonim

  27/01/2021 o 19:25

  Płacimy tak samo. Te kursy opłacone przez Urząd są tylko bonusem dla przewoźników.

 3. Anonim

  24/02/2021 o 12:18

  Fajnie, że są linie wspierane przez Urząd tylko jeszcze żeby te kursy były bezpieczne. Właściciel linii Wola Filipowska – Dębnik gada przez telefon notorycznie.

 4. Pasażerka

  25/02/2021 o 17:50

  To nie nowość. Na starej trasie też cały czas wisiał na telefonie. Mimo zwracanych uwag nic sobie z tego nie robił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę