Edukacja

Szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. Dyrektorzy w gminnych placówkach już liczą chętnych

Fot. pixabay.com

Od poniedziałku nauczyciele mogą zgłaszać chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. Jako pierwsi szczepionkę przyjmą ci, którzy już pracują w trybie stacjonarnym, ale nie mają skończonych 60 lat. 

Pierwszą grupą szczepień zostaną objęci m.in. nauczyciele wychowania przedszkolnego, żłobków czy pomoce nauczycieli i wychowawców, a także pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Chęć zaszczepienia należy zgłosić dyrektorowi placówki, który wprowadzi te informacje w Systemie Informacji Oświatowej. Dla pracowników żłobków oraz instytucji opieki na dziećmi do lat 3 dostępny będzie formularz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Na zgłoszenie chętnych do szczepienia dyrektorzy mają czas do środy.

Informacje trafią do szpitala węzłowego. To w nim, a nie w przychodni zdrowia, zostaną zaszczepieni nauczyciele. Dyrektor ustala także ze szpitalem termin, formułę szczepienia oraz informuje o nim nauczycieli.

Pierwsze szczepionki zostaną podane chętnym w piątek 12 lutego. Działająca przy premierze Rada Medyczna rekomenduje, aby pedagodzy poniżej 60 roku życia korzystali ze szczepionek AstraZeneca – można przeczytać na stronie gov.pl/szczepimysie. Razem z nauczycielami nie zostaną zaszczepieni pracownicy obsługi placówek. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

 

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę