Zdrowie

Liczba zakażonych w powiecie znów rośnie. Prawie 4 tysiące osób na kwarantannie

Dane z ostatnich tygodni marca nie napawają optymizmem. Liczba mieszkańców powiatu u których potwierdzono zakażenie koronawirusem ponownie rośnie. Tylko w tym tygodniu z powodu COVID-19 zmarły 24 osoby.

Od początku pandemii w powiecie krakowskim potwierdzono ponad 16 tysięcy zakażeń. To dane oficjalne, nieoficjalne mogą być znacznie wyższe, bo wiele osób z typowymi objawami nie zgłasza się na test. Ponowny wzrost zakażeń zanotowano pod koniec lutego, w marcu dzienna liczba mieszkańców z pozytywnym testem przekroczyła już 200.

Większa liczba zakażonych przekłada się na większą liczbę chorujących, a także zgonów. Od poniedziałku w powiecie zmarły 24 osoby, w tym, tylko w piątek podano informację o 10 zgonach. Ponad 3 850 mieszkańców powiatu krakowskiego przebywa na kwarantannie.

 

 

 

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. antysystemowiec

  22/03/2021 o 09:52

  w pupy sobie włóżcie te dane !!!

 2. Anonim

  22/03/2021 o 19:29

  Chrzanów, Trzebinia i Libiąż są obsługiwane też przez Miki. Ceny 34 zł/os lub 30 zł/os przy kompostowaniu. Częstotliowość wywozu co 2 tygodnie zmieszane (niezależnie od pory roku), 1 raz w miesiącu segregowane. Dodatkowo bezplatny kosz na odpady zielone. Co wynegocjowano tutaj? Dlaczego „w ciągu 4 lat z systemu wyparowało około tysiąca osób” a nie w ciągu sześciu lat?. Poza tym system liniowego naliczania opłat za odpady komunalne jest niewłaściwy. Tak to robią Niemcy. Może kiedyś i my dojrzejemy. 1. Nie ma liniowej zależności opłat od liczby osób – dojazd do posesji jest jeden, a liczba śmieci nie jest wielokrotnością liczby osób. 2. Właściciel posesji wybiera częstotliwość odbioru. 3. Opłata zależy od wielkości pojemnika. U nas 2 i 3 niestety grożą zaśmieceniem lasów.
  https://www.abfallwirtschaft-freiburg.de/de/private_haushalte/abfallgebuehren.php

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę