Zdrowie

Ilu mieszkańców powiatu zaszczepiło się przeciw COVID-19? Sprawdziliśmy

Do piątku przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi przyjęło około 10% mieszkańców powiatu krakowskiego. Dziennie w 44 punktach szczepi się około 1 400 osób.

26 524 – tylu mieszkańców powiatu krakowskiego otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Choć w zderzeniu z ogólną liczbą mieszkańców dane te nie powalają, plasują powiat na małopolskim podium, tuż za Krakowem (prawie 252 tys. osób po przynajmniej jednej dawce). Po dwóch dawkach jest dziś około 7 400 mieszkańców powiatu.

Przeglądając rządowe raporty można też sprawdzić ilość tzw. NOP-ów, czyli niepożądanych odczynów poszczepiennych. W całej Polsce, od momentu rozpoczęcia szczepień, czyli od 27 grudnia, zgłoszono 5 825 takich przypadków, z czego znakomita większość, bo 4 973 miała charakter łagodny.

W powiecie krakowskim, na ponad 26 tysięcy wykonanych szczepień, do tej pory odnotowano 61 niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP do sanepidu zgłasza lekarz). 50 miała charakter łagodny, to głównie zaczerwienienie i krótkotrwały ból w miejscu wkłucia. 2 osoby wymagały hospitalizacji. U pozostałych występowała gorączka, osłabienie, zaburzenia węchu i smaku, biegunka, czy wymioty. Niepożądane odczyny poszczepienne w powiecie krakowskim częściej występowały u kobiet – 57 przypadków, dużo rzadziej u mężczyzn – 4 przypadki.

 

Liczba zakażonych COVID – 19 w powiecie krakowskim

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Monika

  11/04/2021 o 08:34

  „U pozostałych występowała gorączka, osłabienie, zaburzenia węchu i smaku, biegunka, czy wymioty' czyli COVID. I już wiadomo skąd III fala.

  • Niepozdrawiam

   13/04/2021 o 15:22

   Moniczko dla ciebie jako plaskoziemki i antyszczepionkowca wiedza jest obca. I niech juz tak zostanie. Tak jej dopomoz o Tadeuszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę