Inwestycje

Kładka przy Czycza do poprawy? Wykonawca zabezpieczył ją deskami na trytytkach

Fot. nadesłane przez czytelnika

Otwarta w zeszłym roku kładka nad torami w okolicy ulicy Czycza najwyraźniej będzie musiała przejść lifting. Po zgłoszeniu od mieszkańca, Budimex zabezpieczył balustradę przy zejściu… deskami na trytytkach.

4-letnie dziecko bez problemu jest w stanie przejść na drugą stronę balustrady zamontowanej przy zejściu z kładki nad torami w okolicach ulicy Czycza – alarmuje nasz czytelnik. Sprawę postanowił zgłosić do wykonawcy. W odpowiedzi przedstawiciel Budimexu stwierdził, że „obiekt został wykonany zgodnie z projektem, pozwoleniem na budowę i przepisami prawa i został dopuszczony do użytkowania w roku ubiegłym”. 

Wykonawca przyznał jednak, że rozmieszczenie szczebli w balustradzie może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa (sic!). Obiecał też, że razem z PKP PLK przygotuje szybkie rozwiązanie zabezpieczające, które wyeliminuje problem. Po kilku dniach na balustradzie pojawiły się deski na trytytkach. 

 

To nie pierwszy raz kiedy mieszkańcy interweniują w sprawie przebudowy linii kolejowej E30. W zeszłym roku PKP otrzymała zgłoszenie w sprawie schodów prowadzących do przejścia podziemnego przy dworcu kolejowym w Krzeszowicach. W zimie, mimo posypania solą lub piaskiem, ich śliska nawierzchnia uniemożliwia bezpieczne zejście.

 

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. Christofer

  10/04/2021 o 22:26

  Gdzie był Adamczyk?

  • Anka

   11/04/2021 o 16:16

   W Warszawie
   Stołka pilnuje! W Krzeszowicach dziura na dziurze na drogach. A tam
   Na grunwaldzkiej rozwalona studzienka koło przystanku przy kościele. Szkoda, że dwie boczne dalej id wjazdu do ministra. Byłaby szansa na naprawę.

  • XYZ

   11/04/2021 o 21:14

   A co do tego ma Minister?
   Od tego są projektanci i kierownik projektu z ramienia Inwestora.

   • A paszoł

    12/04/2021 o 20:35

    Do XYZ:- a to ma do tego MINISTER PISowski , ze przy otwieraniu inwestycji, ktora rozpoczeło PO on nadstawia sie do fotografowania i przecinania wstegi.

   • mieszkaniec

    13/04/2021 o 18:13

    Obniża swoją rangę otwierając każdą drogę i byle jaką inwestycję na tak zwanym zadupiu żeby się pokazać jaki swojski, ludowy. Dlatego nie dziwię się wpisowi Christofera „Gdzie był Adamczyk?” Jest to naturalna konsekwencja takiego postępowania. Teraz przy każdej dziurze w drodze będą zadawać to pytanie i czy to zależy od niego czy nie będzie z niej rozliczany.

  • eeee

   14/04/2021 o 12:30

   na otwarciu przecież był 🙂

 2. mieszkanka zdziwiona

  11/04/2021 o 05:38

  PanieViceburmistrzu panowie radni czy jest juz w pelni otwarte przejscie podziemne na dworcu PKP w Woli Filipowskiej? Czy mieszkancy tak polnocnej jak i południowej czesci miejscowosci beda musieli przechodzic na druga strone tylko uzywajac jako centralnego jednego przejscia podziemnego przy tymze dworcu?

  • Adam Godyń

   12/04/2021 o 23:41

   Szanowna Pani – tak, można korzystać z podziemnego przejścia na stacji w Woli Filipowskiej, osobiście to uczyniłem w niedzielę 11-ego kwietnia. Zarówno mieszkańcy jak i wszyscy pasażerowie mogą wybrać, czy przechodzić w poziomie torów przez przejazd kolejowy (jest to możliwe przy podniesionych rogatkach), czy też tunelem w każdym momencie. Poza tym przypominam, że w odległości 800 metrów na wschód od stacji piechotą można przekroczyć linię kolejową przejściem podziemnym zlokalizowanym w ciągu ulicy Spacerowej oraz w niecały kilometr na zachód od stacji, chodnikiem przez wiadukt na Białce. Tak więc na odcinku około dwóch kilometrów mamy trzy punkty, w których bezpiecznie i legalnie możemy przekraczać linię kolejową.

   • mieszkanka zdziwiona

    14/04/2021 o 01:54

    Czy sprobwał Pan zjechać na wózku dla osób niepełnosprawnych? Jak wyglada ta sytuacja?

    • Elzboeta

     17/04/2021 o 16:31

     Dokladnie gdzie przy tak ogromnej inwestycji podzialy sie udogodnienia dla niepelnosprawnych.. Ale pan wiceburmistrz juz zaniemowił w tej kwestii.

     • Adam Godyń

      17/04/2021 o 23:04

      Drogie Panie – rzeczniczki osób niepełnosprawnych, bo same raczej nimi nie jesteście, gdyż ktoś, kogo życie rzeczywiście zmusiło do pokonywania przejazdu kolejowego wózkiem inwalidzkim bez wahania powie, że obecnie można to zrobić o wiele łatwiej, niż dotąd. Proszę się choć chwilę zatrzymać przy stacji, popatrzeć na szeroki, równy, wyraźnie oddzielony od jezdni chodnik, którym piechurzy, wózkowicze, rowerzyści mogą bezpiecznie przekroczyć tory kolejowe. Czy takie warunki były 2, 5,10, 20 lat temu, przypomnijcie sobie proszę i przestańcie uprawiać malkontenctwo na każdym kroku. Proszę również nie oczekiwać, że odpowiem zaraz na każdy post, gdyż „wchodzę” na portal co jakiś czas, w miarę wolnego czasu.

   • Jan

    15/04/2021 o 05:22

    Panie Zastepco burmistrza czy cos robi sie w Woli Filipowskiej czy zastoj pelny?

    • Adam Godyń

     16/04/2021 o 23:41

     Panie Janie – jeśli chodzi o gminne „poletko”, to dzieje się całkiem sporo, zwłaszcza w sferze uzgodnień, przygotowania konkretnych zadań i działań, aby w momencie, gdy natura pozwoli, przystąpić do realizacji chociażby pozimowej naprawy nawierzchni dróg, ich lepszego oznakowania. Jesteśmy w trakcie trudnych rozmów w sprawie odtwarzania jezdni zniszczonych w związku z inwestycją kolejową, chcemy wyremontować środkową część ulicy Pasternik, aby „połączyć” dolny i górny odcinek ulicy Pasternik przyzwoitą nawierzchnią. W tym rejonie zresztą szykuje się poważna inwestycja mieszkaniowa, ale za wcześnie jeszcze na publiczne podawanie szczegółów … Oczywiście wykonywane będą zadania zaplanowane w budżecie na ten rok jak chociażby budowa placyku zabaw na Podgórskiej, cały czas poszukujemy możliwości dokończenia „orlika” (oświetlenie). Zawsze wyznawałem zasadę, że lepiej działać ostrożnie, w myśl rosyjskiego przysłowia „tisze jedjesz, dalsze budjesz”,zwłaszcza w tak niepewnych czasach jakie mamy obecnie. Tak więc trochę cierpliwości …

     • Pan rolnik

      19/04/2021 o 23:25

      A propo rosyjskiego przysłowia pozwole sobie parafrazowac owe czyli pokorne ciele dwie krowy ssie.

    • Elżboeta

     18/04/2021 o 21:21

     Panie wiceburmistrzu inwestycja byla ogromna jesli chodzi o finanse czy moze sie myle. W zwiazku z tym zrobienie kazdej dogodnosci dla mieszkancow było mozliwe. Znamy przypadki scinania kosztow na przykladzie niektorych inwestycji wiec ogolnie rzecz biorac w kwestii przejazdu dla osob niepelnosprawnych odbiega Pan od tematu gdyz takowy nie został zrobiony. Zasiadajac rowniez na gminnym stołku musi Pan liczyc sie z pojawianiem pytan, Czasy radosnych zgromadzen wiejskich juz mineły.

   • Krakuska

    19/04/2021 o 17:23

    Kiedy ten parking przy stacji PKP na Woli Filipowskiej. Czekamy i czekamy a tu nic.

 3. Mieszkaniec

  12/04/2021 o 18:13

  20 cm to już na pierwszy rzut oka widać przesada. Przy odbiorze domu przyczepiają się jak jest ponad 12cm a tu jak widać ktoś chciał zaoszczędzić na materiale. W sumie nie dziwię się bo na dworcu od jakiegoś czasu są nowe poręcze w przejściu podziemnym (przynajmniej nie zardzewieją 🙂 )

 4. Mieszkaniec

  13/04/2021 o 13:22

  Chyba większość widzi że każda inwestycja jest niedokończona. Grunt aby tylko przeciąć wstążkę i uśmiechnąć się do zdjęcia. Brak wyświetlaczy na peronach, windy do wymiany (ciekawe co będzie po gwarancji), brak normalnych poręczy na schodach (koledzy się śmieją, że niedawno otwierali inny dworzec i musieli pożyczyć). Jeśli to ma być nasza wizytówka to ręce opadają.

 5. No coz za PIS

  14/04/2021 o 21:48

  Inwestycje niepodokanczane, służba zdrowia leży, edukacja leży, dług publiczny nienotowany od początku istnienia państwa Polskiego a PIS się bawi za nasze podatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę