Wydarzenia

Przy stawie Wrońskim rusza żabi patrol. Ty też możesz uratować „księcia”

Kilka ciepłych dni sprawiło, że płazy z okolicznych lasów wyruszyły w trasę do zbiorników wodnych. By bezpiecznie mogły dotrzeć do stawu na ich drodze stanął specjalny płotek. W niedzielę krzeszowickie nadleśnictwo zaprasza wszystkich chętnych do akcji #uratujksięcia.

Zimę spędzają w wykrotach, norkach, czy zagłębieniach. Wiosną wychodzą z ukrycia i wyruszają w drogę do najbliższego zbiornika wodnego. Ich trasy często przebiegają przez mniej lub bardziej ruchliwe drogi. Wiele z nich ginie pod kołami nieuważnych kierowców. 

By płazy z pobliskiego Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego mogły bezpiecznie dotrzeć do stawu Wrońskiego, i złożyć tam jaja, na ich drodze stanął specjalny płotek. W niedzielę o godzinie 17:30 krzeszowickie nadleśnictwo zaprasza wszystkich chętnych do pomocy przy przenoszeniu żab do zbiornika wodnego w Tenczynku. Akcja pod kryptonimem #uratujksięcia odbędzie się także w poniedziałek o 17:30 i wtorek – o 9:00 i 17:30.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Nagle dbają? Zatrudnili PR-owca.

  11/04/2021 o 17:59

  Proponuję akcję Uratujnaszelasy i przenoszenie pracowników Nadleśnictwa na pustynię, czyli tam, gdzie będą w swoim raju.

 2. lisek

  13/04/2021 o 18:16

  Jestem za. Tylko z czego bidoki będą wpłacać na prawomyślne fundacje?😭

 3. Ech

  14/04/2021 o 12:08

  Nie wiecie, że leśnicy tak tańczą, jak im ministerstwo gra? Ci myślący nie zapomną tego przy urnie wyborczej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę