Wydarzenia

Kierował pod wpływem alkoholu, w samochodzie przewoził sadzonki konopi

FOT. DRABIKPANY ON FOTER.COM / CC BY

39-letni mieszkańcowi gminy może trafić na 12 lat za kratki. Mężczyzna, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, wsiadł za kółko. W wydychanym powietrzu miał ponad promil alkoholu.

Ponad 130 gramów marihuany, 5 doniczek z sadzonkami konopi oraz kilka gramów amfetaminy – znaleźli krzeszowiccy funkcjonariusze podczas kontroli, w samochodzie mieszkańca gminy.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu – w wydychanym powietrzy miał 1.2 promila. Jak się okazało, wsiadł za kółko, mimo wcześniejszego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Podczas interwencji 39-latek szarpał i odpychał policjantów.

Jak informuje KPP w Krakowie, w środę mężczyzna usłyszał zarzuty – kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, niezastosowania się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, posiadania znacznych ilości narkotyków i czynienia przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu oraz wywierania przemocą wpływu na funkcjonariuszy policji, w celu zmuszenia ich do zaniechania podjętych czynności służbowych. Mieszkańcowi gminy grozi do 12 lat więzienia.

 

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę