Inwestycje

Rząd podzielił pieniądze z Funduszu Rozwoju Dróg. Cztery inwestycje z terenu gminy z dofinansowaniem

Remont ulic Grunwaldzkiej i Daszyńskiego w Krzeszowicach oraz budowa drogi do SAG w Miękini i chodnika przy drodze w Dubiu to inwestycje którym przyznano dofinansowanie z funduszu rozwoju dróg. 

Najwyższą kwotę – ponad 25.3 milionów złotych, gmina Krzeszowice ma otrzymać na budowę drogi prowadzącej do strefy aktywności gospodarczej w Miękini (szacunkowy koszt to ponad 31 mln zł). Szlak będzie przebiegał od krajówki w okolicach Zielonej (na tym odcinku planowana jest budowa ronda), po terenach inwestycyjnych w okolicy Bandurskiego. Dofinansowanie ma zostać rozłożone na raty. W 2021 gmina otrzyma około 8 milionów złotych, najwyższą transzę – około 14 milionów, obiecano wypłacić już po wyborach, w 2024 roku. Jeszcze w tym roku z funduszu popłynie około 300 tysięcy złotych na budowę chodnika przy drodze w Dubiu.

Pieniądze na inwestycje drogowe w gminie otrzymał też powiat. Ponad 3.2 miliony na remont Grunwaldzkiej (pełny koszt oszacowano na kwotę prawie 5 mln zł) oraz ponad 2.1 milionów złotych na remont ulicy Daszyńskiego (całość ponad 3.2 mln zł).

 

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Stefan

  22/04/2021 o 07:09

  Fajnie ze w końcu będzie alternatywna droga do miekiny

 2. -

  22/04/2021 o 18:04

  Piękną laurkę napisała gmina na FB. Normalnie się wzruszyłem że Morawicki i Adamczyk z własnej kieszeni tyle wyłożyli dla naszej gminy.

 3. Realista

  22/04/2021 o 22:08

  Jedna z największych dotacji w kraju. Ilość komentarzy ciekawa . Czekam na głęboki przekaz Pana Grzegorza.

 4. zniesmaczony

  28/04/2021 o 12:39

  Mieszkam w gminie Trzebinia i nie jest mi do śmiechu. Dzielenie ludzi i przyznawanie dotacji według klucza tu mieszkają nasi to dajemy a tam nie, nie świadczy dobrze o rządzących. Wszyscy płacimy podatki takie same niezależnie od tego czy mieszka tam pisowski poseł czy senator i czy na niego głosujemy czy nie. Może niech pis nie głosujących na pis zwolni z podatku i wtedy rozdziela podatki pozostałych między swoich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę