Inwestycje

Przebudowa Miękińskiej. Nie każdy dostanie odszkodowanie

FOT: KRZYSZTOF KAMIŃSKI, STAROSTWO POWIATOWE W KRAKOWIE

Do końca 2022 roku powinny zakończyć się prace przy ulicy Miękińskiej. O tym jak będą wyglądały mieszkańcy mogli porozmawiać na kolejnym spotkaniu informacyjnym zorganizowanym przez ZDPK.

Przebudowa została podzielona na zakresy – od skrzyżowania z Grunwaldzką do zakrętu Dziećmiorga, kolejny to około 500-metrowy odcinek z zakrętem, ostatni zakończy się przy ośrodku AGH. ZDPK już w tej chwili ma opóźnienia ze względu na konieczność przeprojektowania sieci odwodnienia. Trwają też rozmowy z Polską Spółką Gazownictwa w sprawie wymiany sieci.

Najwięcej emocji na kwietniowym spotkaniu pojawiło się przy omawianiu zatok autobusowych, a konkretnie ich wielkości i umiejscowienia m.in. przy wjazdach na posesje. Ponieważ droga ma zostać poszerzona, a na całości, po lewej stronie jadąc od Krzeszowic, powstanie chodnik, pojawiły się także pytanie o odszkodowanie. Otrzymają je właściciele, których działki kolidują z inwestycję. Jeśli natomiast ogrodzenie powstało bez uzgodnienia z zarządcą drogi, na działce drogowej, mieszkaniec za wyburzenie nie otrzyma pieniędzy.

W trakcie prowadzenia prac ruch ma odbywać się wahadłowo. Droga zachowa obecny tonaż. Poza chodnikiem, po lewej stronie jadąc od Krzeszowic, na kilometrowym odcinku od skrzyżowania z Grunwaldzką ma powstać ścieżka pieszo-rowerowa. 

Zamiast szykan czy progów zwalniających, na jednym z odcinków drogi ZDPK ma w planach zamontowanie inteligentnych świateł z pomiarem prędkości lub zastosować odchylenie tury jazdy.

Na prace przy Miękińskiej ZDPK otrzymał 6 milionów złotych z unijnych funduszy, kolejne trzy dołoży powiat i gmina w ramach Inicjatyw Samorządowych. Inwestycja ma być realizowana na podstawie ZRID.

Całe spotkanie można obejrzeć na Facebooku.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Ad vocem

  27/04/2021 o 11:26

  „Konieczność przeprojektowania sieci odwodnienia”, a kiedy będzie ODWODNIENIE ul. Mądrzyka w Tenczynku, oddanej lata temu???

  • Edward

   27/04/2021 o 20:45

   Na ul mądrzyka ludzi już krew zalewa( tak to wygląda po ulewie)

   • Janek

    02/05/2021 o 19:06

    Podobnie jak na Woli Filipowskiej ul.młyńska, koszmar.

 2. Smok

  05/05/2021 o 14:18

  A tam przejmować się jakaś Miekinska na jakimś zadooopiu.

 3. Bardzo proszę kogoś o wyjaśnienie

  06/05/2021 o 16:23

  Od czego pochodzi nazwa DZIEĆMIORG? Brzmi niezwykle.

 4. Ibonć Tómondry

  06/05/2021 o 16:27

  Uważam, że to niepoważne, że ulica Miękińska prowadzi jednocześnie z dołu do góry i z góry na dół. Powinno się zdecydować na jedno z rozwiązań, bo – pierwsze z brzegu – jak ustalić w takiej patowej sytuacji miejsce przecięcia wstęgi przez lokalnych oficjeli, które to miejsce zwyczajowo jest na początku drogi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę