Wydarzenia

Wiadomo co stanie się z dawną siedzibą krzeszowickiego GOPSu

Fot. Google Maps

Mieszkańcy którzy wynajmowali od gminy teren pod blaszaki przy dawnej siedzibie krzeszowickiego GOPSu właśnie dostają wypowiedzenia umów – alarmuje jeden z naszych czytelników. Jeszcze w marcu radni zgodzili się na oddanie tego terenu pod dzierżawę na okres dłuższy niż trzy lata.

Po tym jak krzeszowicki GOPS wyprowadził się do nowej siedziby, przy Kościuszki 43 zwolniła się 0,4 hektarowa działka. Jak się okazuje, na zainteresowanego dzierżawą nie trzeba było zbyt długo czekać. Do gminy trafiło pismo od krakowskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa.

PSG, po tym jak sprzedała działkę powiatowi pod budowę sali gimnastycznej dla liceum, zaczęła szukać w mieście nowej nieruchomości do nabycia. Wybór padł na działkę po dawnej siedzibie krzeszowickiego GOPSu. Jeszcze w marcu radni wyrazili zgodę na dzierżawę tego terenu przez PSG na okres dłuższy niż trzy lata. W tym czasie spółka ma zamiar przygotować dokumentację projektową i uzyskać pozwolenia na budowę nowej siedziby przy Kościuszki 43. W późniejszym terminie być może nabędzie teren na własność.

Sęk jednak w tym, że poza budynkiem po dawnej siedzibie krzeszowickiego GOPSu, na działce znajduje się także 47 blaszaków. Jak informuje nas jeden z czytelników, garaże stoję tam od 19 lat. Po tym jak radni zgodzili się na dzierżawę działki, gmina zaczęła rozwiązywać z mieszkańcami umowy najmu na teren pod blaszaki.

Teraz – jak wskazuje nasz czytelnik – sporo właścicieli parkujących w tamtym miejscu swoje samochody, będzie szukało nowych miejsc postojowych. Na nasze pytanie, czy mieszkańcom którzy wynajmowali teren pod garaże przy Kościuszki 43 gmina zaproponuje jakąś alternatywę, naczelnik Wydziału Gospodarowania Mieniem i Planowania Przestrzennego odpowiedział, że gmina „nie posiada w tej okolicy innych nieruchomości, które mogą być przeznaczone pod wynajem”. 

 

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. asertywny

  05/05/2021 o 12:02

  Czyli sprawa jest prosta. Plus 47 samochodów do zaparkowania z czego większość wyląduje na ulicach Targowa i Armii Krajowej na których i tak już nie ma miejsca!
  Szacun!

 2. BALBINKA

  06/05/2021 o 08:41

  Gdzie ekologia i ich płuca na rynku?? to raz tak ,raz tak???
  cały ten teren powinien być przeznaczony pod garaze i miejsca parkingowe@
  Auta usuwac z centrum i z pod bloków ,a je tam wtłaczać @@KOSZMAR ,JAK ONI ZARZADZAJA !!

 3. Oferant

  06/05/2021 o 17:42

  A przetarg na dzierżawę ,to kiedy???

 4. wirus szalona krowa

  06/05/2021 o 23:15

  oddac mieszkancom w dzierzawe albo sprzedac pod garaze !

 5. Ad vocem

  07/05/2021 o 08:11

  Ten szczegół, to pewnie brak ODWODNIENIA. Zwróćcie uwagę na to mieszkańcy, żeby potem nie było za późno. Ulica Mądrzyka w Tenczynku(zaznaczę, że to główna droga) ma ten problem od lat! Po opadach zalega tyle wody, że kierowcy i piesi mają wielki problem z BEZPIECZEŃSTWEM. No chyba, że jest znaczne nachylenie drogi na Mlyńskiej, to wtedy wykonawca i projektant ma problem rozwiązany, woda zaleje okoliczne posesje. Maja to przećwiczone w Tenczynku.

 6. -

  07/05/2021 o 19:45

  Czy w tych nowych osiedlach budowanych w Krzeszowicach jest odpowiednia ilość garaży czy miejsc do parkowania samochodów?

 7. Burmistrz do wymiany!

  07/05/2021 o 21:41

  Szkoda że interes mieszkańców jak zwykle na końcu. Tam powinni zburzyć ten stare budynki , zrobić garaże murowane których na pewno weszło by ponad 100 i każdy sprzedać po 30 tys , pewnie szybko by zeszły ,gmina by zarobiła i ludzie by byli zadowoleni, a propo na armii krajowej został wybrany wariant przebudowy ulicy na taki sam jak jest a nie na dwustronne miejsca ukośne bo po co komu dodatkowych kilkadziesiąt miejsc postojowych. Burmistrz z czerwoną kartką.

 8. Edward

  08/05/2021 o 21:26

  W gminie pełno pseudo etatów ds walki z alkocholoizmi itp ci ludzie są raczej niporzebni ich praca jest nic niewarta warto szukać pieniędzy w tych cieżkich czasach…można ale my za to płacimy

 9. Mieszkaniec Krzeszowic

  09/05/2021 o 10:13

  A to co się dzieje na parkingach przy blokach na ul.Żbickiej to skandal,z okolicznych miejscowości przyjeżdżają do pracy i parkują cały dzień zajmując miejsca innym. Otwarto prywatne przedszkola i ośrodki zdrowia a brak miejsc do parkowania.Nikt się tym wogóle nie przejmuje. A w poniedziałek to jest horror.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę