Gospodarka

Są pieniądze na wymianę starych kotłów. Kto może liczyć na dofinansowanie?

W tegorocznym budżecie znalazły się pieniądze na wymianę przestarzałych źródeł ciepła. Z programem wsparcia dla mieszkańców gmina zamierza wystartować pod koniec maja.

100 tysięcy złotych – tyle gmina przeznaczyła w budżecie na dofinansowanie wymiany starych kotłów. Na pieniądze mogą liczyć ci mieszkańcy, którzy zamierzają kupić pompy ciepła, kocioł na lekki olej opałowy lub gazowy czy na pelet. Dofinansowanie nie obejmuje zakupu kotłów do nowo budowanych domów.

Wysokość dotacji może wynieść do 4 tysięcy złotych. Nabór potrwa od 31 maja do 11 czerwca. Wnioski można pobrać z internetowej strony gminy. Tam też znajdziecie informacje dotyczącą dokumentów, które należy dołączyć do wniosku.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Mieszkaniec

  14/05/2021 o 06:12

  Milion to za mało. Dofinansowanie do pompy ciepła 4 tys – haha to nawet nie jest 10% a formalności duzo. To chyba dla rodziny i znajomych…

 2. tomaszmyszewski

  16/05/2021 o 20:40

  25 pieców do wymiany za 10000PLN – a na XXXIV sesji rady miejskiej w gminie Krzeszowice online ostatnio usłyszałem że cyt. : „.. za wykonanie otworu (szt 1 ! ) poszukiwawczo rozpoznawczego Krzeszowice zdrój 1 za wodą leczniczą dla potrzeb projektowanego kompleksu basenowego wraz z koniecznością wykonania końcowej dokumentacji hydrologicznej i tutaj mamy środki w wysokości 220000 PLN…” Jeden otworek plus jeden papierek 220000 PLN – oby po tym jednym nie było następnych parudziesięciu bo już ze tą kwotę moglibyście kupić wszystkim mieszkańcom nowe piece i wybudować basen bez leczniczych ekspertyz warunkujących wypoczynek w zadymionej gminie.

 3. Gie

  17/05/2021 o 06:09

  Czy gmina ma już policzone ile na jej terenie jest tych „starych” kotłów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę