Inwestycje

Na ponowne otwarcie krzeszowickiego skateparku trzeba będzie jeszcze poczekać

Fot. Kacper Ropka

Remont nawierzchni krzeszowickiego skateparku się wydłuża. Pierwotnie, prace przy placu miały zakończyć się jeszcze w sierpniu ale, jak tłumaczy ZABK, przez niesprzyjające warunki pogodowe termin odbioru został przesunięty o kolejne dni.

Krzeszowicki skatepark już od wielu lat wymagał pilnego remontu. Po interpelacji radnego i petycji do władz podpisanej przez ponad 170 mieszkańców, w tym roku w budżecie gminy nareszcie znalazły się pieniądze na wymianę nawierzchni. 

Wylanie asfaltu, jak pokazują liczne zdjęcia zamieszczone w mediach społecznościowych, chyba przerosło wykonawcę. Prace miały zakończyć się pod koniec sierpnia, ale termin został przedłużony do 5 września –  oficjalnie z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. 

Deszcz obnażył jakość wykonanych prac. W nowej nawierzchni, na kilka dni przed odbiorem, nadal są zagłębienia w których stoi woda. Jak informuje ZABK, jego pracownicy są w stałym kontakcie z wykonawcą, nawierzchnia ma zostać poprawione. Gmina na prace remontowe skateparku przeznaczyła 81 780,24 złotych. 

Fot. Kacper Ropka

 

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Gie

  01/09/2021 o 21:09

  W miejscach gdzie są łączenia tego asfaltu po 2-3 zimach zaczną wypadać dziury. Dlaczego całości nie wylano za jednym zamachem? Czy raczej dlaczego całości nie wybetonowano?

 2. Gie

  02/09/2021 o 22:15

  Dlaczego nie ma danych z naszej gminy?
  https://cenareligii.pl/polska/

 3. Dawidskate

  04/09/2021 o 18:49

  Taka nawierzchnia to żart. Asfalt nadaje się tylko do użytku przez rowery. Wszędzie da się zrobić nawierzchnie betonową tylko tutaj nie ? Myślę że taki remont jest tylko i wyłącznie uciszeniem mieszkańców a nie odpowiedzą na ich potrzeby.

 4. Ly

  06/09/2021 o 10:53

  Jakbyście sobie przypomnieli, jakimi bzdurami radni zajmowali się przez ostatnie 20 lat, to nie uwierzylibyście własnym oczom. Na to były pieniądze, więc je wydano, byli ludzie gotowi bezinteresownie zaangażować się w ten projekt, więc ich zlekceważono i wyjechali stąd, nie oni jedni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę