Wydarzenia

Tenczyński Park Krajobrazowy „zagra” w niemieckim hicie Netflixa?

Na początku września internetowy serwis deadline.com podał informacje, że druga część kultowego, niemieckiego serialu „Barbarzyńcy” będzie kręcona w Krakowie i jego okolicach. Całkiem nieoczekiwanie okazało się, że planem filmowym netflixowego serialu stał się… Tenczyński Park Krajobrazowy.

Scenografia stanęła nieopodal studia filmowego Alvernia Planet i w Tenczynku – przy Czarnym Stawie. Wizytą tajemniczej ekipy filmowej pochwalił się także oficjalny fanpage zamku Tenczyn. Na zdjęciach jakie pojawiły się w mediach społecznościowych widać kręcących się przy warowni rzymskich legionistów.

By przekonać się kto kręci się po puszczy wystarczy podejść do metalowego ogrodzenia, przy którym umieszczono plan sytuacyjny filmowej wioski „Barbarzyńców”. Jak wynika z informacji tygodnika Przełom, Netflix zawarł stosowną umowę z Nadleśnictwem Krzeszowice.

 

Budowa wioski w środku parku krajobrazowego nie wszystkim się podoba. Kilka tygodni temu napisała do nas zbulwersowana użytkowniczka, pytając kto wydał zgodę na dewastację okolic Czarnego Stawu. Zdjęcia do serialu kręcone są także w lesie pod Spytkowicami i prawdopodobnie na zamku w Mirowie.

„Barbarzyńcy” to niemiecka produkcja opowiadająca o walce germańskich wojowników z Rzymianami. Pierwsza seria powstał w ubiegłym roku. W ciągu zaledwie 28 dni od premiery została wyświetlona w ponad 50 milionach gospodarstw, przebijając tym samym inny niemiecki serial Netflixa – „Dark”. Drugi sezon serialu ma być dostępny na platformie w przyszłym roku.

 

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. Mieszkanka gminy

  18/09/2021 o 21:56

  Remontowanie dróg w lesie, wpuszczenie ekip filmowych- las to nie bankomat!!!! Nie wszyscy są inteligentni inaczej i wiedzą, że w Niemczech samo zezwolenie na wejście ekipy do lasu, to tysiące euro. U nas można niszczyć bezkarnie, bo Lasy Państwowe, to państwo w państwie. Za tę dewastację lasu koło Czarnego Stawu ktoś, kto wydał zezwolenie, powinien stracić stanowisko. Zamiast chronić taką perełkę, pozwala się bezkarnie ją niszczyć. Netflix, dobrze wie, że w Polsce, na Węgrzech czy Słowacji można wszystko. Niech sobie kręcą w Lesie Teutoburskim!

  • gregorypot

   19/09/2021 o 23:44

   ciekawe czy te domy to zrobili z drzew scietych w Puszczy Dulowskiej?

 2. Rolnik

  18/09/2021 o 21:56

  Kto sprowadził do nas tych leśnych germańskich barbarzyńców?

  • Nigdy PIS

   20/09/2021 o 23:40

   Wole niemieckich barbarzyncow od sawiecko mongolskich intelektualistow degustujacych proszki do prania a pochodzacych ze stepow.

 3. Mieszkaniec

  18/09/2021 o 22:21

  Mam nadzieję, że po zakończeniu zdjęć, wioska pozostanie jako atrakcja (np. restauracja, park dzikich zwierząt…). Jest sporo możliwości wykorzystania i doskonała lokalizacja przy węźle).

  • !

   19/09/2021 o 18:07

   Najlepiej będzie , jak sobie tę atrakcję przyniesiesz pod swój dom/mieszkanie. Nie będziesz musiał jeździć.

  • podatnik

   20/09/2021 o 16:55

   Najlepiej wytnijmy tę puszczę, po co ona nam? I na jej miejscu zróbmy park miniaturowych lasów z plastiku, nastawiajmy restauracji i głównie w weekendy będzie się to zamieniało w park dzikich ludzi, a przy okazji puszcza nie będzie już więcej przeszkadzała w budowie kilku obwodnic i łącznika Olkusz – węzeł A4 Rudno.

   W DE nie kręcili, bo raz pozwolenia, dwa trzeba by było dużo więcej zapłacić za taką ingerencje w lasy, trzy sprzeciw byłby dużo większy. No a w Polsce jeszcze jak widać się cieszą, że im chatki z tektury zostaną i plastikowa czaszka – jakby nie elektryczność w chałupach, to można by śmiało porównać tutejszą ludność do wyznawców kultów cargo, bo też składają hołd, nawet nie wielkim żelaznym ptakom, a tekturowej chatce.

 4. Ks Vacław Rypajło

  19/09/2021 o 04:16

  Kiedy rozpoczynaja sie zdjecia do remaku filmu “ O dwoch takich co okradli ksiedza”?

 5. tutejszy

  19/09/2021 o 13:57

  Las Teutoburski wycięli? Czy taniej jest u nas? Czy co???

 6. Park

  19/09/2021 o 17:35

  Jaki on krajobrazowy, raczej Wycinany i Dewastowany! Ciekawe kiedy i na czyj koszt usuną, to filmowe badziewie? Najbardziej pasuje do pobliskiego zamku. Rekonstruktorzy mogą urządzić bitwę Germanów ze Szwedami:)

 7. Nieyebnieta

  19/09/2021 o 19:05

  Bronmy nasze lasy przed filmowcami natomiast udostepnoajmy harwesterom PISowskim z calego serduszka.

 8. Oto PIS

  20/09/2021 o 01:30

  U nas mozna za miske ryzu jedynie ciać drewutnie i sprzedawac do skandynawii oraz krecic filmy o zyciu i tfuuurczosci blizniat KaCZYNSKICH.

 9. Gie

  20/09/2021 o 20:33

  Wspomną chociaż o Krzeszowicach? Logo gminy pojawi się w napisach na końcu każdego odcinka? Pierwszy sezon tego serialu był kręcony na Węgrzech w okolicach Esztergom. W Googlach nie widzę jakiegoś większego zainteresowania tym miastem po premierze tego serialu.

 10. Życzliwy

  21/09/2021 o 12:38

  To jest właśnie patriotyzm rządzących – wycinanie polskich lasów bo potrzebna kasa. Machają chorągiewkami, budują pomniki i muzea są bardzo zakręceni na słowach narodowy, polski, pozmieniali nazwy instytucji żeby wsadzić tam te dwa słowa i na tym ich patriotyzm się kończy. Wybiórczo kochają Polaków, czego się dotkną w ramach tzw reform lub zmian to się sypie. Nie mają pojęcia o współczesnym patriotyźmie więc żyją tym do jakiego zmuszały Polaków powstania i wojny. Czy nie pora określić jak powinien wyglądać współczesny patriota aby sprostać wyzwaniom czasów w których przyszło i przyjdzie mu żyć? Nie macie pomysłu? Może zacznijcie od rzeczy prostych i oczywistych: niech kocha ludzi, przyrodę, dba o swoją dużą i małą Ojczyznę. Na początek tyle i aż tyle. Wtedy nasz las podobnie jak inne odetchnie i nasza pojemność płuc się zwiększy.

 11. Tytuł

  21/09/2021 o 14:51

  „O gnomie co nienawidził i ludzi i lasów”

 12. Do Pana Adama Godynia

  27/09/2021 o 13:23

  Panie Adamie, jaki jest dochód gminy w związku z kręceniem scen serialu nad Czarnym Stawem?

  • krzeszowiceone.pl

   27/09/2021 o 18:08

   Netflix kręci na terenie Nadleśnictwa Krzeszowice i to z nadleśnictwem podpisali umowę

   • Do Pana Adama Godynia

    27/09/2021 o 18:50

    Tak, tak zauważyłem. Jednak to się dzieje na terenie Gminy Krzeszowice. Tereny administrowane przez ALP nadal należą do gminy, czy się mylę? Lasy wlicza się do powierzchni gminy.
    Jeśli ktoś czerpie zyski z działalności gospodarczej na terenie gminy, płaci gminie w postaci opłat lub podatków, prawda? Stąd moje proste i konkretne pytanie: jaki finansowy zysk ma nasza gmina w związku z tą działalnością? To są jawne informacje.

 13. Przy okazji

  27/09/2021 o 19:14

  Gdzie trafiają pieniądze zarobione na rżnięciu naszych lasów? Nie powinniśmy być – niechcący – bardzo bogatą gminą, kiedy nasz lasy pozwala się traktowa jak kopalnię odkrywkową łatwych pieniędzy? Ile bibliotek, basenów, żłobków już powinniśmy za to zbudować? A może obniżyć cenę ścieków i śmieci dla mieszkańców? Gdzie są te pieniądze, jaki jest system?

 14. Anonim

  28/09/2021 o 18:50

  Jak to gdzie do różnych fundacji miłych sercu rządzących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę