Wydarzenia

Zalas. Straż i policja wezwana do niewybuchu. Skończyło się na strachu

Fot. OSP Zalas

W niedzielna popołudnie straż i policja  interweniowały w miejscowości Zalas, po tym jak jeden z mieszkańców zauważył na swojej działce przedmiot przypominający pocisk artyleryjski z czasów wojny.

Rzeczony niewybuch wystawał z ziemi na działce przy ulicy Gawlikowskiego. Po rozkopaniu okazało się, że tym razem pamiątka z czasów wojny jest w rzeczywistości… starym tłumikiem do motocykla.

To nie pierwszy raz gdy straż i policja wzywane są do przedmiotów przypominających pociski. Kilka lat temu wstrzymano prace przy modernizacji ulicy Krakowskiej w Krzeszowicach, po tym jak jeden z pracowników trafił na coś co przypominało niewybuch. Przedmiot był w rzeczywistości starą rurą kanalizacyjną. 

Takie przypadki to jednak wyjątki. Znacznie częściej okazuje się, że do znalezisk z okolicznych lasów muszą być wzywani saperzy. Tylko we wrześniu wojskowi dwukrotnie interweniowali w miejscowościach Zalas i Tenczynek. Za każdym razem policja apeluje, by przypadku odnalezienia przedmiotów przypominających pociski zgłaszać ten fakt do najbliższego komisariatu.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Antku policmajstrze

    19/09/2021 o 18:39

    Gdzie jest wrak?

  2. Stefan

    22/09/2021 o 19:05

    Od komara tłumik, od razu widać. Pójdzie gość siedzieć jak nic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę