Zdrowie

Trwa poszukiwanie lekarzy i pielęgniarek do krzeszowickich lecznic

Aż siedem ofert pracy dla lekarzy i pielęgniarek można znaleźć na stronach krzeszowickiej przychodni i balneologii. Poszukiwani są też psycholog i farmaceuta czy higienistka stomatologiczna.

Krzeszowickie Centrum Zdrowia poszukuje internisty, pediatry, dermatologa, stomatologa, higienistki stomatologicznej i pielęgniarki z kursem szczepień i EKG. Na kontrakt z NFZ lub tak jak w przypadku dermatologa na świadczenia komercyjne.

Oferta pracy w KCZ >>

Lekarza – specjalisty chorób wewnętrznych poszukuje też krzeszowicka balneologia. Oferta pracy jest też dla pielęgniarza lub pielęgniarki na oddziale rehabilitacji leczniczej oraz psychologa i farmaceuty.

Oferty pracy w krzeszowickiej balneologii >>

Problem z dostępem do lekarza był już kilkakrotnie poruszany m.in. na sesjach Rady Miejskiej. Na długie oczekiwanie na wypisanie recepty skarżyli się ostatnio mieszkańcy miejscowości Zalas.  – Problem jest taki, że nie ma lekarzy, a jak już mówimy o kwotach to przekraczają możliwości KCZ-tu, ponieważ kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia są tak niskie, że nie bardzo jest z czego dopłacać do zatrudniania lekarzy na tak wysokich kontraktach – przekonywał na październikowej sesji burmistrz.

 

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Normalne świeckie państwo

  09/12/2021 o 23:45

  Wypowiedzieć konkordat. Cala kasa którą zasilany jest KK natychmiast do NFZ.
  KK utrzymywany z datków wiernych. Państwo z podatków.

  • LUCYFER

   13/12/2021 o 08:46

   POPIERAM !!!!!!

 2. Mieszkaniec

  10/12/2021 o 11:58

  no chyba burmistrz się nie dziwi że nikt nie chce pracować za ochłapy skoro sam dostał sowitą podwyżkę…

  • LUCYFER

   16/12/2021 o 08:24

   trafne spostrzezenie !

 3. Racjonalista

  16/12/2021 o 20:40

  Już widzę te kolejki chętnych pod baldachimem, z CV w ręku (tfu… kopercie) u…

 4. ktoś

  18/12/2021 o 20:13

  Jak widać na nic nie ma pieniędzy – tym bardziej, by mieszkańcom zapewnić podstawową opiekę zdrowotną. Ale cóż, jeśli ktoś głosując na PIS myślał, że budżet Państwa to worek bez dna i będą tylko dawać i dawać i dawać (chociaż nic nie dają bo to nasze własne pieniądze) to właśnie zbiera tego owoce. I bardzo dobrze, niech obecni wyborcy PIS-u skorzystają z opieki prywatnej i płacą i nie narzekają, skoro tak ochoczo głosowali na PIS i myśleli że wszystko jest im dane i tak zawsze będzie. Każdy normalnie myślący człowiek wiedział, że ten domek z kart się rozsypie. To była tylko kwestia czasu. Właśnie zbieramy tego owoce.

  • Polak potzrebuje pierwszego sekretarza

   18/12/2021 o 23:33

   Przeceniasz. Oni mysla ze jak brakuje pieniedzy to sie drukuje. I teraz rzad wydrukuje tyle zlotowek, ze jak w przyszlym tygodniu pojdzie z nimi do kantoru to wykupi amerykanom wszystkie dolary i ameryka padnie a Polska bedzie najbogatsza na swiecie.

 5. Stefan

  18/12/2021 o 23:42

  Ja chętnie będę udzielał porad telefonicznych za połowę stawki.Specjalizacja dowolna, dam radę niegorzej niż lekarze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę