Kultura

Przez gminę przejdą Orszaki Trzech Króli. W Tenczynku mędrcy przyjadą na kucykach

Fot. Andrzej Bulicz

Kościół św. Marcina, kaplica księży Misjonarzy na Nowej Wsi i kościół św. Jana Pawła II – to z tych trzech lokalizacji wyruszą w czwartek Orszaki Trzech Króli, by wspólnie spotkać się i świętować na krzeszowickim Rynku.

Tuż po mszach świętych, o godzinie 12:00 królowie zjawią się w centrum miasta by oddać hołd nowo narodzonemu i kolędować razem z mieszkańcami. W ramach wydarzenia odbędzie się także koncert zespołu Verso.

Krzeszowice to niejedyna miejscowość gminy do której dotrą mędrcy ze wschodu. Kolorowy orszak wyruszy także spod kapliczki Matki Bożej Częstochowskiej w Ostrężnicy. Organizatorzy zachęcają by uczestnicy przebrali się za gwiazdki, anioły czy pasterzy. W ten dzień, w lokalnym kościele będzie także prowadzona zbiórka pieniężna na rzecz szkoły w Nairobi i rzeczowa – darów na potrzeby Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej – „Spokojna Przystań”.

Ciekawie zapowiada się także orszak, który wyruszy z centrum Tenczynka. Tam królowie zjawią się na kucykach. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 w centrum miejscowości. Organizatorem jest Radosny Tenczynek. Tym, którym mało będzie śpiewu w samo południe, koniecznie powinni zjawić się na koncercie chóru Cantate Anima. Wydarzenie rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 16:00 w kościele w Tenczynku i około około 19:45 w kaplicy w Rudnie.

Sprawdź jak wyglądał tegoroczny Orszak Trzech Króli w gminie Krzeszowice >>

 

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Wiezący

  05/01/2022 o 23:08

  1). Jedyna informacja o mędrcach (a nie o żadnych Królach) znajduje się w Ewangelii Mateusza (2,1-12), gdzie nie podano ich liczby.
  2). W szczycie pandemii organizowanie takich imprez, moim zdaniem kłóci się z Bożym darem Życia, naraża osoby na zakażanie

  • LUCYFER

   08/01/2022 o 14:12

   zaszczyp sie z pięć razy może ci sie polepszy myslenie 🙂 🙂 🙂

   • Liberał

    09/01/2022 o 00:36

    Lucyferku nie szczep sie zeby ci chipa nie zaszczepili. Wroććć! Tobie juz eRM z Torunia zaszczepil to co w polaczkowstwie PiSowstwie najlepsze.

 2. BP

  08/01/2022 o 16:00

  czy Trzech Kroli nie obowiazuja maski w tym miasteczku odczas pandemii – bo skala zarazen w krzeszowickich szkolach jest wysoka ?

  • Ono

   09/01/2022 o 09:15

   Wielu księży już dawno wyjaśniło, że w kościołach i w czasie imprez organizowanych przez kościoły wirus nie ma szans. Walczą z obostrzeniami bo życie ludzkie tu na ziemi nie ma znaczenia liczy się życie po życiu.

 3. Anonim

  19/01/2022 o 10:47

  Właśnie zbieramy plony spacerów ze świtą trzech króli , sylwestra w Zakopanem – jesteśmy w czarnej strefie zakażeń na covid. Jak zwykle górole i cepry z Małopolski górą. Tyle że w smutnych statystykach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę