Wydarzenia

Krzeszowice. Przy centrum zdrowia dowiercono się do wody. „Wydajność źródła wygląda obiecująco”

Na zdjęciu główne źródło siarczanej wody leczniczej w Krzeszowicach Fot. Wikipedia, Piotrekwas

Przy Krzeszowickim Centrum Zdrowia znaleziono wodę – poinformował na grudniowej sesji burmistrz Wacław Gregorczyk. Prace poszukiwawcze rozpoczęły się w sierpniu zeszłego roku, od wykonania około 200-metrowego otworu.

– Wydajność źródła wygląda obiecująco. Będzie to woda o składzie troszkę innym niż te, które mamy w Krzeszowicach. Byłaby wykorzystywana w planowanej w tamtym rejonie pijalni wód czy w basenach z wodami leczniczymi – podkreślał burmistrz. Jak się jednak okazuje, na ostateczne wyniki badań gmina będzie musiała poczekać jeszcze około pół roku.

Odwiert wykonany przy krzeszowickiej przychodni nie będzie jedynym. W tym roku gmina planuje kolejny, o nieco mniejszej głębokości. Burmistrz liczy, że w okolicy znajdzie się woda o jeszcze innym składzie. Prace poszukiwawcze przy KCZ kosztowały około 220 tysięcy złotych.

14 komentarzy

14 Komentarzy

  1. .

    09/01/2022 o 00:09

    Czy „obiecująco” to oficjalna miara przy odwiertach?

    • Dziadu

      09/01/2022 o 21:01

      A Ty geolog?

      • ks Vacław Rypajło

        10/01/2022 o 19:56

        Do Dziadu: Ty to pochodzisz zapewne z portu rzecznego z Torunia z samego źrodła, które wytrysnęło ojcu na tajlandzkiej plaży.

    • Wierny systemowi

      10/01/2022 o 19:11

      A co ma powiedzieć ktoś, kto nie ma o tym pojęcia a jednoczesnie wie że to co powie musi wyglądać dobrze ?

  2. Janusz

    09/01/2022 o 20:38

    To ta woda z pod cmentarza?

  3. Whistleblower

    10/01/2022 o 00:14

    Przy Krzeszowickim Centrum Zdrowia znaleziono wodę – poinformował na grudniowej sesji burmistrz Wacław Gregorczyk.

    Znajdowała się w zakrzywionej konstrukcji oznaczonej literą H. Samo H.

  4. Wierny systemowi

    10/01/2022 o 19:05

    Ostatnio kupiłem szlamówkę i wykopałem wodę na 6m. Całość również wygląda obiecująco.

  5. Stary Krzeszowiczanin

    11/01/2022 o 16:23

    Nie wiem, czy któryś młody berbeć jeszcze pamięta czasy, kiedy były krany na starym budynku Balneologii i każdy mógł darmowo napełnić sobie baniaczek cuchnącą, ale zdrową i darmową siarczanką???… Dziś i tego nie ma, choć „Zdrój Główny” jest tuż przy bramach kościoła…

    • Gie

      11/01/2022 o 20:18

      Kilka lat temu rzuciłem tutaj pomysł by w różnych częściach Krzeszowic powstały „poidełka” dla ludzi. Kranik gdzie każdy mógłby się napić wody, nalać psu wody. Przyjdzie lato, upał, żar będzie się lał z nieba. Rozwiązanie idealne. A przy okazji promowałoby krzeszowickie wody.

      • Gupi

        13/01/2022 o 19:51

        Ja se raz napełniłem flaszkę po piwie darmową wodą i zleciało się stado nieumundurowanych aniołów w jednej chwili… To se po prostu czystą wodę piłem i jednego nieumundurowanego „Archanioła” zapytałem, co złego robię? Zgadnij, jak to się skończyło?….

  6. pwch

    12/01/2022 o 18:30

    Pamiętam, tam na ścianie było naczynie w rodzaju umywalki:-), oprócz tego można także było czerpać siarczankę z Kapliczki Pod Twoją obroną.

    • Malkontent

      13/01/2022 o 22:51

      Chyba Twoją.

    • Żywy