Wydarzenia

30 finał WOŚP w Krzeszowicach łączy. Dla orkiestry razem zagrają urzędnicy, druhowie, radni, piłkarze czy lokalni przedsiębiorcy

Fot. Kacper Ropka

W niedzielę 53 wolontariuszy wyjdzie na ulicy gminy Krzeszowice by kwestować na rzecz największej orkiestry, która grać zamierza do końca świata i jeden dzień dłużej. Tym razem pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na urządzenia potrzebne w diagnostyce i leczeniu wzroku u dzieci.

To będzie jubileuszowy, 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo pandemii, po rocznej przerwie, sztab wraca do krzeszowickiego urzędu. Na terenie gminy będzie kwestować 53 wolontariuszy. Wśród nich znajdą się m.in druhowie z miejscowych OSP, radni, uczniowie i… bibliotekarz. 

Licytację na rzecz WOŚP prowadzi także krzeszowicka restauracja i pizzeria ENZO. Osoby, które zdecydują się wesprzeć orkiestrę najwyższą kwotą, mogą liczyć na romantyczną kolację we dwoje i vouchery na pizzę. Licytacja potrwa do 13 lutego, by wziąć w niej udział wystarczy odwiedzić fanpage pizzerii.

Wsparcie płynie także dla wolontariuszy WOŚP. Krzeszowicka restauracja AGA zapowiedziała, że kwestujący na rzecz orkiestry mogą w niedzielę liczyć na bezpłatny poczęstunek i rozgrzewającą herbatę. 

Co jeszcze będzie się działo podczas niedzielnego finału WOŚP w gminie Krzeszowice?

Boisko LKS Tęczy Tenczynek
12:00 – Mecz Tęcza Tenczynek vs. Jutrzenka Ostrężnica, podczas spotkania odbędzie się zbiórka do puszki WOŚP

Krzeszowickie lodowisko
Na taflę będzie można wejść w ten dzień za symboliczną złotówkę. Organizatorzy proszą by resztę pieniędzy wrzucić do puszki. O godzinie 16:00 odbędzie się licytacja gadżetów WOŚP

Plac targowy w Krzeszowicach
20:00 – światełko do nieba

Nawrzucaj do e-skarbonki mieszkańców gminy:
https://eskarbonka.wosp.org.pl/583wf6
https://eskarbonka.wosp.org.pl/akq663
https://eskarbonka.wosp.org.pl/a83f97
https://eskarbonka.wosp.org.pl/k95j87
https://eskarbonka.wosp.org.pl/yw68tf

 

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Mało miało ciągle mało

  30/01/2022 o 15:59

  Każdy płaci ubezpieczenie:pracujący, emeryt,rencista .Nie zapłacisz policzą nie małą kwotę ,gdy zachodzi potrzeba skorzystania z porad specjalisty odległe terminy Pilnie to prywatnie za dużą kasę Jedyny kraj na świecie gdzie zbiera WOŚ…

  • 5+3

   30/01/2022 o 17:48

   I brawo my. Dzieciaki nie mają czasu na czekanie na cuda.

   • Trelemorele

    06/02/2022 o 11:04

    W Pl nigdy się nie zmieni, jeśli będziemy tak dawać się dymać. Brawo my, bo nie dość, że zarabiamy słabo, mamy wysokie ceny w sklepach to jeszcze musimy się składać, kiedy jedzie się po najniższych emocjach. To samo ze zbiórkami, które wykorzystują np. celebryci: zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie,a jak przychodzi ratować zyci i zdrowie Ich dzieci to nagle nie mają pieniędzy i proszą nas o pomoc. Żenująco niesprawiedliwe.

    • Zastanów się jaka jest stawka

     14/02/2022 o 20:32

     Wejdź na oddział do szpitala, odłącz urządzenie z serduszkiem orkiestry od prądu, zabierz je od łóżka któregoś dziecka i powiedz, że nie można się tak dawać dymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę