Wydarzenia

Senior oszukał 90-latkę z Krzeszowic metodą „na wypadek”

Fot. KPP Kraków

67-latek z powiatu olkuskiego metodą „na wypadek” wyłudził od seniorów z województwa małopolskiego i śląskiego  blisko 800 tysięcy złotych. Jego ofiarą padła też 90-letnia mieszkanka gminy.

Pod koniec marca podając się za policjanta oszust zadzwonił do seniorki z Krzeszowic. W trakcie rozmowy poinformował ją o wypadku spowodowanym przez jej córkę, w którym ranna miała zostać kobieta z dzieckiem. Przekonywał, że córka kobiety może uniknąć konsekwencji prawnych, jeśli 90-latka przekaże 15 tysięcy złotych „kurierowi” wskazanemu przez oszusta. Przerażona kobieta zastosowała się do wskazówek 67-latka. Pieniądze zniknęły razem z mieszkańcem powiatu olkuskiego.

Na trop oszusta wpadli policjanci z krzeszowickiego komisariatu. Zgromadzone materiały dowodowe nie budziły wątpliwości, że to właśnie on oszukał 90-letkę. W mieszkaniu 67-latka policjanci zabezpieczyli 3 tysiące złotych i 350 euro, które, jak wszystko na to wskazuje,  mężczyzna odebrał od swoich ofiar.

– W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 67-latek przy udziale prawdopodobnie innych osób w ten sam sposób oszukał trzy kolejne osoby, a próbował jeszcze cztery. Wszystkie te ofiary są w podeszłym wieku i  pochodzą z województwa małopolskiego i śląskiego. W wyniku tych przestępczych działań oszust wyłudził blisko 800 tysięcy złotych – informuje policja.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a poszkodowanych może być więcej.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Prawda jest jedna.

  15/04/2022 o 06:05

  Niestety, jak to mawiają mądrzy ludzie w myśl starego porzekadła : -„Mendy są wszędy…”. Kto się nieuczciwym urodził, ten spokoju sumienia, z uczciwości, do końca swego parszywego życia – do śmierci nie zazna.

 2. Mieszkaniec

  21/04/2022 o 20:54

  Ludzie nie mają co do garnka włożyć a tu babcia wyciąga ze skarpety 15 tyś. No cóż i tak by suma trafiła do kolejnego naciągacza z Torunia.

 3. Ku przestrodze

  22/04/2022 o 18:52

  Absolutnie powinno się publikować twarz takiej kanalii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę