Gospodarka

Można otrzymać do 4 tysięcy złotych. Będą kolejki przed urzędem?

Rok temu w dniu rozpoczęcia naboru do gminnego programu wymiany źródeł ciepła kolejka zainteresowanych ustawiała się na długo przed otwarciem krzeszowickiego magistratu. Czy w tym roku będzie podobnie?

W poniedziałek, od godziny 7:30 urząd zacznie przyjmować wnioski o udzielenie dotacji na wymianę starych kotłów. Maksymalna kwota jaką można otrzymać to 4 tysiące złotych. Wyższą dotację, do 6 tysięcy złotych, uzyskają ci mieszkańcy, którzy zdecydowali się na zakup kotła na biomasę.

Gminny program, mimo, że ze skromnym budżetem, cieszy się sporą popularnością. Powód jest prosty – wypłata środków jest stosunkowo szybka, przy mniejszych formalnościach niż w przypadku rządowego programu Czyste Powietrze. 

Środki w gminnym budżecie jakie radni zdecydowali się przeznaczyć na program to 100 tysięcy złotych. Wnioski będą przyjmowane do 3 czerwca. Dokumenty do pobrania, oraz szczegóły przyznawanie dotacji znajdziecie na stronie magistratu.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Mieszkaniec

    23/05/2022 o 17:57

    Jak widać na bogato. Jeżeli tak ma wyglądać walka ze smogiem to gratulacje. Wychodzi mi że dofinansowanie do pompy ciepła to ok 10% inwestycji…

  2. Taka prawda

    25/05/2022 o 23:42

    Dofinansowanie do pompy ciepla ktora przy obecnej cenie pradu jest jedna z najbardziej nieekonomicznych instalacji grzewczych .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę