Wydarzenia

Były dyrektor ZDPK podpisał umowę z krzeszowickim magistratem. Wiemy czym będzie się zajmował i za ile

Gmina zatrudniła osobę, która ma z ramienia burmistrza koordynować prace nad reaktywacją krzeszowickiego uzdrowiska. To były dyrektor Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego, niegdyś naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju w krzeszowickim urzędzie.

Łukasz Wróblewski, do niedawna dyrektor ZDPK, od 1 kwietnia ma służyć wiedzą ekspercką i wspierać merytorycznie urzędników krzeszowickiego magistratu. Jak wylicza urząd, umowa obejmuje koordynację i doradztwo w zakresie przygotowania koncepcji, dokumentacji i uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych związanych z turystycznym wykorzystaniem terenów Doliny Eliasza oraz reaktywacją krzeszowickiego uzdrowiska, pomoc w przygotowywaniu wniosków aplikacyjnych o dofinansowanie projektów z zewnętrznych środków, czy opracowywanie projektów uchwał, umów, porozumień związanych z powyższymi zadaniami.

Po co burmistrz podpisuje umowę z nową osobą, skoro w ramach krzeszowickiego magistratu funkcjonuje Referat Planowania Strategicznego i Rozwoju, który w ramach swoich obowiązków powinien zajmować się wymienionymi wcześniej zadaniami? „Bardzo duża ilość prowadzonych w jednym czasie inwestycji, w tym działanie zmierzające do reaktywacji uzdrowiska oraz przygotowania do realizacji Krzeszowickiego Kompleksu Rekreacyjno-Zdrojowego, spowodowały konieczność podpisania umowy na koordynacje powyższych działań z dodatkową osobą” – tłumaczy urząd w odpowiedzi na naszego maila.

Łukasz Wróblewski, za doradztwo będzie inkasował miesięcznie 4 500 złotych brutto. Umowa ma obowiązywać do końca 2023 roku. Na pytanie dlaczego wybrano właśnie jego urząd odpowiedział, że „jako były pracownik Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach dał się poznać jako osoba dokładna, skuteczna oraz posiadająca dużą wiedzę merytoryczną w ww. zagadnieniach”.

Wróblewski pracował w krzeszowickim magistracie w latach 2008-2014. Najpierw jako kierownik Referatu Strategii i Planowania, później naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju, a od 2009 roku także Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej. Jego wydział w krzeszowickim urzędzie odpowiadał m.in za pozyskiwanie zewnętrznych środków na rewitalizacje Krzeszowic, budowę dwóch przedszkoli (Krzeszowice, Tenczynek), schetynówki, czy pierwszą rekultywacje stawu Wrońskiego w Tenczynku.

W 2014 roku zrezygnował z pracy w krzeszowickim urzędzie by pod koniec roku zostać zastępcą wójta Iwanowic. W 2019 roku zaczął piastować funkcję dyrektora Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego. Ze stanowiskiem pożegnał się na początku 2022 roku. Mimo, że Wróblewski z pracy w krzeszowickim urzędzie zrezygnował, nadal świadczył na jego rzecz usługi. W wykazie umów zawieranych przez gminę można przeczytać, że między 2016 a 2020 rokiem pełnił funkcję pełnomocnika burmistrza ds. funduszy europejskich. Za swoją pracę otrzymywał 2000 złotych miesięcznie.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Mieszkaniec

  01/06/2022 o 20:08

  Uzdrowisko Krzeszowice – hahahaha. Jesteśmy bankrutami a będzie jeszcze gorzej. Krzeszowic nie stać nawet na normalny basen ale zrobią kompleks uzdrowiskowy… Ale zawsze można powołać nowe stanowiska doradcze lub 5 zastępcę burmistrza – przecież z czegoś trzeba żyć 🙂

 2. Jarek

  01/06/2022 o 20:09

  Mój mąż jest z zawodu dyrektorem

 3. may by

  01/06/2022 o 21:04

  Żona dyrektorem Balneologii. Wszędzie już był. Znamy go ze złej strony w Krzeszowicach. Nagle odszedł albo ktoś się go pozbył ze strachu. Poszedł na wice wójta , póżniej na Dyrektora Dróg w Starostwie..To człowiek związany z Kościołem, jak wielu rządzących , tu zepsuje tam go wsadzą i tak leci / najlepiej żeby służył Panu Bogu w Hebdowie lub Nowym Brzesku bo to umie po co tu będzie dojeżdżał.

 4. Ly

  02/06/2022 o 22:18

  Pełnił, piastował, zastępował, figurował – latający niezatapialny.

 5. na pohybel "władzy"

  03/06/2022 o 08:40

  nastepne stanowisko z doooopy !!!! nastepny darmozjad opłacany z naszych podatków !!! kiedy skończy sie to rozpasanie ?!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Znajomości znajomości znajomości

  03/06/2022 o 16:35

  Boże zachowaj nas od tego eksperta! Czy burmistrz już całkiem postradal zmysły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę