Wydarzenia

Drogowy absurd? W Woli Filipowskiej stoi podwójne oznakowanie

Na zaledwie kilkusetmetrowym odcinku drogi w Woli Filipowskiej można naliczyć aż siedem podwójnych znaków. Obok każdego z nich stoi drugi, identyczny.

Drogowy absurd? Jadąc od ulicy Młyńskiej w kierunku nowego wiaduktu w Woli Filipowskiej można napotkać na stojące obok siebie, takie same znaki drogowe. Powielony jest znak informujący o wjeździe w granice terenu zabudowanego i jego końca, znak drogi z pierwszeństwem przejazdu i informujący o przejściu dla pieszych. Przy drodze prowadzącej do wiaduktu powielony jest też znak o ślepej uliczce.

 

Można śmiało stwierdzić, że od znaków drogowych w Woli Filipowskiej dwoi się w oczach… i to dosłownie. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Wszystko wskazuje na to, że drogowcy zaczęli montować przy nienazwanej jeszcze ulicy nowe znaki – niektóre z nich większe (jak tablica informująca o terenie zabudowanym i jego końcu), lub na innej wysokości – przepisy wskazują, że znak powinien być umieszczony na 2 metrach od poziomu drogi.

Zasadnym pozostaje pytanie, dlaczego stare znaki wciąż stoją przy drodze i nie zostały przy okazji montowania nowych choćby przysłonięte?

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. Błogosławie was mili

  12/06/2022 o 21:18

  Proponuje w ramach zadośćuczynienia tenczynianiom i suwerenowi krzeszowickiemu usunac nadmiar znakow i postawic w poblizu miejsc koczowania owych.

 2. Jan Kowalski

  12/06/2022 o 21:49

  Panie wiceburmistrzu szanowny czy zechcesz w koncu odpowiedziec jak osoba chyba zainteresowana rozwojem miejscowosci Wola Filipowska chyba, ze jestem w mylnym błedzie kiedy powstana parkingi z obu stron przystanku PKP w Woli Filipowskiej i kiedy ruszy budowa Velo Rudawa?

  • Gie

   14/06/2022 o 06:27

   Cylkiści i weganie to największy wróg pisu.

  • Adam Godyń

   15/06/2022 o 16:27

   Szanowny Panie. Nie mam zamiaru udowadniać swojej prorozwojowej postawy na rzecz Woli Filipowskiej, bo niezbicie świadczą o tym moje kilkunastoletnie działania prowadzone w tym kierunku. Parking powstanie wtedy, gdy Gmina Krzeszowice nabędzie odpowiedni, spełniający wymagania prawa budowlanego teren. Zaraz po podpisaniu stosownego aktu notarialnego o tym poinformuję. Co do Velo Rudawa wypowiadałem się tu wielokrotnie – jest to inwestycja Województwa Małopolskiego, a prowadzi ją Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Przez naszą miejscowość ma przebiegać po nowej, położonej po południowej stronie torów drodze, a „budowa” szlaku będzie polegać głównie na montażu oznakowania pionowego i poziomego. Droga ta nie została jeszcze przez Gminę przejęta, stąd też nie mamy nic wspólnego z opisanym wyżej „podwójnym oznakowaniem” niektórych jej punktów.

   • Jan Kowalski

    15/06/2022 o 17:56

    Panie Viceburmistrzu rodzi sie pytanie kiedy? Inwestycje te sa naglace a nie majace nabrac kilkuletniej mocy prawnej.Zreszta czy sa dostatecznie monitowane?

   • Wyborczyni

    15/06/2022 o 21:04

    Prosze Pana nikt nie pyta o Panskie dokonania tylko o odpowiadanie na pytania wyborcow, ktorzy na Pana glosowali badz nie, gdyz sa panskim pracodawca a Pan ich pracownikiem. Prosze rowniez pamietac,że buta kroczy przed upadkiem. Ale to juz na marginesie.

   • Mieszkaniec

    15/06/2022 o 21:05

    Czyją własnością jest działka biegnąca wzdłuż torów po stronie peronu w kierunku Katowic za ekranami? Przecież tam jest idealne miejsce do parkowania. Wystarczy przygotować nawierzchnię. Po co szukać jakiejś odległej lolalizacji?

    • Tyle w temacie

     16/06/2022 o 19:47

     Parking na Woli Filipowskiej misi byc po obu stronach peronow dla
     mieszkancow z południa i połnocy i sa na to dzialki po obu stronach jedna zreszta juz wystawiona na sprzedaz. Oczywiste jest ze w tej odleglosci od torow obecnie nikt nie dostanie pozwolenia na nieprzemyslowe zabidowania.

   • Apel, nic osobistego

    16/06/2022 o 17:33

    Proszę odejść ze stanowiska. Każda Pańska odpowiedź sprowadza się do wyliczanki listy niemocy.
    Ręce opadają, kiedy się to czyta. A bierze Pan pieniądze wyłącznie dlatego, że Panu kiedyś uwierzyliśmy. Przestaliśmy. Proszę się podać do dymisji i oddać stanowisko komuś, kto niemocy nie będzie uznawał za standard.
    To prosta sytuacja. Szkoda naszych nerwów i pieniędzy, Pan też by był biedniejszy, ale fair wobec nas.
    Pan pisze, że wykazuje się prorozwojową postawą. To, wie Pan, tak jak 95 procent mieszkańców. A my mamy swoje prace oprócz wykazywania postawy.
    Wystarczy.

    • Adam Godyń

     17/06/2022 o 00:10

     Chyba mówimy o różnych tekstach – jaka „wyliczanka niemocy”? Raczej wskazanie właściwości organów i instytucji. Gmina nie może odpowiadać za wszystkie plagi na ziemi, a ja nie jestem tam alfą i omegą. Gdyby przyjąć Pański tok rozumowania, to przypisana by mi być mogła także wina za suszę w Sudanie i karczowanie Amazonii … I proszę wypowiadać się za siebie, albo wskazywać reprezentowanych. Ad rem : zarabiane pieniądze zawdzięczam własnej prawie trzydziestoletniej pracy, a o momencie odejścia „ze stanowiska” zadecyduję sam lub zrobi to mój przełożony.

     • wyborczyni z Tenczynka

      19/06/2022 o 22:18

      Panie viceburmistrzu nie zadecyduje Pan sam gdyz zajmuje pan stanowisko z powolania publicznego czyli wyborcow i to oni zadecyduja czy Pan bedzie je kontynuowal a zwazywszy na Panska postawe i wypowiedzi tutaj jest to malo prawdopodobne.

     • Ly

      22/06/2022 o 12:02

      On sam zadecyduje, jeśli zdecydować zechce, jeśli nie zechce, może zrobi to jego przełożony, o ile oczywiście zechce – Stanisław Bareja przewraca się w grobie. Ze śmiechu.

     • Polak

      06/07/2022 o 11:59

      Do Ly:@
      Mam pomysła…
      Może utwórzmy z Polski państwo końca śmiechu, bo na powagę już jest skazane na zagładę…
      Nawet w zakrzywionej rzeczywistości…

 3. Logik

  13/06/2022 o 00:00

  Widocznie Wola Filipowska jest wyjątkiem na mapie absurdu w Polsce…

 4. Mieszkanka

  13/06/2022 o 13:09

  Prosze Panstwa przeciez radny jezdzacy do pracy ta droga czy vice burmistrz nie bedzie sie takimi prozaicznymi sprawami zajmował. To nie jest ich dzialka podobnie jak Morawieckiego.

 5. eeee

  13/06/2022 o 16:22

  oj tam, oj tam.

  • Synek

   13/06/2022 o 19:53

   Radny a rusz zesz z posad 4 litery i daj głos wszak zesmy ciebie jako rodzina wybrali.

   • Alma matter

    06/07/2022 o 11:31

    Wyklęty, powstań ludu radnych…
    Powstańcie, których dręczy głód(ź)…

 6. Szczęść Boże Młodej Parze

  13/06/2022 o 17:38

  Niech będą poświęcone nowe znaki!

 7. Wyrozumiały dla paradoksu urzędniczego mózgu

  14/06/2022 o 07:20

  Normatywy zmieniają co chwilę, to znaki mają być krótsze, w ramach oszczędności materiałowej i cięcia kosztów. Zanim usuną te stare. to muszą być jakieś w ogóle, bo teraz wszystko jest już podzielone i jedna ekipa nie da rady wstawiać i usuwać. Wąski zakres robót mają. Przyjedzie druga i usunie duplikaty, bo jej też za to pojedynczo płacą z podatniczej kasy. O co ta chryja???…

 8. Suski

  15/06/2022 o 09:43

  Czepiacie się. A jak dwie osoby jadą w aucie, to teraz obie wiedzą, co przed nimi, a nie tylko jedna.

 9. PogniecioneCaleAuto

  15/06/2022 o 13:07

  jak auto skasowalo barierki i znak przejście dla pieszych na mlynskiej.ludzie biorą sprawy w swoje ręce lub córki bez prawa jazdy

 10. Wyborcy

  21/06/2022 o 18:38

  Wymieniamy Liste Niemocy wladzy gminnej: wkrotce lista bedzie dostarczona do kazdego mieszkanca gminy z dokłasnym opisem spraw.

 11. BIS

  22/06/2022 o 08:04

  Gość jako sołtys i vice zrobił z Woli sołectwo dominujące w Gminie, chyba ktoś mu przeszkadza z Tenczynka i Krzeszowic bo tam bałagan.

  • Kaśka

   24/06/2022 o 15:39

   Za naszą biblioteką się nie wstawił. Jeszcze trochę i radni zamkną nam ja już na stałe. Zmiana i to szybko musi nastąpić bo zaraz zniszczone zostanie wszystko co przez tyle lat wypracowała DANKA H.

   • Lot nad kukułczym gniazdem

    29/06/2022 o 14:34

    Jedna baba drugi tłumaczy:
    „Nad naszo wsio, przecioł metełoryt…”
    Drugo sie chwile zastanowiła i godo do ty pierwszy”
    „Nad naszo wsio, przekecioł no i zgasnął…”

 12. Mutant

  24/06/2022 o 22:20

  I niech bedzie balagan gdyz zawsze grabili pod siebie teraz czas na Wole

 13. Mateusz

  28/06/2022 o 09:59

  A kto odpowiada za ruch na tej drodze? Chyba dyrektor ZDPK. Czyżby się do obowiązku kontroli takich miejsc nie poczuwał? To za co pieniądze bierze? Co ona tam robi? dyrektoruje?

  • Logik

   06/07/2022 o 11:47

   Policja odpowiada za wszelkie braki władzy… Proste przecież…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę