Wydarzenia

Drogowy absurd? W Woli Filipowskiej stoi podwójne oznakowanie

Na zaledwie kilkusetmetrowym odcinku drogi w Woli Filipowskiej można naliczyć aż siedem podwójnych znaków. Obok każdego z nich stoi drugi, identyczny.

Drogowy absurd? Jadąc od ulicy Młyńskiej w kierunku nowego wiaduktu w Woli Filipowskiej można napotkać na stojące obok siebie, takie same znaki drogowe. Powielony jest znak informujący o wjeździe w granice terenu zabudowanego i jego końca, znak drogi z pierwszeństwem przejazdu i informujący o przejściu dla pieszych. Przy drodze prowadzącej do wiaduktu powielony jest też znak o ślepej uliczce.

 

Można śmiało stwierdzić, że od znaków drogowych w Woli Filipowskiej dwoi się w oczach… i to dosłownie. Diabeł tkwi jednak w szczegółach. Wszystko wskazuje na to, że drogowcy zaczęli montować przy nienazwanej jeszcze ulicy nowe znaki – niektóre z nich większe (jak tablica informująca o terenie zabudowanym i jego końcu), lub na innej wysokości – przepisy wskazują, że znak powinien być umieszczony na 2 metrach od poziomu drogi.

Zasadnym pozostaje pytanie, dlaczego stare znaki wciąż stoją przy drodze i nie zostały przy okazji montowania nowych choćby przysłonięte?

27 komentarzy

27 Komentarzy

 1. Błogosławie was mili

  12/06/2022 o 21:18

  Proponuje w ramach zadośćuczynienia tenczynianiom i suwerenowi krzeszowickiemu usunac nadmiar znakow i postawic w poblizu miejsc koczowania owych.

 2. Jan Kowalski

  12/06/2022 o 21:49

  Panie wiceburmistrzu szanowny czy zechcesz w koncu odpowiedziec jak osoba chyba zainteresowana rozwojem miejscowosci Wola Filipowska chyba, ze jestem w mylnym błedzie kiedy powstana parkingi z obu stron przystanku PKP w Woli Filipowskiej i kiedy ruszy budowa Velo Rudawa?

  • Gie

   14/06/2022 o 06:27

   Cylkiści i weganie to największy wróg pisu.

  • Adam Godyń

   15/06/2022 o 16:27

   Szanowny Panie. Nie mam zamiaru udowadniać swojej prorozwojowej postawy na rzecz Woli Filipowskiej, bo niezbicie świadczą o tym moje kilkunastoletnie działania prowadzone w tym kierunku. Parking powstanie wtedy, gdy Gmina Krzeszowice nabędzie odpowiedni, spełniający wymagania prawa budowlanego teren. Zaraz po podpisaniu stosownego aktu notarialnego o tym poinformuję. Co do Velo Rudawa wypowiadałem się tu wielokrotnie – jest to inwestycja Województwa Małopolskiego, a prowadzi ją Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Przez naszą miejscowość ma przebiegać po nowej, położonej po południowej stronie torów drodze, a „budowa” szlaku będzie polegać głównie na montażu oznakowania pionowego i poziomego. Droga ta nie została jeszcze przez Gminę przejęta, stąd też nie mamy nic wspólnego z opisanym wyżej „podwójnym oznakowaniem” niektórych jej punktów.

   • Jan Kowalski

    15/06/2022 o 17:56

    Panie Viceburmistrzu rodzi sie pytanie kiedy? Inwestycje te sa naglace a nie majace nabrac kilkuletniej mocy prawnej.Zreszta czy sa dostatecznie monitowane?

   • Wyborczyni

    15/06/2022 o 21:04

    Prosze Pana nikt nie pyta o Panskie dokonania tylko o odpowiadanie na pytania wyborcow, ktorzy na Pana glosowali badz nie, gdyz sa panskim pracodawca a Pan ich pracownikiem. Prosze rowniez pamietac,że buta kroczy przed upadkiem. Ale to juz na marginesie.

   • Mieszkaniec

    15/06/2022 o 21:05

    Czyją własnością jest działka biegnąca wzdłuż torów po stronie peronu w kierunku Katowic za ekranami? Przecież tam jest idealne miejsce do parkowania. Wystarczy przygotować nawierzchnię. Po co szukać jakiejś odległej lolalizacji?

    • Tyle w temacie

     16/06/2022 o 19:47

     Parking na Woli Filipowskiej misi byc po obu stronach peronow dla
     mieszkancow z południa i połnocy i sa na to dzialki po obu stronach jedna zreszta juz wystawiona na sprzedaz. Oczywiste jest ze w tej odleglosci od torow obecnie nikt nie dostanie pozwolenia na nieprzemyslowe zabidowania.

   • Apel, nic osobistego

    16/06/2022 o 17:33

    Proszę odejść ze stanowiska. Każda Pańska odpowiedź sprowadza się do wyliczanki listy niemocy.
    Ręce opadają, kiedy się to czyta. A bierze Pan pieniądze wyłącznie dlatego, że Panu kiedyś uwierzyliśmy. Przestaliśmy. Proszę się podać do dymisji i oddać stanowisko komuś, kto niemocy nie będzie uznawał za standard.
    To prosta sytuacja. Szkoda naszych nerwów i pieniędzy, Pan też by był biedniejszy, ale fair wobec nas.
    Pan pisze, że wykazuje się prorozwojową postawą. To, wie Pan, tak jak 95 procent mieszkańców. A my mamy swoje prace oprócz wykazywania postawy.
    Wystarczy.

    • Adam Godyń

     17/06/2022 o 00:10

     Chyba mówimy o różnych tekstach – jaka „wyliczanka niemocy”? Raczej wskazanie właściwości organów i instytucji. Gmina nie może odpowiadać za wszystkie plagi na ziemi, a ja nie jestem tam alfą i omegą. Gdyby przyjąć Pański tok rozumowania, to przypisana by mi być mogła także wina za suszę w Sudanie i karczowanie Amazonii … I proszę wypowiadać się za siebie, albo wskazywać reprezentowanych. Ad rem : zarabiane pieniądze zawdzięczam własnej prawie trzydziestoletniej pracy, a o momencie odejścia „ze stanowiska” zadecyduję sam lub zrobi to mój przełożony.

     • wyborczyni z Tenczynka

      19/06/2022 o 22:18

      Panie viceburmistrzu nie zadecyduje Pan sam gdyz zajmuje pan stanowisko z powolania publicznego czyli wyborcow i to oni zadecyduja czy Pan bedzie je kontynuowal a zwazywszy na Panska postawe i wypowiedzi tutaj jest to malo prawdopodobne.

     • Ly

      22/06/2022 o 12:02

      On sam zadecyduje, jeśli zdecydować zechce, jeśli nie zechce, może zrobi to jego przełożony, o ile oczywiście zechce – Stanisław Bareja przewraca się w grobie. Ze śmiechu.

 3. Logik

  13/06/2022 o 00:00

  Widocznie Wola Filipowska jest wyjątkiem na mapie absurdu w Polsce…

 4. Mieszkanka

  13/06/2022 o 13:09

  Prosze Panstwa przeciez radny jezdzacy do pracy ta droga czy vice burmistrz nie bedzie sie takimi prozaicznymi sprawami zajmował. To nie jest ich dzialka podobnie jak Morawieckiego.

 5. eeee

  13/06/2022 o 16:22

  oj tam, oj tam.

  • Synek

   13/06/2022 o 19:53

   Radny a rusz zesz z posad 4 litery i daj głos wszak zesmy ciebie jako rodzina wybrali.

 6. Szczęść Boże Młodej Parze

  13/06/2022 o 17:38

  Niech będą poświęcone nowe znaki!

 7. Wyrozumiały dla paradoksu urzędniczego mózgu

  14/06/2022 o 07:20

  Normatywy zmieniają co chwilę, to znaki mają być krótsze, w ramach oszczędności materiałowej i cięcia kosztów. Zanim usuną te stare. to muszą być jakieś w ogóle, bo teraz wszystko jest już podzielone i jedna ekipa nie da rady wstawiać i usuwać. Wąski zakres robót mają. Przyjedzie druga i usunie duplikaty, bo jej też za to pojedynczo płacą z podatniczej kasy. O co ta chryja???…

 8. Suski

  15/06/2022 o 09:43

  Czepiacie się. A jak dwie osoby jadą w aucie, to teraz obie wiedzą, co przed nimi, a nie tylko jedna.

 9. PogniecioneCaleAuto

  15/06/2022 o 13:07

  jak auto skasowalo barierki i znak przejście dla pieszych na mlynskiej.ludzie biorą sprawy w swoje ręce lub córki bez prawa jazdy

 10. Wyborcy

  21/06/2022 o 18:38

  Wymieniamy Liste Niemocy wladzy gminnej: wkrotce lista bedzie dostarczona do kazdego mieszkanca gminy z dokłasnym opisem spraw.

 11. BIS

  22/06/2022 o 08:04

  Gość jako sołtys i vice zrobił z Woli sołectwo dominujące w Gminie, chyba ktoś mu przeszkadza z Tenczynka i Krzeszowic bo tam bałagan.

  • Kaśka

   24/06/2022 o 15:39

   Za naszą biblioteką się nie wstawił. Jeszcze trochę i radni zamkną nam ja już na stałe. Zmiana i to szybko musi nastąpić bo zaraz zniszczone zostanie wszystko co przez tyle lat wypracowała DANKA H.

   • Lot nad kukułczym gniazdem

    29/06/2022 o 14:34

    Jedna baba drugi tłumaczy:
    „Nad naszo wsio, przecioł metełoryt…”
    Drugo sie chwile zastanowiła i godo do ty pierwszy”
    „Nad naszo wsio, przekecioł no i zgasnął…”

 12. Mutant

  24/06/2022 o 22:20

  I niech bedzie balagan gdyz zawsze grabili pod siebie teraz czas na Wole

 13. Mateusz

  28/06/2022 o 09:59

  A kto odpowiada za ruch na tej drodze? Chyba dyrektor ZDPK. Czyżby się do obowiązku kontroli takich miejsc nie poczuwał? To za co pieniądze bierze? Co ona tam robi? dyrektoruje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę