Wydarzenia

Biegał po autobusie z przedmiotem przypominającym broń. Zatrzymali go krzeszowiccy policjanci

Fot. KPP Kraków

Krzeszowiccy policjanci zatrzymali 53-latka, który groził kierowcy autobusu celując do niego przedmiotem przypominającym broń palną.

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca w autobusie linii Salwator – Czernichów. Pijany mężczyzna najpierw mierzył do kierowcy przedmiotem przypominającym broń, a później zaczepiał przebywających w autobusie pasażerów. Wysiadł na jednym z przystanków. Sprawę zgłoszono na policją.

Krzeszowickim funkcjonariuszom szybko udało się ustalić sprawcę. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Mężczyzna był nietrzeźwy. Policjanci znaleźli przy nim przedmiot przypominający broń palną wraz z magazynkiem. Po zbadaniu przedmiotu przez biegłego balistyka okazało się, że ta jednostka wymaga posiadania pozwolenia.

Mężczyzna tego samego dnia i w ten sam sposób groził też jednemu z członków rodziny. W komisariacie 53-latek usłyszał dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną w celu zmuszenia kierowcy do zatrzymania autobusu oraz kierowania gróźb karalnych tym samym przedmiotem w stosunku do członka rodziny. 53-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

 

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Bezpłciowy biegacz

  06/07/2022 o 21:56

  Czyli, że jak ja bym biegał obok autostrady z przedmiotem podobnym do kształtu fallicznego, to też byłbym potencjalny gwałcicielem?

 2. Elitarny prostak z krwi i kości

  08/07/2022 o 08:32

  Niedługo nam atomizery od spryskiwacza perfum będą sprawdzać balistycznie, czy przypadkiem gnojówki nie rozsiewamy. I zabiorą się za koncesję i zezwolenia na posiadanie atomizerów. W końcu podatnik za coś im płaci, a nie za pierdzenie w stołek bez roboty. Jakby niebyło, to muszą coś wymyślać, żeby stołek wytrzymał.

  • Marcin

   31/07/2022 o 17:39

   Serio, musiałeś to pisać. Przecież nic tego nie wynika. Gadasz aby gadać i się do czegoś przyczepić

   • Gikol

    01/08/2022 o 21:39

    Nie on jeden, nie on jeden.

 3. Ly

  10/07/2022 o 13:52

  Tak, oczywiście:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę