Wydarzenia

Krzeszowice. Zniszczyli elewacje budynków. W bagażniku przewozili też maczety

Fot. KPP Kraków

W nocy z sobotę na nadzielę policjantom udało się zatrzymać młodego mężczyznę, który spreyem zdewastował elewacje dwóch budynków i betonowy mur w Krzeszowicach.

Policja wpadła na trop wandala po otrzymaniu zgłoszenia od jednego z mieszkańców miasta. W trakcie sprawdzania terenu natrafili na opla, w którym podróżowało 5 pasażerów. Jeden z nich na widok policjantów zaczął zdejmować z głowy kominiarkę. Samochód został zatrzymany do kontroli.

– W bagażniku ujawniono niebezpieczne przedmioty takie jak maczety, młotek, pałkę typu tonfa, ręczny miotacz gazu, a także kominiarki z emblematami kibicowskimi jednego z krakowskich klubów oraz … kilkanaście puszek farb w sprayu. Wszystkie przedmioty zostały przez policjantów zabezpieczone. Okazało się, że należały do kierowcy pojazdu – 23-letniego krakowianina – informuje Justyna Fil z Powiatowej Komendy Policji w Krakowie.

Mundurowym udało się ustalić, że za zniszczenia trzech obiektów odpowiada 26-latek z Krakowa. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Za dewastację grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Polka

  24/08/2022 o 09:38

  Nie ma co sie piescic z wandalem tylko 50 gum ma gołą i płaci za zniszczenia, ale nie w tych czasach gdy jakimovicza trzyma sie za nasze pieniadze w tvp.

  • Psychoanalityk

   05/09/2022 o 17:31

   Czyżby???…
   A sama z sobą się nie pieściłaś nigdy, czy wstyd Ci się przyznać, że tego… nie robisz, zanim to zrobisz???…
   Pytam, jako normalnie nienormalny laik…
   Bez podtekstów.

 2. Daj spokój

  25/08/2022 o 03:09

  Za malowanie po ścianach 5 lat.a zły dotyk księdza brak kary.

 3. PaKo

  25/08/2022 o 13:37

  Niech idiota poniesie koszty czyszczenia z bazgrołów elewacji w promieniu 1 km od miejsca swoich wypocin, nie jakieś 5 lat dalszego szkolenia z debilizmu za nasze podatki

  • Zwykła sprawiedliwość

   25/08/2022 o 19:39

   Dokładnie tak. I to z wcześniejszym ogłoszeniem kiedy i gdzie taką pracę pod nadzorem będzie wykonywał. Tak, żeby okoliczni ieszkańcy mogli mu kulturalnie pokibicować.
   A jeśli się nie zgodzi, wtedy jakieś 100 tys. kary albo paka na max.

 4. Eh

  26/08/2022 o 00:27

  Te maczety i młotki służyły widocznie do ryngrafów, gdyby spray’u brakło w „upiększaniu” miasta. Tak dla sportu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę