Wydarzenia

Nie było karetki więc na krzeszowickim Rynku wylądował śmigłowiec

Fot. Kraków112

Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę około godziny 16:00. W samym centrum Krzeszowic, na płycie Rynku wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Takie przypadki zdarzają się coraz częściej, ale nigdy dotąd do podobnej sytuacji nie doszło w centrum miasta. Do potrzebującej pomocy osoby wezwano karetkę. Z braku wolnego naziemnego zespołu ratownictwa medycznego, na miejscu zjawił się śmigłowiec.

By mógł wylądować, płytę Rynku musieli zabezpieczyć druhowie z miejscowych OSP. Wcześniej udzielili poszkodowanej osobie pierwszej pomocy. LPR przetransportował ją na szpitalny SOR.

 

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Czesio

  25/08/2022 o 12:57

  Aż strach pomyśleć, co będzie przy następnej fali wirusa! To są właśnie błędy reform administracyjnej i służby zdrowia sprzed lat, nie ma karetki bo ta musi dowieźć innego chorego do szpitala gdzieś na Śląsk do jakiegoś Chrzanowa! Przywrócić pogotowie w Krzeszowicach i granice województw do okresu sprzed reformy, a chorych dowozić do Krakowa a docelowo zbudować w Krzeszowicach szpital i będzie git!

  • Taki kraj

   25/08/2022 o 19:33

   Coś Ci napiszę. Niestety, z doświadczenia ostatnich dwóch lat. Szpital w Chrzanowie, pomimo tego jak wygląda i paru innych oczywistych ułomności, okazał się NAJLEPSZYM z kilku renomowanych szpitali w Krakowie i na Śląsku, które musiałem odwiedzić doświadczając poważnego leczenia w każdym z nich.
   Taka jest smutna rzeczywistość służby zdrowia w okolicy, a my z tym Chrzanowem akurat nie mamy najgorzej.Jako Polacy wybieramy polityków, którzy nie ogarniają takich tematów jak służba zdrowia, edukacja, obronność, ekonomia, ochrona przyrody, polityka międzynarodowa itd. intelektualnie. Potem mamy, co mamy. I nawet żadne pieniądze tego nie uratują.

  • Nauczyciel Geografii

   25/08/2022 o 20:13

   Wszystko ok zgadzam się z Panem ale Chrzanów to jeszcze Małopolska.

   • Fakt

    29/08/2022 o 17:54

    A Kazachstan gra na mistrzostwach Europy.

  • Anonim

   25/08/2022 o 20:38

   Jest biblioteka, będzie basen więc wszystko gra. Po co jakieś tam pogotowie, ważniejsze obiekty powstają do utrzymania.

  • Heh

   26/08/2022 o 00:13

   Basenu nie mogą wybudować.

  • Sielana

   26/08/2022 o 00:22

   Powinieneś zostać ministrem zdrowia z takim potencjałem ekonomicznym, Czesio…

  • Ono

   26/08/2022 o 12:37

   Czesio do tego nie trzeba zmiany granic województw. Wystarczy wrócić do tego co było za poprzedników – to pacjent lub jego opiekunowie decydowali do którego szpitala ma trafić. Za nim tam trafiały też pieniądze z NFZ-u. Wystarczyło tylko tego nie spie…..ć. Oni muszą zepsuć nawet to co funkcjonowało w miarę dobrze. Zamiast kontynuować dobre pomysły i zmieniać to co nie funkcjonuje należycie. W normalnych krajach tak to wygląda, zmiana władzy nie oznacza wywracania wszystkiego do góry nogami. Tylko u nas obserwujemy te działania w czasie tych dwóch kadencji, bo rządzą nami zawistni, mali, tępi ludzie. Wszystko czego się dotkną zamienia się w jedno wielkie g.

 2. Rychoo

  27/08/2022 o 16:17

  Ale pilot mistrzunio . Mam nadzieję że pacjent ozdrowiał

  • Ratownik skromnością niegrzeszący

   05/09/2022 o 17:49

   Ważne, że skoro przyleciał, to i odleciał z całym zasobnikiem…
   Bo to mistrz w swoim fachu, gdy trzeba ratować bliźniego!!!
   Koniec i kropka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę