Komunikacja

Krzeszowice. Już wiadomo kto nie będzie mógł korzystać z Park & Ride przy dworcu PKP

W czwartek radni podjęli uchwałę w sprawie funkcjonowania parkingu przy dworcu PKP. Regulamin określa kto będzie mógł korzystać z postoju, a także kto odpowie za ewentualne uszkodzenia pojazdów pozostawionych na parkingu.

Jak można przeczytać w pierwszym punkcie regulaminu – postój przy krzeszowickim dworcu będzie bezpłatny. Myli się jednak ten, kto sądzi, że na wybudowanym za unijne fundusze parkingu samochód będzie mógł pozostawić każdy.

Park & Ride ma służyć bowiem tym mieszkańcom, którzy przesiadają się do zbiorowego transportu publicznego, ale tylko takiego, na który bilety można zakupić w ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Oznacza to, że osoby, które przesiadają się do busów prywatnych przewoźników, samochód będę mogły zostawić na szutrowym parkingu, zlokalizowanych bliżej dworca autobusowego.

Na Park & Ride będą mogli wjechać posiadacze okresowych biletów zakupiony w systemie MKA lub ci, którzy bilet na zbiorowy transport zakupią w terminalu zlokalizowanym przed bramkami parkingu.

Warto też zaznaczyć, że miejsca postojowe przy dworcu PKP są monitorowane, ale niestrzeżone. Zarządca, czyli gmina, nie odpowiada za uszkodzenia lub utratę pojazdów pozostawionych na parkingu. Zaparkowanie samochodu w miejscu utrudniającym dojazd lub na chodniku może skutkować odholowaniem auta na koszt jego właściciela.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Zuza

  02/10/2022 o 07:00

  Jak zwykle BRAWA

 2. Mieszkanka Janina

  02/10/2022 o 15:00

  Panowie Burmistrzowie kiedy parking Park and Ride obustronny przy przystanku PKP Wola Filipowska. Czy brakuje czegos do zakonczenia inwestycji a przeciez miała byc winda dla niepelnosprawnych? Czyzby kolejny przyklad okrajania kosztow? A mieszkancy czekaja i czekaja.

  • Zyzuwus

   04/10/2022 o 18:47

   Janina, jakbyś wychyliła nos sprzed komputera przy okazji myjąc otoczenie oplute jadem i poszła przypadkiem na zebranie wiejskie wiedziała byś dużo więcej odnośnie parkingów niż w tym momencie. Tak więc czekaj i czekaj i czekaj może czegos doczekasz

   • Uczciwy

    05/10/2022 o 18:55

    Wstegorze ruszcie wreszcie cztery litery i zacznijcie cos robic pozytecznego dla mieszkancow.

   • Janina

    05/10/2022 o 20:51

    Ja grzecznie pytam a pan” zyzuwus” obraza a kadencja mija bezpowrotnie.

 3. Kierowca pasażer

  02/10/2022 o 19:22

  Kupuje papierowy bilet kolejowy miesięczny w kasie dworca PKP (jest kod kreskowy); dlatego pytam radnych: Czy będę mógł skorzystać z bezpłatnego parkingu wybudowanego z dotacji unijnych (nie szutrowego)???

  • Pasażer 2

   03/10/2022 o 05:33

   Też mnie to interesuje

  • Pasażerka

   27/10/2022 o 09:54

   Niestety nie. Trzeba zakupić bilet w systemie MKA – najwygodniej w aplikacji iMKA.

 4. Anonim

  04/10/2022 o 11:34

  świetnie!, w dobie aplikacji i smartfonów trzeba leciec kupic bilet, a jak to ma działć jak kupie bilet w jedna strone w Krzeszowicach a powrotny w Krakowie to zadziała czy nie? i który bilet będe miał zeskanować na bramce?.

  • Pasażerka

   27/10/2022 o 09:57

   Można zakupić bilet miesięczny w aplikacji iMKA i korzystać z parkingu.

 5. Polakom nie potrzeba wrogów z zewnątrz, pozwolą si okradać innym Polakom

  21/01/2023 o 10:04

  „Za bilet na pociąg PKP Intercity z Rybnika do czeskiego Bohumina trzeba zapłacić ponad 94,33 zł. Jeśli tym samym składem jedziemy w drugą stronę i wsiadamy w Czechach — cena na tej trasie jest niemal cztery razy niższa, wynosi ok. 25 zł. O sprawie informuje RMF FM.”
  Brawo, panie Adamczyk! Brawo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę