Inwestycje

Krzeszowice. Dlaczego na alejce wzdłuż Krzeszówki nie położono asfaltu?

Fot. Kacper Ropka

Gmina zakończyła prace przy remoncie alejki parkowej wzdłuż Krzeszówki. Część mieszkańców jest jednak zdziwiona nową nawierzchnią. Zamiast kostki czy asfaltu trakt został wysypany… szutrem.

To jedyna tego typu alejka w centrum miasta. Mimo, że do użytku została oddana niedawno, żwir już częściowo znajduje się poza jej obrębem. Wielu mieszkańców zaczęło się zastanawiać dlaczego gmina nie zdecydowała się na utwardzenie traktu asfaltem. Powód jest prozaiczny. 

Ci, którzy korzystali z traktu jeszcze przed jego remontem na pewno pamiętają wybrzuszenia na asfalcie. Wystające korzenie drzew rozsadzały nawierzchnię. Jak przyznał na ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz, urząd nie otrzymał zgody ani na wycinkę, ani na położenie asfaltu. Dzięki temu drzewa nad Krzeszówką ocalały, a mieszkańcy muszą pogodzić się z niewielkimi niedogodnościami. Modernizacja alejki na terenie Dzikich Plant kosztowała 79 tysięcy złotych.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Wstegorze WON

  12/12/2022 o 03:24

  Dlatego ze sa wazniejsze nieskonczone projekty w Gminie Krzeszowice a nie jakies G…niane chodniki wzdłuz scieku.

 2. Gie

  12/12/2022 o 06:57

  Dlaczego nie wydano zgody na wycinkę? To pochylone drzewo wcześniej czy później się przewróci. Tym bardziej że ta kosteczka na obrzeżu musiała naruszyć korzenie.

 3. Tomek

  12/12/2022 o 08:47

  Można było chociaż kratkę zamontować tak to wyszło jakieś wielkie nieporozumienie

 4. Racjonalizator

  12/12/2022 o 15:41

  Odpowiedź jest banalnie prosta. Bo nie ma takich walców, które są raz szersze a raz węższe.

  • Ly

   12/12/2022 o 20:05

   Ten asfalt, który tam się znajdował i który jeszcze pozostał na plantach, nie był „położony” ani walcowany, ale był wylewany i pozostawiony do zastygnięcia, to jakiś rodzaj masy bitumicznej, nie „klasyczny” asfalt – i może warto było to powtórzyć, zamiast wysypywać szutr, który przez kilka tygodni wygląda znośnie, a później – dosyć buraczanie.

   • R-r

    17/12/2022 o 10:00

    Żartowałem….

 5. WQURWIONY NA TZW. "władzę " !!!

  13/12/2022 o 08:39

  Ta gmina prędzej czy póżniej pójdzie z torbami,ale najpierw „nasi” tfuuu włodarze na śmietnik historii !!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę