Kultura

Krzeszowice. W niedzielę będzie można zwiedzić wystawę bożonarodzeniowych szopek

Zdjęcie poglądowe Fot. pixabay.com

W niedzielę Muzeum Ziemi Krzeszowickiej ponownie zaprasza na dni otwarte. Jedną z atrakcji będzie wystawa bożonarodzeniowych szopek stworzonych przez lokalnych twórców.

Ekspozycje można zwiedzać w niedzielę, 18 grudnia od 10:00 do 17:00. O każdej pełnej godzinie po wystawie oprowadzi nas przewodnik. Wstęp jest darmowy, ale jeśli macie takie życzenie, możecie wrzucić datek na działalność statusową SMZK.

Poza wystawą szopek, w muzeum będzie można także zobaczyć:
– wystawę poświęconą legionistom – Waleczni z Ziemi Krzeszowickiej
– materiały dotyczące historii Ziemi Krzeszowickiej, rodu Tęczyńskich i Potockich oraz rozwoju miasta
– ekspozycję poświęcona dr inż. Czesławowi Kotowskiemu
– zaaranżowane wnętrze stodoły, chłopskiej chaty
– pokój Stanisława Czycza
– dzieła znanych krzeszowickich artystów

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Sympatyk

  28/12/2022 o 18:27

  W listopadzie 2022 one.pl pisało o jakimś „Muzeum Ziemi Krzeszowickiej” i co tam nie wystawiają. Przed świętami znowu piszecie trochę zmienioną informację o tym samym strychu bezpodstawnie nazywanym Muzeum Ziemi Krzeszowickiej. Przecież tam nie ma żadnej prawdziwej wystawy tylko składanka zrobiona bez składu i ładu. Ile jest tych świątecznych szopek i kiedy zrobionych ?
  Ostatnio daje się zauważyć nadaktywność marketingową koło tego strychu będącego atrapą Muzeum. Czy Krzeszowic naprawdę nie stać na prawdziwe regionalne muzeum ?

  • Myśl koncepcyjna nieetatowa

   29/12/2022 o 13:48

   Sądząc z liczby zatrudnionych na etatach kierowniczo-administracyjnych w CKiS to gminę Krzeszowice stać na wcale niemałe wydatki. Ile osób potrzeba do ogarnięcia zorganizowania 10 wystaw w roku w jednej sali? De facto 10 wernisaży, bo po wernisażu już tylko dzieci i wiatr zwiedza wystawy. Jedna rocznie jest ciekawa, jak dobrze pójdzie. Nawiasem mówiąc chyba jakiś maniak fotografii opanował interes.
   Przy muzeum regionalnym trzeba by trochę naprawdę pracować, umieć dorosłym coś opowiedzieć, mógłby ktoś naprawdę chcieć zobaczyć wystawę, dziwak jakiś, same kłopoty.

   A opowiadając na Twoje pytanie: władza lokalna mentalnie tkwi w połowie zeszłego wieku. Dodatkowo w przypadku muzeum należy upublicznić finanse związane z willą, przekazaną na cele publiczne przez poprzednich właścicieli. Pieniądze są, tyle że tak jak jest odpowiednim ludziom jest wygodnie. Standard.

 2. Ly

  30/12/2022 o 21:26

  CKiS, czyli: Jeszcze nigdy tak wielu nie zrobiło tak niewiele za tak wiele – dziękuję za uwagę.

  • Lud i owe porzekadła

   09/01/2023 o 03:25

   CKiS to skrót od – Ciągle Kroją i Szyją.
   Zatem tak krawiec kraje, jak mu materia staje…

 3. sympatyk

  09/12/2023 o 13:31

  Nie ma co zagadywć CKiS-em spraw związanych ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Krzeszowickiej. Minął rok a nadal w SMZK nic konkretnego się nie dzieje. Przedziwne informacje docierają w sprawie Willi Domańskich,będącej w 1/2własnością Stowarzyszenia. W budynku na Krakowskiej 30 w Krzezowicach będącym w 1/1 własnością SMZK przeznaczonym w całości na Muzeum Regionalne nadal zabetonowano trwający, bezpodstawny wynajem całego pięknego parteru ( ok. 140 m2 )z parkietami na rzecz
  2 kancelarii, co trwa już 14 lat !!! Ani poprzednim ani obecnym od już 2 lat władzom Stowarzyszenia nie chce się starać o utworzenie prawdziwego Muzemum Ziemi Krzeszowickiej. Pieniadze z wynajmu pomieszczeń wykorzystywane są na udawanie działalności społecznej. Do SMZK przytulają się przedstawiciele różnych władz bez konkretnego pomysłu na realną działalność co dzieje się kosztem mieszkańców Krzeszowic i potencjalnych turystów. Czas temu polożyć kres bo dalej takie byle co nie może funkcjonować na strychu budynku z pominięciem 4 pomieszczeń na parterze ! Mówi się też, że jest pomysł aby kosztem jednej z kancelarii zrobić na parterze budynku przy Krakowskiej 30 sklep pszczelarski. Czy to prawda ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę