Kultura

Krzeszowice. W niedzielę będzie można zwiedzić wystawę bożonarodzeniowych szopek

Zdjęcie poglądowe Fot. pixabay.com

W niedzielę Muzeum Ziemi Krzeszowickiej ponownie zaprasza na dni otwarte. Jedną z atrakcji będzie wystawa bożonarodzeniowych szopek stworzonych przez lokalnych twórców.

Ekspozycje można zwiedzać w niedzielę, 18 grudnia od 10:00 do 17:00. O każdej pełnej godzinie po wystawie oprowadzi nas przewodnik. Wstęp jest darmowy, ale jeśli macie takie życzenie, możecie wrzucić datek na działalność statusową SMZK.

Poza wystawą szopek, w muzeum będzie można także zobaczyć:
– wystawę poświęconą legionistom – Waleczni z Ziemi Krzeszowickiej
– materiały dotyczące historii Ziemi Krzeszowickiej, rodu Tęczyńskich i Potockich oraz rozwoju miasta
– ekspozycję poświęcona dr inż. Czesławowi Kotowskiemu
– zaaranżowane wnętrze stodoły, chłopskiej chaty
– pokój Stanisława Czycza
– dzieła znanych krzeszowickich artystów

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Sympatyk

  28/12/2022 o 18:27

  W listopadzie 2022 one.pl pisało o jakimś „Muzeum Ziemi Krzeszowickiej” i co tam nie wystawiają. Przed świętami znowu piszecie trochę zmienioną informację o tym samym strychu bezpodstawnie nazywanym Muzeum Ziemi Krzeszowickiej. Przecież tam nie ma żadnej prawdziwej wystawy tylko składanka zrobiona bez składu i ładu. Ile jest tych świątecznych szopek i kiedy zrobionych ?
  Ostatnio daje się zauważyć nadaktywność marketingową koło tego strychu będącego atrapą Muzeum. Czy Krzeszowic naprawdę nie stać na prawdziwe regionalne muzeum ?

  • Myśl koncepcyjna nieetatowa

   29/12/2022 o 13:48

   Sądząc z liczby zatrudnionych na etatach kierowniczo-administracyjnych w CKiS to gminę Krzeszowice stać na wcale niemałe wydatki. Ile osób potrzeba do ogarnięcia zorganizowania 10 wystaw w roku w jednej sali? De facto 10 wernisaży, bo po wernisażu już tylko dzieci i wiatr zwiedza wystawy. Jedna rocznie jest ciekawa, jak dobrze pójdzie. Nawiasem mówiąc chyba jakiś maniak fotografii opanował interes.
   Przy muzeum regionalnym trzeba by trochę naprawdę pracować, umieć dorosłym coś opowiedzieć, mógłby ktoś naprawdę chcieć zobaczyć wystawę, dziwak jakiś, same kłopoty.

   A opowiadając na Twoje pytanie: władza lokalna mentalnie tkwi w połowie zeszłego wieku. Dodatkowo w przypadku muzeum należy upublicznić finanse związane z willą, przekazaną na cele publiczne przez poprzednich właścicieli. Pieniądze są, tyle że tak jak jest odpowiednim ludziom jest wygodnie. Standard.

 2. Ly

  30/12/2022 o 21:26

  CKiS, czyli: Jeszcze nigdy tak wielu nie zrobiło tak niewiele za tak wiele – dziękuję za uwagę.

  • Lud i owe porzekadła

   09/01/2023 o 03:25

   CKiS to skrót od – Ciągle Kroją i Szyją.
   Zatem tak krawiec kraje, jak mu materia staje…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę