Inwestycje

Krzeszowicka przychodnia na Krakowskiej już tak nie wygląda

Przy ulicy Krakowskiej w Krzeszowicach trwają prace renowacyjne zabytkowego budynku przychodni. Kamienica właśnie odzyskuje dawny blask.

Nieruchomość powstała pod koniec XIX wieku. Jej pierwszym właścicielem była prawdopodobnie żydowska rodzina. Po wojnie kamienica została zaadaptowana na potrzeby ośrodka zdrowia, wcześniej przebudowana. Wciąż jednak pozostaje jednym z cenniejszych estetycznie budynków i przykładem typowej architektury miejskiej przełomu wieków.

Na początku roku gmina otrzymała 1.5 miliona z Funduszu Inwestycji Lokalnych na prace przy elewacji kamienicy, ponad 220 tysięcy dołożyła z własnego budżetu. Mimo, że remont jeszcze się nie zakończył, efekty już widać.

 

 

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Ly

  19/12/2022 o 22:23

  Super!

 2. Czesio

  21/12/2022 o 00:45

  Eee, stara była lepsza. Bardziej oddawała klimat dawnych czasów, w których nie kładziono tak dużego nacisku na estetykę i sterylną czystość. Może, jak z czasem przybrudzi się smogiem z powrotem odzyska swe naturalne piękno.

 3. Trudne pytanie patrioty społecznego

  23/12/2022 o 03:31

  Ciekawe, kiedy upomni się jakiś potomek przedwojennych właścicieli o ten, już wyremontowany za podatniczą kasę, obiekt?

  • Historyk, nie mylić z histerykiem

   14/01/2023 o 08:16

   UPAmni się wtedy, gdy już się spolonizuje na zasiedlonym i przywłaszczonym terenie.
   Oni tak już mają, że Żadnych granic, ani konwencji nie przestrzegają…

 4. Kreon

  21/01/2023 o 13:53

  To mogłoby być całkiem miłe miasteczko, ale aż krzyczy o ustawę krajobrazową. Syfiaste, tandetne reklamy i zamiana centrum w parking wprowadziły Krzeszowice na poziom typowego polskiego estetycznego śmietnika. Sami na to pozwalamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę