Inwestycje

Utrudnienia? Nie widać. ZDPK nagrał filmik z objazdu po krzeszowickim rondzie

Fot. FB ZDPK

W poniedziałek, około godziny 18:00, na profilu Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego pojawiło się nagranie z samochodowej kamerki przedstawiające objazd krzeszowickiego ronda św. Jana Pawła II. Kierowca żwawo pomyka po nowej nawierzchni bitumicznej. Niestety, pod koniec zeszłego tygodnia nikt nie zająknął się, że w dzień targowy dojazd do ronda zostanie odcięty.

Dojazd do centrum miasta od strony ulicy Daszyńskiego został zamknięty już na początku maja. Jakież było zdziwienie mieszkańców, gdy w poniedziałkowy poranek okazało się, że samochody nie przejadą także przez rondo św. Jana Pawła II. W mieście, by rozładować korki, ruchem musiała kierować straż miejska. Informacja o zamknięciu ronda na czas układania masy bitumicznej nie pojawiła się ani na stronach ZDPK, ani na stronie gminy.

Dopiero około godziny 18:00 na profilu zarządu dróg poinformowano o toczących się pracach. Utrudnień będzie można się spodziewać także we wtorek, 6 czerwca. Wtedy też prace na rondzie zostaną ukończone i przeniosą się na ulicę Grunwaldzką, której fragment na czas ich wykonywania będzie zamknięty dla ruchu. W tym tygodniu będzie też układana warstwa wiążąca nawierzchni, a w przyszłym, od 13 czerwca rozpocznie się układanie warstwy ścieralnej, ostatniej – informuje ZDPK. Po ukończeniu układania mas bitumicznych każdego dnia ruch na remontowanych odcinkach ma być wznawiany.

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. wqurwiony na władze

  07/06/2023 o 10:33

  „zarząd” gminy do wymiany !!!!!!!!!!!!

  • Dziadu

   07/06/2023 o 23:22

   Jakiej gminy? To powiat robi.

   • jeleń

    09/06/2023 o 06:18

    Jest to inwestycja samorządowa POwiatu i Gminy /wspólna/. Starosta i Burmistrz wspólnie są winni.

   • Bezpiecznik

    09/06/2023 o 12:12

    Taki mamy klimat w Polsce, no cóż…

 2. Taki mamy Powiat

  09/06/2023 o 09:37

  Za te drogi powiatowe i ten cyrk który się tu wyprawia odpowiada Starosta Wojciech Pałka ze swoją świtą i nasi radni powiatowi: Adam Ślusarczyk, Grześ Małodobry i radny Wojciech Pałka (nota bene starosta)

  • Gminny

   09/06/2023 o 15:23

   Burmistrz się inwestycją chwal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę