Wydarzenia

Krzeszowice. Dyskusję o niepełnosprawności przetłumaczą na język migowy

We wtorek, 21 czerwca o godzinie 17:30 w gmachu krzeszowickiej biblioteki odbędzie się panel dyskusyjny  „Zrozumieć Niepełnosprawność”. Wydarzenie będzie na żywo tłumaczone na język migowy. 

– Panel ma za zadanie pokazać niepełnosprawność od innej strony, uwrażliwić mieszkańców na potrzeby osób posiadających niepełnosprawność, pokazać ich bariery, ale także to jacy są wyjątkowi i oraz jak wiele potrafią pomimo swoich ograniczeń – informuje Kamil Kłosowski ze stowarzyszenia Rzetelna Gmina Krzeszowice, które organizuje wydarzenie.

W dyskusji weźmie udział m.in. Alina Przanowska – Prezes Fundacji Wspólnota Nadziei prowadzącej Centrum nauki i Życia „Farma” tzw. „Farmę Życia” gdzie dorosłe osoby ze zaburzeniami spektrum autyzmu mogą mieszkać, uczyć się i ćwiczyć, Marek Dragosz – Trener Reprezentacji Polski w AMP Futbolu w latach 2011 – 2022, oraz Adam Stromidło – Przewodniczący Rady Głównej Polskiego Związku głuchych w Warszawie i Prezes Oddziału Małopolskiego Polskiego Związku Głuchych w Krakowie.

Wtorkowy panel jest pierwszym z cyklu paneli jakie stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice będzie organizowała w ramach projektu „Gmina Krzeszowice Jutra”.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Brawo brawo brawo

  20/06/2023 o 23:48

  Pan Marek to jest gigant, i to w skali światowej.

 2. AntyKłos

  21/06/2023 o 14:10

  Pan Kłosowski jak zwykle chcę stworzyć swój wizerunek oraz przeprowadzić swoją kampanię wyborczą kosztem słabych i niepełnosprawnych! Były już dzieci z Domu dziecka, niepełnosprawni, kotki i pieski, etc.
  Wszystko na pokaz i wszystko dla przyszłych wyborów w Krzeszowicach. Wiadomo już dawno, że ma ambicję by zostać burmistrzem!
  Bądźmy czujni, obserwujmy i wyciągajmy wnioski.
  Nie wszystko złoto co się świeci!

  • Kamil Kłosowski

   22/06/2023 o 22:04

   Robisz coś społecznie źle, nie robisz nic też źle. Bardzo przykro mi czytać to co piszesz. Nie interesuje mnie, jak odbierasz bezinteresowną pomoc słabszym (mowa o licznych akcjach charytatywnych dla domów dziecka, czy schronisk dla bezdomnych zwierząt, które organizujemy). Dla nas to coś normalnego, ludzkiego. To zwykła potrzeba serca. Średnio mnie interesuje twoje zdanie, patrząc na to w jaki sposób patrzysz na świat. Stworzyłem niesamowity zespół wspaniałych ludzi, którzy chcą pomagać innym – ten team to stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice. To osoby bezinteresowne, często nawet nieinteresujące się lokalną polityką, dlatego z szacunku do nich proszę abyś odpuścił niesprawiedliwe komentarze. Co do paneli dyskusyjnych, mamy wrażenie że są one bardzo wartościowe dla mieszkańców, zwłaszcza przy tak zacnych prelegentach.

   Nie ukrywam, że chciałbym kandydować na stanowisko Burmistrza. Zresztą nigdy tego nie ukrywałem. Mam wizje i pomysł na gminę, ale nie mam ciśnienia. Burmistrzowie są i odchodzą, startują i przegrywają. Każdy może wystartować. To normalne demokracja, ale żyjemy w jednej gminie i możemy się szanować. Szukać tego co nas łączy, a nie dzieli. Tu na prawdę nie ma drugiego dna.

   • XCV

    24/06/2023 o 11:31

    Panie Kamilu, nie ma co wchodzić w takie dyskusje, nie ma co schodzić na ten poziom, bo nic z tego nie wynika prócz uhonorowania cynicznej gry, w której wcale nie chodzi o dobro Krzeszowic. „Naprawdę” – razem ;).
    Ma Pan nasz głos i wsparcie po wyborze.

   • Ani anty, ani za.

    25/06/2023 o 06:48

    Panele mają jakiś cel poza promocją własną? Osoby/stowarzyszenia? Bo z paneli zazwyczaj nic nie wynika. Dyskusja między mniej lub bardziej kompetentnymi panelistami. Jakiś pożytek dla niepełnosprawnych? Poza zadowoleniem z niesamowitego wydarzenia z niesamowitymi ludźmi? Bo że tacy Pana otaczają, to już wiemy. Może kolejne tematy przyciągną większą rzeszę? Jakieś fajne propozycje?

    • Antoś

     26/06/2023 o 18:23

     Należy edukować społeczeństwo bo inaczej będą myśleć tylko o swoim nosie. Takie panele mają ogromne znaczenie w sytuacji podejmowanych ciężkich tematów typu właśnie niepełnosprawność, środowisko.

   • Rzetelny

    26/06/2023 o 21:04

    Całe to rzetelne stowarzyszenie to takie towarzystwo wzajemnej adoracji. Poklepują się po plecach, robią dużo szumu, dużo mówią a z tego mówienia kompletnie nic nie wynika. Powołują się na specjalistów których nikt nigdy nie widział. Ja bym chciał chodź raz usłyszeć jakieś wnioski i co należy zrobić. Krok o kroku. Skąd pozyskać środki itp. A spróbuj przedstawić odrębne stanowisko to wyzwie ciebie od hejterów….

 3. Pozdrowienia Z Tenczynka

  22/06/2023 o 16:04

  Super Panie Kamilu.

 4. Mieszkanka Krzeszek

  22/06/2023 o 23:37

  Dobre działanie Panie Kamilu 👍

 5. Kinga Kowaliszyn

  23/06/2023 o 09:09

  Pan Kamil Kłosowski, którego akurat znam osobiście od dłuższego czasu jest osobą zainteresowaną pomocą Osobom słabszym, potrzebującym wsparcia, w tym Zwierzętom dla których zima to zawsze ciężki okres! Wypominanie czy też sugerowanie, że pomaga stricte ponieważ zamierza ewentualnie kandydować jest po prostu OKRUTNE i niesprawiedliwe! Jestem w szoku,że tak można napisać o Kimś komu się chce, kto poświęca swój prywatny czas, kto pokazuje,że funkcja Radnego Miasta Krzeszowice to nie tylko „stołek” ale działania społeczne wykraczające poza ramę pełnionej funkcji! I powiem szczerze: jestem z Niego dumna, że wbrew hejtowi realizuję swoje pomysły i jest dobry w tym co robi: może właśnie to denerwuje i irytuje ludzi, którzy często nie wiedzą co to zrobić z wolnym czasem i dla Nich mam pomysł: zapraszam do osobistej rozmowy co możemy zrobić dla Innych, przecież Razem możemy więcej. Jeśli AntyKłos lub ktoś Inny będzie chętny to zapraszam do prywatnej wiadomości na moim profilu na Facebooku. Z poważaniem Kinga Kowaliszyn, Krzeszowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę