Komunikacja

Krzeszowice. Te ulice zostaną zamknięte jeszcze przed igrzyskami

Mimo, że w Krzeszowicach rywalizacja w BMX Freestyle rozpocznie się dopiero w środę, już we wtorek w okolicach placu targowego można spodziewać się sporych utrudnień. Emocje, związane z Igrzyskami Europejskimi, na pewno udzielą się także kierowcom.

W przyszłym tygodniu lepiej nie parkować w centrum miasta. Po perturbacjach związanych z remontem Daszyńskiego, Ogrodowej, ronda i Grunwaldzkiej, przyszła pora na igrzyska. Utrudnienia potrwają trzy dni. Od wtorku, 20 czerwca, zostaną zamknięte ulice łączące się z placem targowym, na którym w środę i czwartek będzie rozgrywana jedna z dyscyplin.

Krzywa, Plac Franciszka Kulczyckiego i Aleja Solidarności – to ulice wyłączone z ruchu od wtorku do czwartku. Jak informuje na swojej stronie gmina – „wjazd w ulicę Krzywą i Plac Franciszka Kulczyckiego od strony ulicy Szkolnej możliwy będzie tylko dla pojazdów Igrzysk Europejskich i dojazdu do posesji oraz służb technicznych i ratunkowych. Wjazd w Aleję Solidarności od strony ulicy Batalionów Chłopskich będzie dopuszczał ruch pojazdów do przedszkola samorządowego oraz służb technicznych i ratunkowych”. 

Ponieważ Plac Kulczyckiego i Aleja Solidarności zostaną zamknięte dla ruchu samochodowego, z automatu wykluczone zostaną także znajdujące na tych ulicach parkingi. Wjeżdżając między 20 a 22 czerwca do Krzeszowic warto zwracać uwagę na oznaczenia.

Tymczasowa organizacja ruchu w dniach 20-22 czerwca. Fot. UM Krzeszowice

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. i bez kropki

  19/06/2023 o 15:35

  Proponuję uchwalić uchwałę gminną, aby w każdym sklepie i punkcie usługowym, poszerzyć drzwi, aby można było wjechać samochodem po zakupy. Do tego, jako rozszerzenie paragrafu, również uchwałą, aby zdemontować chodniki dla pieszych. No bo po co chodniki, jak i tak pieszych po takiej uchwale nie będzie potrzeba?… Jeszcze, jako dodatkowy punkt do uchwały, nie rozliczać nikogo za przewały.
  Co myślicie, nasi kochani radni, przyjęło by się???…
  Może w końcu jakaś normalność by nastąpiła w Krzeszowicach, gdyby jeszcze dodać rozszerzony punkt do naszego lokalnego prawa, np.: obniżenie diet dla radnych, na rzecz ich nawrócenia w kierunku oszczędności, by ich potencjalni wyborcy mieli tyle samo przynajmniej…
  Pozostawiam to do rozważenia w kuluarach, zanim zaczniemy się wszyscy ze wszystkiego rozliczać w… no właśnie… i tu umilknę, bo po co mam się narażać na nieuczciwość???…

 2. Gie

  19/06/2023 o 16:44

 3. rudy 102

  21/06/2023 o 09:48

  nie dość ,że remonty to jeszcze ulice pozamykane……….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę