Inwestycje

Gmina zmienia przeznaczenie dofinansowania z PISu. Wiadomo na co zamierza wydać pieniądze

Boisko Orlik w Krzeszowicach

Na razie nie będzie przebudowy budynku krzeszowickiego urzędu przy ulicy Grunwaldzkiej i dostosowania go do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie, które na ten cel gmina pozyskała w zeszłym roku, zostanie przeznaczone na dwa inne zadania.

Milion złotych z Programu Inwestycji Strategicznych przyznanych gminie w ubiegłym roku, okazał się niewystarczający na remont dachu urzędu przy Grunwaldzkiej i zamontowanie w budynku windy. Przeznaczenie dofinansowania udało się jednak zmienić i za pieniądze z Polskiego Ładu magistrat chce realizować dwa zadania na terenach położonych przy Krzeszówce.

Pierwsze to dalszy remont alejek wzdłuż rzeki czyli przy tzw. Dzikich Plantach oraz przy kapliczce „Pod Twoją Obronę”. Zadanie obejmie wymianę nawierzchni i obiektów małej architektury. Drugim zadaniem ma być wymiana nawierzchni na boisku Orlik. Przetargi już trwają. Na oferty gmina czeka do 3 lipca.

Alejki w Parku Bogackiego

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Pzdr

  03/07/2023 o 09:20

  No i fajnie. A Urząd przenieście do Intermarche.

 2. jak mniemam

  04/07/2023 o 15:09

  A co przepraszam PIS ma własne pieniądze, które daje? Nastąpiło tu chyba jakieś przejęzyczenie?

  • Jezusie

   06/07/2023 o 19:24

   Ludzie, tam pod tymi zdaniami takim grubym drukiem są jeszcze takie mniejsze literki. To co tam jest napisane nawiązuje do tego grubymi literami.

   • Nie wzywaj imienia….

    06/07/2023 o 22:17

    Czy Program Inwestycji Strategicznych ma wlasne pieniadze? pytam jeszcze raz.

 3. Polak z krwi i kości

  04/07/2023 o 22:52

  Nie chodzi o fundusze, choć to też istotna sprawa.
  Chodzi o to, aby Krzeszowiczanie zrozumieli, że te wszystkie udogodnienia będą finansowane również z ich kieszeni.
  To nie tak jest, że te fundusze pozyskuje się z PiS-u, PO, KO, czy nawet z Brukseli.
  To hochsztaplerski trick fundacji, parabanków i nawet banków, które nie przepuszczą okazji do wykradania nam kasy z kieszeni. Jeśli nie tak, to w inny sposób nam tę kasę zabiorą, aby na otarcie łez nam pod stopy podłożyć wątpliwej jakości, ale ładnie wyglądający i równy na kilka tygodni, lub miesięcy – chodniczek. A jak za kilka miesięcy się wykrzywi, to znów z naszych pieniędzy powstanie fundacja na pokrycie najtańszej fuszerki, choć już gminni włodarze raz z naszych pieniędzy, nazywając je pozyskanymi – nam podali tzw. „czerwony dywan” pod nogi, tłumacząc nam, że już tamte pieniądze wydane, ale trzeba jeszcze, bo odkurzacz trzeba kupić, aby dalej ten dywan wyglądał ładnie. Zatem trzeba znów się zrzucić, żeby mieć na to samo, bo tamtych (i tu cyt.) „Piniendzy ni ma i nie będzie.”
  I znów nas będą nas dmuchać w balona, dokąd wydmuszkami nie zostaniemy.
  Uświadomcie sobie to w końcu – Polacy!!!!!!
  Przed wyborami nawet cuda się zdarzają, choć matematyka nie kłamie, że za nasze pieniądze te cuda obiecane sami sobie kupujemy, ale po wyborach, będziemy musieli kasę oddać drugi raz za to, żeśmy sami sobie dali kit wcisnąć, zamiast obiecanych cudów w realu.
  Nie czarujmy się i nie dajmy się oczarować czarodziejom virtual world, bo to zaklinacze rzeczywistości za pieniądze nas wszystkich!!!!!!

  • RP

   06/07/2023 o 19:22

   PIS to Programu Inwestycji Strategicznych, a nie partia tow. Kaczyńskiego.

   Zanim zaczniesz sobie wycierać usta słowem „Polacy” we wszelkich odmianach, przeczytaj chociaż to, co komentujesz.

   A fundusze? Wszystkie fundusze są albo z naszych podatków, albo z Unii Europejskiej, którą współtworzymy, a bez której, będąc krajem w takim położeniu geograficznym, bylibyśmy drugą Białorusią.

 4. Żłób polski

  08/07/2023 o 02:19

  Zapraszam do stołu, uraczę wszystkich tym, czem chata bogata i oddam ostatni grosz za darmo, choć sam go nie mam już, ale zapraszam do wspólnej biesiady nawet tych, którzy nas okradają…

 5. Krótka piłka

  08/07/2023 o 07:14

  No przecież gmina się nie zmienia, lecz tylko spojrzenie na gminę nagminnie się zmienia…

  • Arbiter apolityczny

   15/07/2023 o 09:44

   Co prawda, to prawda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę