Wydarzenia

Z Krzeszowic wyjedzie Gwiazdkowa Parada. Ma ważny cel

Fot. Kacper Ropka

Strażacy z całej gminy po raz kolejny łączą siły i wyruszają w trasę. Tym razem nie chodzi o gaszenie pożaru, a o pomoc niespełna kilkunastomiesięcznej dziewczynce, która bardzo chciałaby usłyszeć swoich rodziców.

Trzy lata temu poruszyli pół Małopolski w walce o zdrowie swojego kolegi. Już w najbliższą niedzielę ponownie przystroją wozy bojowe, by ruszyć w trasę dla Oli Dzwonek. Mała mieszkanka gminy Krzeszowice ma zrośnięte kanały słuchowe i niewykształcone małżowiny uszne, pomóc może wylot do Stanów Zjednoczonych i kosztowna operacja.

Gwiazdkowa Parada Strażacka wyruszy w niedzielę, 17 grudnia o godzinie 15:00 z krzeszowickiego placu targowego. – Zapraszamy wszystkie dzieci — te małe, starsze i dorosłe, aby w tym dniu byli z nami i pomogli nam pomagać — zachęcają druhowie.

Strażacy zaplanowali dwie trasy przejazdu. Pierwsza będzie przebiegała przez: Krzeszowice, Czatkowice, Dębnik, Paczółtowice, Czerną, Nową Górę, Ostrężnicę, Miękinię i zakończy się w mieście. Druga również rozpocznie się w Krzeszowicach i będzie przebiegała przez Żbik, Siedlec, Dubie, Nawojową Górę, Sankę, Zalas, Tenczynek, Rudno, Filipowice, Wolę Filipowską aż do Krzeszowic.

By pomóc Oli usłyszeć rodziców, można już teraz dokonać wpłaty poprzez portal siepomaga.pl, lub licytować przedmioty na facebookowej grupie Licytacje – UszkaAleksandry Dzwonek.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. Olek

    14/12/2023 o 06:24

    Niech zbiorą pieniądze dla dzieciaka, ale niech nie marnują setek litrów paliwa, na które zrzucają się wszyscy podatnicy!

  2. Kaśka

    17/12/2023 o 21:02

    Wspaniała akcja❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę