Wydarzenia

Będą rozdawać darmowe choinki na święta. Przyjdź odebrać własną

Fot. pexels.com

Już po raz kolejny Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego rozda setki darmowych sosen. Drzewka pochodzą z Pustyni Błędowskiej i zostaną wycięte w ramach ochrony czynnej obszaru lotnych piasków.

By otrzymać darmowe drzewko wystarczy zjawić się w sobotę, 16 grudnia o godzinie 12:00 na krzeszowickim Rynku. Wcześniej choinki będą rozdawane w kopalni soli w Bochni oraz przy Róży Wiatrów w Gminie Klucze.

Na darmowe drzewko mogą także liczyć honorowi dawcy krwi. Wszystkim, którzy 15 grudnia oddadzą krew lub jej składniki w jednym z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie leśnicy z Nadleśnictwa Krzeszowice podziękują, wręczając świąteczne drzewko.

Ci, którzy nie załapią się na bezpłatne drzewko, choinkę mogą także kupić w Krzeszowickim nadleśnictwie w Zabierzowie. Ceny wahają się od 35 złotych za sosnę ciętą do 60 złotych za świerka. Więcej informacji o dniach oraz godzinach sprzedaży drzewek znajdziecie na stronie nadleśnictwa.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Dr Adam Kula

  13/12/2023 o 14:17

  A gdyby tak odwrócić tę transakcję?

  • mgr Katarzyna Rozbójnicka-Kwiatek.

   14/12/2023 o 14:02

   Faktycznie zły kierunek studiów wybrałeś.

   • Dr A. Kula

    15/12/2023 o 08:57

    Doprawdy?

 2. Piekło zamarło

  13/12/2023 o 23:11

  Rozdają darmowe karetki, które mają niewielki wkład dla zdrowia mieszkańców Krzeszowic, więc o co ta chryja?
  Mają, to dają, bo jakby nie mieli, to by nie dawali.
  Ktoś musi za to płacić, a kto(?), to już zostawiam do dyspozycji mózgów tych, którzy są zarówno mądrzy, jak i tych, którzy są mądrzy intelektualnie inaczej.

  • Masa netto

   16/12/2023 o 09:49

   Że karetki są niepotrzebne??? Tak karkołomnej opinii to jeszcze nie było w całej historii tego portalu!

   • Piekło zamarło

    22/12/2023 o 13:23

    A no rozdają, ale nie tym, co trzeba. Stoją pod kościołem. A powinny jeździć. Nasze krzeszowickie, te państwowe, są w ciągłym ruchu, bo są raptem dwie na całą gminę. Do tego stopnie zapracowane, że trzeba ściągać karetki z Olkusza do Krzeszowic w nagłych przypadkach. A pod kościołem sobie stoją dwie. I odpoczywają. Nota bene jedną z tych stojących karetek przekazał darmowo sam Starosta krakowski, ale nie naszemu pogotowiu, tylko innej organizacji. Kiedyś jeździła w krakowskim pogotowiu, bo była zakupiona z naszych podatków, a dziś odpoczywa, bo po co ma się przemęczać, jak darmowa. Szkoda jej męczyć. Ludzie mają inne dwie, to niech się cieszą, że w ogóle są.

 3. Mr Hide

  14/12/2023 o 11:09

  A jak się przyniesie własną kaszę i odda krew to podobno można dostać darmową kaszankę.

  • Masarz

   23/12/2023 o 16:31

   Jak jeszcze dobre jelito przyniesiesz, to na pewno dostaniesz tę najlepszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę