Wydarzenia

Burmistrz szuka nowego dyrektora CKiS. Na jakie zarobki można liczyć?

Fot. Piotrekwas CC BY-SA 3.0 pl

Do 19 stycznia można składać dokumenty w konkursie na stanowisko dyrektora krzeszowickiego Centrum Kultury i Sportu. Nazwisko osoby, która zastąpi Pawła Czyża, poznamy najpóźniej pod koniec lutego.

Wykształcenie wyższe i 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, tyle wystarczy, by starać się o fotel dyrektora w CKiS. Dodatkowe wymagania to m.in. doświadczenie w pozyskiwaniu unijnych funduszy czy znajomość aktów prawnych dotyczących funkcjonowania i finansowania instytucji kultury.

Życiorys, list motywacyjny i dokumenty poświadczające przebieg kariery pakujecie do koperty, zanosicie na dziennik podawcy krzeszowickiego urzędu i czekacie na odpowiedź.

Niestety, w ogłoszeniu konkursowym próżno szukać informacji o pracy w młodym i dynamicznym zespole, owocowych czwartkach czy stabilnym zatrudnieniu. Ba, nie wspomniano nawet o tym, że praca będzie wykonywana w zabytkowym obiekcie, w samym centrum krzeszowickiej metropolii, gdzie z okien widoczna jest fontanna, sklep rybny i jeden ciucholand.

Wiadomo jednak, że konkurs jest dwuetapowy. Po sprawdzeniu ofert pod względem formalnych wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Na jakie zarobki może liczyć nowy dyrektor. To zapewne będzie przedmiotem ustaleń między kandydatem a burmistrzem. Jak wyniki z oświadczenia majątkowego za 2022 rok, obecny dyrektor zarabiał na rękę około 7 tysięcy złotych.

Ze szczegółami ogłoszenia konkursowego można zapoznać się na stronie CKiS.

17 komentarzy

17 Komentarzy

 1. czytelniczka

  27/12/2023 o 19:39

  Kwota nie poraża.Burmistrz szuka raczej jakiegoś społecznika lub społecznicy. Żeby prężnie działała ta instutucja i miała atrakcyjne oferty trzeba się naprawdę przyłożyć. Teraz przgrywa z propozycjami biblioteki.

  • Ja

   28/12/2023 o 14:37

   Wybrać osobę zaangażowana w kulturę i połączyć obie te instytucje i po sprawie.

 2. 28 lat, po Oxfordzie, 25 lat doświadczenia, lubię pracę za darmo

  28/12/2023 o 16:34

  5 lat na stanowisku kierowniczym, żeby kierować krzeszowickim CKiS? Może 20 lat byłoby lepiej?
  Wyższe wykształcenie może być takie szybkie z Olkusza albo komunistyczne jak Kaczyńskiego?

  Ale z was, włodarze, dziaderskie towarzystwo.
  No chyba, że już wiecie kto wygra.

 3. Ars longa

  28/12/2023 o 18:40

  CKiS Krzeszowice w takim formacie jak obecnie nie ma racji bytu. I nie ma w tym nic złego, czaasy się zmieniają, jak zawsze.
  Na lokalnym sporcie się nie znam w ogóle, ale część związana z kulturą powinna być bazą dla lokalnych twórców (wystawy) i lokalnych instruktorów kultury (wynajem sal) dla lokalnych odbiorców (dzieci i dorosłych z naszej gminy). Czy to wymaga aż takiej struktury jak teraz? Nie wymaga.
  W takim formacie byłoby tańsze, efektywniejsze, przyjazne lokalnym artystom i rzemieślnikom i pozbawione bezsensownych inicjatyw takich jak badziewne wystawy byle czego, których żadne większe miasto nie chce, a które są odwiedzane przez żywe dorosłe istoty wyłącznie dopóki na wernisażu tych dzieł jest darmowe wino. To są odrzuty wciskane wiejskim marszandom. Przykre, ale prawdziwe.
  Salki koncertowe są już gdzie indziej, buduje się profesjonalna sala przy SM.

  Przy okazji: gdzie trafiają od lat pieniądze z wynajmu budynku Muzeum Ziemi Krzeszowickiej?

  • sympatyk

   31/12/2023 o 16:11

   Popieram głos „Wolnego”. Nowy dyrektor CKiS powinien być menedżerem kultury i mieć dobry gust. Wtedy nie doprowadzi do takiego uwiądu w działalnosci całego CKiS jak jest obecnie.
   „Ars longa” zadał dobre pytanie: gdzie podziewają się od lat pieniądze z wynajmu budynku potocznie nazywanego Muzeum Ziemi Krzeszowickiej ?

 4. Maria

  29/12/2023 o 22:11

  Uważam, że dyrektorem powinien zostać Zenon Fajfer albo Roman Honet, obaj związani z ziemią Krzeszowicką, myślę, że można się po nich wiele spodziewać. Pytanie – czy by chcieli?

 5. papa

  30/12/2023 o 06:53

  @Maria
  Myślę ,że związani są z literaturą to zawęża działanie w instytucji. Najlepsza jest aktorka Jolanta Kasprzyk.Jej ojciec był kolegą Stanisława Czycza. I pochodzi z Krzeszowic zna kulturę i obyczaje.Tamci są przyjezdni jak Czyż. Będą wyalienowani w w środowisku.

  • realista

   30/12/2023 o 14:33

   Czy już rozmowy przeprowadziliście ze swoimi kandydatami? Czy jest to tylko na zasadzie „gdybania”? Niech staną do konkursu. Za takie pieniądze nie sądzę.

  • Wolnego

   30/12/2023 o 17:40

   Ludzie, tu trzeba menadżera instytucji kultury a nie poety ani aktora. Dyrektor opery nie musi umieć śpiewać. Może i lepiej, żeby nie umiał. Powinien mieć umiejętności menedżerskie i dobry gust, nie musi być artystą.

   • Maria

    30/12/2023 o 19:34

    Pozwolę sobie na odmienny głos: to, że ktoś ma słabość do liryki, do aktorstwa, do rzeźbienia w drewnie, do konstruowania instalacji – i tak dalej, to akurat świetnie, świetnie także, że odniósł niewątpliwe sukcesy w swojej dziedzinie, to wręcz bezcenne, ale to przecież nie znaczy, że jest pozbawiony umiejętności komunikowania się z ludźmi, z lokalną społecznością na przykład. Może tyle.

   • Kultura bez kultury

    02/01/2024 o 13:10

    Oczywiście, że tak. Osoba która jest kiepskim managerem wcześniej czy później musi otoczyć się sztabem ludzi, którzy za nią wszystko robią, co oczywiście generuje dodatkowe koszty. Co widać, słychać i czuć!

 6. Mieszkaniec

  30/12/2023 o 10:40

  7 tysięcy to i tak za dużo za nic nie robienie przez 4 lata.Ten dyrektor rozłożył na łopatki kulturę zero jakiejkolwiek inicjatywy. A galeria to dramat nie mówiąc o Magazynie Krzeszowickim. Tą gazetę mogliby wydawać uczniowie ze średniej szkoły taki ma poziom.CKiS schodzi na „psy”.

  • Pieniążki, ach te publiczne pieniążki

   30/12/2023 o 16:11

   Tak to jest jak obsadza się na stanowiskach dyrektorskich ludzi którzy z promocją kultury nie mają nic wspólnego.

 7. Anonim

  01/01/2024 o 10:21

  Jaki Włodarz tacy dyrektorzy

  • Spacerki ach któż ich nie lubi

   02/01/2024 o 13:15

   No jedna już nam pokazała swoje dyrektorowanie.

 8. Bywalczyni

  19/01/2024 o 07:39

  Proponuję p. Anne Miga ponownie! Jej zasługi znamy wszyscy. Kompetentna każdym calu.

  • xVC

   21/01/2024 o 08:47

   Z całym szacunkiem dla dorobku Pani Anny, potrzeba CKiS jako nowoczesnej instytucji kultury a nie pudrowania trupa. Co było ok na stare czasy, dzisiaj jest skansenem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę