Inwestycje

Krzeszowicki urząd chce podnieść standardy. Przetarg trwa

Zabytkowy budynek krzeszowickiego magistratu przy ulicy Grunwaldzkiej będzie miał windę. W ogłoszonym przez urząd przetargu wystartowało sześć firm. W trzech przypadkach zaproponowana kwota mieści się w budżecie, który urząd chce przeznaczyć na ten cel.

Budowa windy przy krzeszowickim magistracie to jedno z zadań w ramach przebudowy budynku administracyjnego, który gmina zaplanowała na przyszły rok. Poza budową windy do wymiany ma też pójść stolarka okienna oraz dach budynku przy ulicy Grunwaldzkiej.

Ile będzie kosztowała budowa szybu windy oraz jej montaż? Patrząc na kwoty złożonych ofert, na pewno nie mniej niż pół miliona złotych. Część, a dokładnie ponad 442 tysiące, pokryje dofinansowanie z PFRONu. Szyb windy ma być dobudowany do istniejącego obiektu od strony ulicy Gminnej, tam też znajdzie się wejście.

O ile przetarg na budowę windy prawdopodobnie uda się rozstrzygnąć, o tyle problem może być z drugim przetargiem, na budowę dachu. W budżecie na 2024 rok zabezpieczono na ten cel 1.6 miliona złotych (950 tysięcy pochodzi z funduszu Polski Ład). Tymczasem najniższa oferta opiewa na kwotę ponad 2.3 miliona złotych.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. POLAK nie goj !

  27/12/2023 o 16:49

  jakże wspaniałomyślni są „nasi” włodarze….normalnie szok 🙂 🙂 🙂

 2. gornik

  28/12/2023 o 03:15

  Ludzie prawa jazdy nie mozna wyrobic na miejscu, dowodow to nie wiem o paszportach nie wspomne profil zaufany nie dziala. O czym my wogole rozmawiamy.

 3. XXI wiek

  28/12/2023 o 16:39

  Przenieście to wszystko do Intermarche i zróbcie to wszystko taniej, szybciej, nowocześniej i z już gotowym parkingiem.

  • Anonim

   01/01/2024 o 10:27

   Też o tym myślałam 🙂

 4. Mieszkaniec

  28/12/2023 o 22:11

  ludzie winda będzie!

  • POLAK

   29/12/2023 o 08:46

   jak bym oglądał Bareje 🙂 🙂 🙂

 5. edek_sprzedawca_kredek

  29/12/2023 o 08:09

  Po co ta winda skoro w planach jest budowa nowego magistratu przy placu targowym? Gratulacje dla Władz gminy za kolejne dobrze wydane pieniądze.

  • Cyfrowy artysta

   29/12/2023 o 14:08

   Lepiej zmień branżę, bo teraz tablety i smartfony w modzie. Zbankrutujesz na kredkach w najbliższym czasie.

 6. Gie

  29/12/2023 o 21:42

  Aż przypomnę co pisałem lata temu, jeszcze przed budową biblioteki. Trzeba było zaprojektować, wybudować jeden duży „biurowiec” w którym byłoby miejsce i dla biblioteki, i dla urzędów miejsko-gminnych, i dla WiK, i dla GOPS, i dla prywatnych najemców. Budynek nowoczesny, tani w utrzymaniu. To nie, lepiej było wcisnąć bibliotekę w centrum, bez miejsc postojowych. Później kombinować z lokalami dla instytucji gminno-miejskich. Wydawać miliony na nową siedzibę dla WiK. Teraz trzeba sfinansować windę w budynku którego nie można ocieplić a co za tym idzie trzeba będzie płacić krocie za ogrzewanie. No ale stać nas. Najwyżej podniesie się podatki, opłatę za śmieci, wodę, ścieki. A wystarczyło wybudować jeden duży budynek w którym petent mógłby załatwić wszystkie swoje sprawy. Nawet gdyby ten budynek miał powstać na obrzeżach Krzeszowic byłby bardziej użyteczny niż te porozrzucanie po całym mieście.

  • Adam

   05/01/2024 o 13:04

   Co do zasady mozna się zgodzić z logiką, że budowa takiego budynku bylaby swego rodzaju optymalizacją kosztów ale problem polega na tym, że na coś takiego nie dostaliby dofinansowania.

   Chociaż njest to nielogiczne to dofinansowania są celowe. Np. na bibliotekę i mozesz za to tylko bibliotekę budować. Jest to nielogiczne ale dofinanowania są na to co akutart dają, a nie na to jakie są potrzeby. Jest to przykre… ale to nie zalezy od wladz lokalnych.

   Bierze się na to co akurat dają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę