Komunikacja

Utrudnienia na kolei. Przed wyjściem z domu warto sprawdzić czy pociąg przyjedzie

Fot. UMWM

Drodzy Pasażerowie, ze względu na warunki atmosferyczne na liniach obsługiwanych przez pociągi Kolei Małopolski występują opóźnienia – taka informacja pojawi się po godzinie 8:00 na stronach małopolskiego przewoźnika.

Problemy mają mieć przede wszystkim linie SKA1 oraz SKA3, ale nie tylko. Część pociągów do Krakowa już od rana miała kilkunastominutowe opóźnienia, a przed siódmą na niektóre z nich trzeba było czekać około 25 minut. 

Przed wyjściem z domu warto się upewnić czy nasz pociąg odjedzie. Niektóre składy są odwoływane na części trasy. Przykładem jest Polregio, które zatrzymuje się na stacji Wola Filipowska o 10:19. Kolej poinformowała, że pociąg zostanie odwołany na odcinku od stacji Wola Filipowska do Kraków Główny.

Zmiany w rozkładzie jazdy PKP warto śledzić na stronie: portalpasazera.pl

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Czesio

  10/01/2024 o 17:39

  XXI wiek i jaja jak w jakimś średniowieczu. I po co było kupować nowe składy, skoro problemy co roku w zimie te same? Za komuny stare, żółto-niebieskie EN-57 dawały radę wozić robotników do pracy, tylko ten kapitalizm wszystko popsuł. Tiry na tory, komputery do szkół i tak cywilizacja sama wywala się na łopatki. Nawet nie umiom prawdziwego Dziennika Telewizyjnego porządnie wyprodukować, tylko jakieś wyroby informacyjno podobne serwują.

  • Kaźmirz

   11/01/2024 o 07:27

   No i ma chłopina rację, jak by ludzie furmankami jeździły to by nawet torów nie było trzeba, jak w szkole kajet był i kałamarz to nawet prądu nie było trzeba a tera panie co? Same problemy bo się raz za czas pociąg spóźni, normalnie jak za krula ćwieczka panie! XD

   A tak na poważnie to jeżdżę pociągiem codziennie do pracy i trzeba obiektywnie przyznać, że jest dużo lepiej niż było, widać poprawę tylko mogli by większe składy dawać bo jednak ludzie się gniotą i nie ma gdzie siąść.

   • Ojciec?

    11/01/2024 o 13:26

    To czesio czy kaźmirz?

 2. Wojtek

  10/01/2024 o 20:47

  Problem był głównie nie z pociągami a z torami. Usłyszałem od obsługi pociągu „problem z komunikacją z rozjazdem”. Wtedy nawet Kibelek nie da rady. Ale za to co zrobił Newag w Impulsach to całe kierownictwo bym skierował do Zakładu Karnego.

 3. konsylium

  11/01/2024 o 01:00

  Czesio, Ty to jednak nie idziesz do przodu. Z kazdym dniem coraz dalej od rzeczywistosci.

 4. Wasyl

  11/01/2024 o 07:25

  Tory były złe a pociąg dobry.A wogole to przecież mamy ocieplenie klimatu i tej zimy nie powinno być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę