Wybory samorządowe

Analiza millennialsa. Jak boomer z zetką zgotowali nam kampanijny „generation gap”

FB Kamila Kłosowskiego/ zdjęcie Wacława Gregorczyka fot. Kacper Ropka

Słychać wycie? Znakomicie! Wydawało się, że wybory samorządowe anno domini 2024 niczym nas nie zaskoczą. A jednak! Wacławowi Gregorczykowi nie udało się wygrać wyborów w pierwszej turze. To jedno zaskoczenie, drugim jest to, z kim zmierzy się 21 kwietnia.

Zetka, która z racji swojego młodego wieku nie miała okazji nabyć tak bogatego doświadczenia, jakim może pochwalić się Wacław Gregorczyk, zrobiła na tyle dobrą i przemyślaną kampanie, że zmierzy się z urzędującym  burmistrzem w drugiej turze.

Co może stracić Kamil Kłosowski? Absolutnie nic. Niezależnie od wyniku niedzielnych wyborów już może obtrąbiać sukces. Jego ugrupowanie „oskubało” burmistrza z czterech radnych, a wyborcy Rzetelnej Gminy Krzeszowice doprowadzili do drugiej tury wyborów.

To dla Wacława Gregorczyka sytuacja całkiem nowa. Pięć lat temu, już w pierwszej turze pokonał byłą dyrektorkę szkoły w Nowej Górze i wiceprzewodniczącą Rady, Michalinę Nowakowską-Malczyk oraz dyrektora krzeszowickiej balneologii Andrzeja Osiniaka. Teraz, choć głosów miał zdecydowanie więcej, nie był w stanie przekroczyć progu 50%. Co poszło nie tak?

Szok i niedowierzanie

Te uczucia zapewne targały zwolennikami burmistrza tuż po ogłoszeniu wyników pierwszej tury wyborów. Czy słusznie? Wbrew pojawiającym się w sieci komentarzom, Wacław Gregorczyk nie jest ofiarą hejterskiej kampanii. Jest ofiarą siebie samego. To Wacław Gregorczyk stworzył dzisiejszego Kamila Kłosowskiego. „Lepił go” na większości sesji krzeszowickiej Rady Miejskiej, kpiąc z jego nieporadności w załatwieniu busa dla uczniów dojeżdżających do szkoły w Trzebini, traktując go jak uczniaka czy uciekając się do wycieczek personalnych w oficjalnych urzędowych odpowiedziach.

Czym skorupka za młodu nasiąknie tym… no właśnie. Gregorczyk mógł odpuścić, być ponad facebookowe komentarze młodego radnego, ale nie potrafił. Kto sieje wiatr, ten zbiera burze. Obecny burmistrz potrafi dzielić i te podziały podkreślać. Dziękować swoim radnym i koalicjantom, zapominając, że w 99% przypadków krzeszowicka Rada była zgodna, także… w udzielaniu mu absolutorium. Czy żółta kartka od wyborców przyniesie refleksje? Na razie przynosi profil na Tik Toku. W końcu „tak się gra, jak przeciwnik pozwala”.

Kim jest Kamil Kłosowski?

Dzieckiem swoich czasów. Jak na rasową zetkę przystało, ma ambicje, a na sukces nie zamierza czekać, bo on po prostu mu się należy. W swojej kampanii zdążył już obtrąbić „wypalenie zawodowe” Wacława Gregorczyka. Choć wyraźnie denerwuje go ciągłe wypominanie młodego wieku, nie ma problemu z przypomnieniem, że urzędujący burmistrz w 2029 roku będzie już pod siedemdziesiątkę.

W social mediach czuje się jak ryba w wodzie. Tym też m.in. zajmuje się zawodowo w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie. Lubi podkreślać swoją bezpartyjność, choć w młodości należał do kojarzonego z Platformą Obywatelską Stowarzyszenia Młodych Demokratów, do Rady Miejskiej po raz pierwszy dostał się z list Koalicji Obywatelskiej, a w pierwszej turze wyborów na burmistrza poparła go posłanka KO, Dorota Marek.

W swojej kampanii już zaliczył pierwszy poważny zonk. Po wrzuceniu na facebookowy profilu RGK listu do miejskich urzędników internauci szybko wychwycili, że dokument jest bliźniaczo podobny do listu Łukasza Gibały, kandydata na prezydenta Krakowa. Kłosowski, zamiast pokajać się i przeprosić, stwierdził w komentarzu, że ze słowami Gibały się utożsamia, bo Krzeszowice mają podobne problemy. Błąd z kopiowaniem listu wziął na siebie, choć winą obarczył sztab. List już zniknął z profilu komitetu.

Kampania na kawę i niezapominajki

Zanim na peronach z kawą i ciastkami zagościł Kamil Kłosowski, w swoich skrzynkach pocztowych mieszkańcy gminy Krzeszowice mogli znaleźć prezent od burmistrza. W obszernym, 64-stronicowym raporcie, każdy mógł przeczytać, co przez pięć ostatnich lat władza uczyniła dla zwykłego Kowalskiego. Podsumowanie kadencji kosztowało podatników około 52 tysięcy złotych. Tym razem urząd postanowił iść na całość, i z 2,5 tysiąca egzemplarzy drukowanych w 2018 zrobiło się aż 11 tysięcy tak, by każdy mógł czerpać wiedzę ze źródła bijącego przy Grunwaldzkiej.

Ci, którzy Wacławowi Gregorczykowi nie są życzliwi, od razu zarzucili mu wykorzystanie publicznych pieniędzy do celów kampanijnej autopromocji, ci, którzy za obecnym burmistrzem stoją murem wskazują, że wydanie raportu z podsumowaniem kadencji to normalna praktyka w samorządzie.

Nie samymi raportami żyją jednak wyborcy. Kandydaci wyszli na miasto. Jeden z kawą i ciastkami, drugi z niezapominajkami. Ospała dotąd kampania wyborcza Wacława Gregorczyka zaczęła nieco nabierać dynamiki. Na profilu Wspólnej Gminy Krzeszowice pojawiły się pierwsze rolki. A to burmistrz ogłosił, że szykuje się budowa nowej ścieżki rowerowej, a to przy przedszkolu przekazał, że gmina pozyskała pieniądze na żłobek. Wreszcie u burmistrza zameldowały się też posiłki. W roli „ciastek” wystąpili starosta Pałka i kontrkandydat z pierwszej tury — Stanisław Molik. Pierwszy, stojąc na murawie boiska w Woli Filipowskiej ogłosił, że z Gregorczykiem gra w jednej drużynie. Drugi przekazał obecnemu burmistrzowi swoje poparcie i obiecał oddać na niego głos.

Plan na gminę, czyli rzecz o programach

W tej kampanii programy zeszły na plan dalszy, choć to właśnie o nich powinni dyskutować kandydaci. Czego możemy się spodziewać po trzeciej kadencji Wacława Gregorczyka? Mimo że jego program wypchany jest konkretami, niekoniecznie uda się je wszystkie zrealizować w ciągu pięciu kolejnych lat. Część to kontynuacja już realizowanych zadań — basen, SAG w Miękini, ścieżki rowerowe, nowe tereny zielone, część to realizacje zapowiedzi — rozbudowa budynku przy placu Kulczyckiego, budowa żłobka, są też nowości. Centrum aktywności lokalnej, świetlice przyszłości, fablaby dla mieszkańców, wprowadzenie karty mieszkańca czy portalu elektronicznych usług publicznych, czaty z radnymi i elektroniczny kalendarzy, dzięki któremu będzie można umówić się na wizytę w urzędzie. W programie obecnego burmistrza znalazł się też pomysł stworzenia miejsca do wsparcia osób potrzebujących z łaźnią, przebieralnią i jadłodzielnią oraz wprowadzenie uchwały krajobrazowej.

Przeczytaj cały program Wspólnej Gminy Krzeszowice >>

Na czym skupia się Kłosowski? Głównie na problemach związanych z usługami publicznymi. W programie RGK dużo miejsca zajmują zmiany związane z administracją gminną. Swoją kadencję zamierza zacząć od audytu. Urząd ma być dla mieszkańców, a to oznacza rozważenie zmiany organizacji czy dostosowanie godzin przyjmowania klientów do ich potrzeb, większe znaczenie ma mieć także e-obsługa. Kolejne ważne miejsce w programie zajmuje współpraca z organizacjami pozarządowymi. To dla nich ma znaleźć się miejsce w Magazynie Krzeszowickim i w obiektach użyteczności publicznej. Kłosowski chce zachęcić mieszkańców do współdecydowania, w istotnych dla nich sprawach nie wyklucza ogłaszania referendów. Obiekty publiczne mają zostać dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a w parkomatach przy płatnej strefie parkowania pojawić ma się 15-minutowy bilet „0”. Kłosowski zamierza też kontynuować inwestycje realizowane lub zapowiedziane przez Gregorczyka.

Przeczytaj cały program Rzetelnej Gminy Krzeszowice >>

Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz

Przed nami ostatni tydzień kampanii. W perspektywie jeszcze jedna debata, którą ponownie zorganizuje chrzanowski Przełom. Tym razem emocji ma być więcej, kandydaci nie będą bowiem odpowiadać tylko na pytania dziennikarki, ale też na własne. Redakcja ma też dać  możliwość skomentowania wypowiedzi konkurenta.

Po czwartku zostanie już tylko cisza wyborcza, spacer do lokalu i nadzieja na to, że w poniedziałek obudzimy się w nieco innej gminie, niezależnie od tego, któremu z kandydatów przypadnie wieniec z liści laurowych. 21 kwietnia widzimy się przy urnach wyborczych. Do zobaczenia!

141 komentarzy

141 Komentarzy

 1. Mieszkaniec

  14/04/2024 o 22:36

  Nie lubię obecnego burmistrza ale niestety Pan Kłosowski nie nadaje się na burmistrza. Szkoda że wyborca nie ma jakiejś sensownej alternatywy. Mogę się założyć że pozostanie stary burmistrz i stare dziadostwo.

  • Jaroslaw Katynski

   14/04/2024 o 23:27

   Mieszkańcu mówiąc nie nadaje się wystaw swoją kandydaturę ew przedstaw argumenty gdyż takie gołosłowie znaczy wielkie G….

   • Zuza

    17/04/2024 o 13:20

    Dokładnie! Jeszcze nie był, a już się nie nadaje! Oj Mieszkańcu ..

  • xxx

   15/04/2024 o 08:39

   alternatywą był Pan Molik, jednak po poparciu Pana Gregorczyka zaczynam mieć wątpliwości czy był dobrą „ALTERNATYWĄ”. Trzeba pójść głosować na Pana Kamila Kłosowskiego, bo gorzej w naszej gminie być już nie może. Miejmy nadzieje, że nie zabraknie mu zapału do pracy.

   • Anna

    15/04/2024 o 18:09

    Ja jestem za Kamilem – niech wreszcie coś tchnie młodością- mądry i prężny młody człowiek

    • Anonim

     16/04/2024 o 18:02

     Ja też za nim jestem, Aniu.

  • Do dzieła!

   15/04/2024 o 18:44

   Audyt jest bardzo potrzebny i to w każdej instytucji w gminie!

  • Bartosz

   16/04/2024 o 10:27

   Nie nadaje się na burmistrza?
   A może po prostu nie jest wystarczająco stary, żebyś widział go jako swojego?

 2. AntyPIS

  14/04/2024 o 22:57

  Niestety rynek krzeszowickich kelnerów dobrze się trzyma jak żyrandole z pałacu.

  • Bezstronny obserwator

   18/04/2024 o 02:05

   Ich kamienice jeszcze lepiej się trzymają, niż sam płac i nasze ulice.

 3. Ksiaze ciemnosci

  14/04/2024 o 22:57

  Wstęgorz ma swoich popleczników.

 4. Obiektywny

  15/04/2024 o 04:15

  Niestety ale młodym się nie chce 4 ruszyć i iść zagłosować w wyborach są zbyt leniwi to też nimi wstęgorze rządzą a potem nic się nie robi przez cała kadencję tylko komórka bawi na spotkaniach z mieszkańcami.

 5. Może ktoś pouczy burmistrza?

  15/04/2024 o 08:23

  Szarfa biało-czerwona ma być przewieszona przez prawe ramię i spięta na wysokości lewego biodra. Tak, by biały kolor był skierowany w stronę kołnierza. Na zdjęciu jest przewieszona przez lewe ramię!

  • Fotograf graficzny

   15/04/2024 o 11:44

   oj tam. Pewnie jest leworęczny. Nasz prezydent p. Andrzej Duda też jest, a nikt z tego powodu mu zarzutów nie robi, że lewą ręką podpisuje ważne dla Polski akty prawne.

   • Co ma do tego leworęczność?

    15/04/2024 o 17:09

    Kompletnie nic! To niewiedza i tyle!

    • Polak prawdziwy w państwie chaosu

     18/04/2024 o 00:45

     Czyżby?
     Rozjaśnij zatem mój mózg iskierką nadziei, że jest odwrotnie, niż nerwowo reagujesz, ale prośba, znajdź choć jeden akt prawny, oczywiście poza konstytucją, bo może być nawet ustawa, lub coś na jej równoważności, byle było to podane urzędowo w dzienniku ustaw do powszechnej wiadomości. Najlepiej podaj link z rozszerzeniem *.gov.pl, to wtedy, jeśli to będzie prawda veritas firmata lege, będzie obowiązująca i dla mnie, jako Polaka.

  • Tak pytam

   15/04/2024 o 15:40

   Gdyby pomylił biały z czerwonym, to wtedy mógłbyś się czepiać, ale o taki drobiazg? Są gdzieś jakieś akty prawne, które to regulują?

   • Drobiazg?

    15/04/2024 o 17:20

    To brak wiedzy i błąd. Pomyl kierunek lewy z prawym. Kierunkowskaz w lewo czy w prawo? Na rondzie w lewo itd … A przepisy lub jak wolisz etykieta są. Szukaj a znajdziesz. Nauki nigdy dość! Powodzenia!

    • Zwrócę honor, jeśli faktycznie jestem w błędzie!!!

     15/04/2024 o 17:38

     Przepisy jasno określają kolorystykę i jej kolejność, ale nigdzie nie znalazłem takich, które obligują do konkretnej strony noszenia szarf z biało-czerwonym kolorem na oficjalnych imprezach państwowych, Podrzucisz jakiś link, żebym się upewnił, że się mylę?

  • Gie

   15/04/2024 o 20:15

   Wójt, burmistrz, prezydent, premier, ogólnie rządzący są tak dobrzy jak dobrych mają doradców. Takimi rzeczami jak ułożenie szarfy nie powinien zajmować się Burmistrz tylko jego otoczenie które bierze za to kasę.

   • Polityczne clue demokracji suwerennego narodu

    17/04/2024 o 16:01

    Przyznam rację, ale tylko w połowie, ponieważ uważam, że ten, który stoi na czele, powinien choć po części być zaznajomiony z tematem, a doradcy są tylko od tego, aby go utwierdzić w przekonaniu, że się nie myli w swoich decyzjach. To on ostatecznie podejmuje decyzję i on odpowiada przed wszystkimi, jako autorytet, który jest wzorem postępowania dla reszty, która w zaufaniu swoim, przy wyborach, powierzyła mu podejmowanie decyzji za nich wszystkich, albo przynajmniej tej większości wszystkich.

 6. Kasia

  15/04/2024 o 08:36

  W pierwszej turze popierałam Pana Molika, głupio myśląc, że jest to odpowiedni człowiek na stanowisko burmistrza, który oprócz swojej wiedzy wniesie zmiany do gminy Krzeszowice. Miałam nadzieje, że w drugiej turze będzie wspierał Pana Kłosowskiego i razem wprowadzą zmiany w gminie.. W takiej sytuacji mój głos dostanie Pan Kamil Kłosowski.

  • Leokrk

   15/04/2024 o 10:45

   Oglądam wystąpienie Pana Klosowskiego w jego spotach wyborczych-przy każdej okazji podgryzał włodarza (sołtysa) Siedlec że „tam się nie da nic załatwić” przed 1 turą. To mogło mieć wpływ na poparcie.

   • Kasia

    15/04/2024 o 11:33

    Pytanie do mieszkańców Siedlca czy uważają, że faktycznie coś się u nich działo czy też nie. Wiem, że były problemy z dostępem do komunikacji na które obecny burmistrz nie był w stanie znaleźć innego rozwiązania niż rzucenia hasła, żeby przeprowadzić się do Zabierzowa. Nie jestem z tych okolic, więc nie mnie oceniać.
    Osobiście uważam, że większość głosów Pana Molika otrzyma Pan Kłosowski, ze względu na poparcie obecnego Burmistrza.

    • Lokals krzeszowicki

     15/04/2024 o 15:52

     Kasiu, skoro nie jesteś z tych okolic, to po co się wcinasz w nieswoje sprawy? Tylko po to, żeby namieszać, jak każda wredna baba w nieswoich garach?

     • Kasia

      15/04/2024 o 21:01

      skąd w Tobie tyle nienawiści? Proszę sobie wyobrazić, ze czasami warto zrobić rozeznanie i oddać głos na właściwą osobę. Jestem z gminy Krzeszowice, a Pan Molik startował na burmistrza wiec jego działalność w jednym sołectwie mogła odzwierciedli prace wykonana na rzecz gminy.
      Osobiście współczuje Ci, ze zaznajomienie się z kandydatami uważasz za mieszanie w garach „wrednej baby” – oby takich nieświadomych wyborców jak Ty było jak najmniej.

     • Lokals krzeszowicki

      16/04/2024 o 10:32

      Kasiu, coś mi tu ściemniasz. Jak możesz głosować na swoich u nas tu w gminie, skoro mylisz Siedlec z Siedlcami? Inteligencji i erudycji nie można Ci odmówić, to prawda, ale to potęguje podejrzliwość, czy przypadkiem nie jest to obca ingerencja w nasze lokalne sprawy, bo niby z jakiej racji ktoś nie z tych okolic, na dodatek mylący nazwy miejscowości, miałby być tak konkretnie zaangażowanym w sprawy zupełnie mu obce, że aż musi robić rozpoznanie żeby głosować korespondencyjnie na swoich? Twoi swoi raczej chyba nie są naszymi tu swoimi lokalnymi, co również podważa Twoją wiarygodność, odnoście szczerych intencji w dobro naszej gminy. Proszę, sprostuj to, co sama powyżej napisałaś, tylko tym razem bez mieszania w cudzych garach.

   • Arbiter neutralny

    15/04/2024 o 11:36

    Chyba pomyliłeś swój okręg wyborczy, bo Siedlce są w innej części Polski. Doucz się polskiej geografii, bo cię twój pryncypał do kolonii karnej o zaostrzonym rygorze za kiepskie wyniki w trollowaniu wyśle.

   • Andrej

    15/04/2024 o 12:28

    Molik był już wcześniej dogadany, Widać to było po tym jak bereza dostał w CKIS posadę – cały Czernichów tu się przeniósł. Tylko Molik bez stanowiła. Z drugiej strony jego start był tylko po to żeby Kłosowskiemu zabrać głosy.

    • lok

     15/04/2024 o 15:46

     Głupia teoria…gdyby nie startował już by było po wyborach

     • Precz z układami

      15/04/2024 o 21:21

      Niestety, ale molik był dogadany już przed startem w 1 turze. Miasto pisiorów

    • Czernichów świętuje!

     15/04/2024 o 18:49

     W Czernichowie się nie sprawdzili i tu przybieżeli 🙂

     • Globalizator

      16/04/2024 o 11:21

      Spoko, połączy się administracyjnie Czernichów z Krzeszowicami w ramach globalizacji i będzie git. Twarze się nie zmienią, więc nikt nie uzna ich za obcych.

    • Ciekawy

     16/04/2024 o 08:32

     A kto się jeszcze dołączy z Czernichowa do Pana Berezy ?

     • Anonim

      16/04/2024 o 13:59

      Pewnie Molik, chętnie się z burmistrzem fotografuje i przekazuje poparcie. Wiadomo teraz nic za darmo… Pewnie to w razie wygranej WG nowy wiceburmistrz.

     • Ciekawość źródła informacji

      16/04/2024 o 19:56

      Skąd ta pewność, Anonimie? To ktoś z rodziny, że masz pewność w tym, o czym piszesz?

    • Opamiętajcie sie

     16/04/2024 o 18:06

     Widzicie co się dzieje i dalej zmian nie chcecie, tylko brniecie w kumoterstwo.

    • Bezstronni w ocenianiu prawdy

     20/04/2024 o 03:08

     Jam Ci, ani innemu ludkowi w Polsce nie zamierzam odebrać szabli, ni miecza, boś Ty sam wiesz, czem jest godność człowiecza. Ja, jako Polak, żyjący w Polsce od lat, mogę Ci tylko powiedzieć, że w dzisiejszej rzeczywistości dobije Cię Twój własny brat, lub ostra siostra, za to, że nie jesteś niebinarnym i ich w życiu nie zrozumiesz,

 7. Robert

  15/04/2024 o 10:19

  Ja też głosowałem na Molika. Po tym numerze jaki wyciął z poparciem dla Gregorczyka czuję się oszukany. Miały być zmiany w gminie, a facet przykleja się do najbardziej upartyjnionej opcji. Bezpartyjny samorządowiec, ha, ha, ha. Nie jestem przekonany do Kłosowskiego ale nie mam wyboru. Zagłosuję na niego. Znowu wybory sprowadzają się do głosowania na mniejsze zło. ☹️

  • jolka

   15/04/2024 o 11:37

   Trzeba dać szansę p. Kłosowskiemu, może jeszcze nas zaskoczy 🙂

   • Anna

    15/04/2024 o 18:13

    Jestem ZA KAMILEM

    • Arbiter neutralny

     20/04/2024 o 03:28

     Trzymam kciuki za Twoją różową mądrość!

  • Dylemat rozwiązany

   15/04/2024 o 16:04

   Zawsze to lepsze mniejsze zło, niż niespełnionymi obietnicami obiecane lepsze dobro.

 8. Ewelina

  15/04/2024 o 10:22

  Jeśli chcemy zmiany trzeba postawić na kogoś innego niż Pan Gregorczyk. Myślę, że bardziej pracowitego i poświęcającego całego siebie człowieka dla naszego regionu niż Pan Kłosowski ciężko znaleźć. Był blisko spraw naszych zwykłych ludzi nie raz nawet nie proszony o pomoc jej udzielał. Nie wydaje mi się więc, że byłby w stanie odpuścić sobie walkę o nasze lepsze życie tutaj.

  • xxx

   15/04/2024 o 21:07

   w pełni zgadzam się!

 9. Głos wolny i wolność ubezpieczający

  15/04/2024 o 11:31

  Nie idę na wybory. Mam dość głosowania przeciwko albo na mniejsze zło.

  • Wujek Dobra Rada

   17/04/2024 o 15:36

   Wybory nie są przymusem, więc nie musisz iść. Zagłosują za twój żywot inni. I tak będziesz musieć się dostosować do tego, co inni za ciebie wybiorą, a być może twój głos by przeważył szalę, jak mały miligramowy odważnik, aby faktycznie mniejsze zło wygrało z większym. Rób co chcesz, ale post factum się nie tłumacz, że nic nie zrobiłeś, by odrobinę lepsze zło wygrało z tym gorszym.

   • Głos wolny i wolność ubezpieczający

    17/04/2024 o 20:47

    Nigdy się nie tłumaczę i nie narzekam. Demokracja, to ustrój, gdzie większość wybiera. Jaka ta większość jest to wiadomo. Świadczą o tym rządzący z jednej i drugiej strony, z przystawkami. Na szczeblu samorządu jeszcze tragedii nie ma, ale w czerwcu, to już nie będzie co zbierać. Głosy świadomych tego co się wokół dzieje, są w mniejszości. Niestety. Komentarze świadczą o tym najlepiej.

 10. Mądrzyk

  15/04/2024 o 11:49

  Jeżeli zdarzy się „frekwencyjny cud”, to może być ciekawie, nie na darmo KK namawia do wzięcia udziału w wyborach, to jego jedyna szansa. Mnie jednak nie podoba się kampania oparta na budowaniu poparcia poprzez krytykę, najbardziej drażni mnie pieniactwo. Zagłosuje za obecnym Burmistrzem, mam nadzieje że lekcja, którą odrobił podczas tej kampanii coś zmieni już po wyborach! Jak na razie, coś się ruszyło w Krzeszowicach, ostatnie poł roku, sprawy nabrały rozpędu, w wielu miejscach „wbito pierwszą łopatę w ziemie”. Trzymajmy kciuki żeby zapał nie opadł, toż to ostatnia kadencja…

  • haha

   15/04/2024 o 15:22

   Zawsze rusza u gregorczyka przed wyborami 🙂 a poznej olewka … dosc !

   • Gosc

    15/04/2024 o 21:23

    Jak to mówi Wacek „będzie będzie” – za to Ci dziękujemy

  • Fizyk Empiryk

   15/04/2024 o 15:57

   @Mądrzyk

   SZALEŃSTWEM JEST ROBIĆ WCIĄŻ TO SAMO I OCZEKIWAĆ RÓŻNYCH REZULTATÓW
   Albert Einstein

 11. Wyborczyni pana Molika

  15/04/2024 o 14:29

  W tym roku minęłoby już 10 lat urzędowania Wacława Gregorczyka jako burmistrza. Wystarczy, dla czystości sytuacji trzeba zrobić zmianę.

 12. Stachu

  15/04/2024 o 15:32

  przeciez to dziecko nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu miastem….

  • Mała poprawka

   15/04/2024 o 18:20

   …i gminą!!!
   Niby niewielka różnica, a jakżeż znacząca.

  • Zuza

   17/04/2024 o 20:28

   A facet od roślinek ma czy miał?

 13. Ewa

  15/04/2024 o 15:35

  Grodzki Urząd Pracy w Krakowie przeprasza za „swojego pracownika” Kamila ;(

  • Do Ewy

   15/04/2024 o 18:53

   Oj mylisz się, jest dobrym pracownikiem!

   • Więc

    18/04/2024 o 19:27

    Niechaj tak zostanie.

  • Koledzy_z_GUP

   16/04/2024 o 08:02

   Jesteśmy dumni z naszego kolegi Kamila, który ma szansę zmienić coś dla swojego regionu. Kto jak kto, ale doskonale widzimy ile energii i nerwów kosztuje go praca na rzecz WASZEJ gminy. Chłopak ma łeb na karku, jest obeznany w przepisach, jest pracowity i rzetelny. Jest świetnym i pomysłowym pracownikiem, człowiekiem otwartym na drugiego człowieka. Kamil potrafi słuchać i zawsze jest chętny do pomocy.
   Nie raz pomógł nam w pracy, nie wspominając o wdrożeniu i dzieleniu się cennym doświadczeniem. Dziękujemy Ci Kamilu za poświęcony czas i mamy nadzieję, że zrobisz coś dobrego dla swojej gminy 🙂

   • Sonda_Z

    16/04/2024 o 11:42

    Czyżby on się poświęcał za WASZĄ i naszą wolność?
    Ciekawe, którą wybierze po wyborach?

 14. Bożena Małek

  15/04/2024 o 15:38

  Jegomość Kłosowski Kamil robi z ludzi idiotów…jak można kandydować i już kraść.
  Czy ktoś już zgłosił plagiat do organów ścigania?

  Co do programu wyborczego …to jest fikcja jak program Platformy …. wydmuszka.
  Zero konkretów.

  TYLKO SIĘ NACHAPAĆ. W KRAKOWIE JUŻ NIE MA GDZIE?

  • popka

   15/04/2024 o 17:06

   Prosze Pani 🙂 odrazu widać ze pani z PIS. Pisowi juz dziękujemy 🙂 tak jak gregorczyk … choc powinien zachować bezstronność.
   Odnosnie programu to widać ze pani nie czytała … 🙂
   Nie pozdrawiam

 15. Takie życie

  15/04/2024 o 17:29

  Wacław Gregorczyk 55%
  Kamil Kłosowski 45%

  Nie ma opcji, KK ostatecznie nie wygra. Ale może uznać swoją kampanię za sukces. Doprowadził do 2 tury, potężnie wystraszył Gregorczyka i jego klakierów, wprowadził 6 radnych (+3 kolejnych weszło z KO). Szacun.

  • Pożyjemy, zobaczymy...

   15/04/2024 o 18:34

   Kamil też dostał niezłego pstryczka w nos. Niebawem się okaże, czy spokorniał, czy dalej będzie się zachowywał tak, jak nieznośny berbeć, który gryzie swoją mamę tylko za to, że mu lizaka w sklepie nie kupiła.

 16. wybierający

  15/04/2024 o 17:33

  Zabawny komentarz jednej pani : trzeba dać szansę Kłosowskiemu to może nas zaskoczy?! W wyborach burmistrza nie można liczyć na jakieś zaskoczenie. Albo ktoś jest kompetentny w zarządzaniu albo najpierw musi się tego nauczyć. Nie stać nas na wydawanie pieniędzy na naukę przypadkowego burmistrza podczas kadencji. W tym roku nie ma innego wyboru jak Gregorczyk. A za 5 lat albo Kłosowski będzie już gotowy do zostania burmistrzem albo kandydować na to stanowisko będzie stary wyga Bartl.

  • Sprostowanie

   15/04/2024 o 19:40

   Bartl raczej chyba już nie, bo za 5 lat będzie już w wieku emerytalnym. To mniej więcej pokolenie Gregorczyka.

   • Polityk składniowy

    20/04/2024 o 02:06

    Wam raczej w mózg polityka w mózg nie wejdzie, bo macie jej tylko w swojej jednej swojej komórce tyle, co macie wszystko w tam, gdzie komórek wszędzie. Czyli gdzie, w naszej wspólnej- polskiej składni?…

  • Pol

   15/04/2024 o 19:55

   Kamil Kłosowski jest radnym od lat. I to aktywnym. Nie jest zielony.
   Zabawne to jest głosowanie na przeszłość, a przy tym wiara, że będzie lepiej. Będzie tylko tak samo, albo gorzej.

   • Jutro popłyniemy daleko...

    17/04/2024 o 16:44

    Jeśli Kamil nie jest zielony, to mi kaktus na działce, którą mam na Alasce, wyrośnie samoistnie. Ą kto niby zainicjował (zaszczepił) w młodych i niepełnoletnich ludziach miłość do żab, ślimaków i jeszcze do gotowania bezkarnego jajek na gorącym betonie krzeszowickiego rynku? On sam to wymyślił, czy jego sponsorzy, którzy również wiedzą, jak młodego wykorzystać dla swojego interesy, kupując mu lizaka, cukierki i jeszcze na podkoszulek mu dając. Ale tymi cukierkami, które mu dali w promocji do lizaka, to musiał rozdać innym berbeciom, bo jakby sam je zjadł, to by podkoszulka nie dostał. Ot, cała filozofia podzielonego społeczeństwa polskiego na tych bardziej podzielonych, za kontrolę nad smakołykami, które przecież się same nie zmaterializowały, ale wszem i wobec ludkom są szkodliwe, bo za dużo cukru mają w cukrze, a z tego powodu nie wolno ich używać, gdyż mogą wywołać zawał aorty, albo cukrzycę, a nawet śmierć, bo karetka może nie zdążyć na czas, do potrzebującego człowieka, ze względu na to, że ich mało w gminie, a te pod kościołem stojące są tylko do zabezpieczania ceremonii pogrzebowych, aby ktoś nie daj Boże nie umarł na zawał podczas pogrzebu. Koniec elaboratu „teorii spiskowych” Reszta należy do waszej wiary w lepsze jutro.

    • Zasada

     17/04/2024 o 20:23

     Nigdy nie pisać po alkoholu. To podstawa w sieci.

     • Porównanie dwóch różnych regulacji u jednego człowieka

      19/04/2024 o 20:33

      Ponoć w hotelu sejmowym taka sama zasada obowiązuje, a jak widać, nie wszyscy wiedzą, co oznacza słowo „zasada”.

    • W końcu świecony

     18/04/2024 o 01:25

     Teraz rozumiem, skąd się inflacja bierze i wszystko drożej kosztuje. Nawet trumny.

    • Morze

     18/04/2024 o 08:02

     Aleś popłynął.

     • Ocean

      20/04/2024 o 01:40

      W morzu litości nie ma litości, ni sztuk walki doskonałości.

 17. Mieszkańcy

  15/04/2024 o 17:34

  Kto jest autorem wypocin niby „rzetelnej gminy KRESZOWICE” jak myślicie?

  Czy to się trzyma kupy?
  Gdzie sens, gdzie logika…?

  Nic się w tym badziewia nie zgadza poza słowem „Krzeszowice”.
  Nie polecamy!

  • Tez Mieszkancy

   15/04/2024 o 21:18

   Polska jezyk trudna jezyk…

 18. Rzetelny

  15/04/2024 o 18:33

  Jezeli Kamil już teraz nie potrafi napisać coś od siebie tylko musi kopiować innych nie potrafi się do tego przyznać a nawet kasuje na swoim fb nieprzychylne wpisy mówiąc że on nic nie kasuje to serdecznie podziękuję temu nierzetelnemu Panu.
  Jego program to zlepek bełkotu. Nie oboecuje nic. Nie ma żadnego konkretnego pomysłu na siebie. Dużo mówi ale z tego nic nie wynika.
  Do rady wprowadził sporo nowych osób ale obiecywał że będą to młode osoby. A tymczasem kogo mamy? Starych wyjadaczy. To ma być zmiana na lepsze?
  Sorry ale wolę wybrać mniejsze zło….Niestety

 19. Wyborca

  15/04/2024 o 19:51

  . Mnie jednak nie podoba się kampania oparta na budowaniu poparcia poprzez krytykę, najbardziej drażni mnie pieniactwo ? Proponuję się zapoznać z definicją pieniactwa

 20. Zwierzyniecka

  15/04/2024 o 20:18

  U nas w domu KK – WG 6:0.
  Średnia wieku 49.

  • No popatrz

   17/04/2024 o 19:17

   A u nas średnia 43 i wynik 5:0 dla WG

   • Zwierzyniecka

    17/04/2024 o 20:22

    No i fajnie, że wybory nie mają wiele wspólnego z wiekiem kandydatów i wyborców. Pozdrawiam.

   • o no popatrz

    17/04/2024 o 20:27

    u nas 55 i 5:1 dla Rzetelnej

   • Ja i moje_ ego

    17/04/2024 o 20:27

    U mnie/nas podobnie bilans wychodzi w rozliczeniu ogólnym mniejszego zła.
    Opieram się tylko na danych mojej własnej intuicji, zaznaczam!
    P.S.
    Wiara w dobro jeszcze nikomu z nas nie zaszkodziła.

 21. obietnice

  15/04/2024 o 20:54

  co do obietnic wyborczych – w naszej gminie nigdy nie będzie dobrych i profesjonalnych ścieżek rowerowych.
  Projektują je nieudacznicy, którzy chyba nigdy na rowerze nie jeździli – z kostki, progi, wąsko, brak płynności- niech sami takimi ścieżkami pojeżdżą i zobaczą, czy to jest wygodnie i bezpiecznie.
  Gmina Trzebinia – wspaniała asfaltowa ścieżka rowerowa w kierunku zalew Chechło, gładka jak masło, bezprogowe zjazdy i podjazdy. To samo w Alwernii.
  Projektując ścieżki rowerowe należy wziąć pod uwagę zdanie doświadczonych rowerzystów, a nie robić populistycznych inwestycji od czapy.

 22. pytanie

  15/04/2024 o 21:25

  Kampania nie jest równa i nie jest uczciwa – analizując: jeden kandydat- obecny Burmistrz- wykorzystuje nasze gminne media i wydaje z naszej gminnej kasy tzw. raport za 52 tys. + 3 x Magazyn Krzeszowicki ze swoimi zdjęciami i swoich koalicjantów i nazywa to raportem i że ma prawo… i możnaby zgodzić się, gdyby nie podsumowania co miesiąc na każdej sesji i co rok sprawozdania końcowe.
  Jeden i drugi kandydat usuwa niewygodne wpisy – wystarczy FB przejrzeć.
  Z tym, że ten drugi – to trzeba przyznać- nie może sięgnąć do kasy gminy, by zrobić sobie podsumowanie kadencji za gminne pieniądze i nazwać to Raportem.
  Tak więc kampania nie jest równa.
  Który wygra?

 23. KOmarek&dorka

  15/04/2024 o 21:54

  Głosujcie na Kamilka , na Kamilka głosujcie , będzie chociaż ładnie mówił ,po za tym ’ uśmiechniętej gminy już czas.

 24. Ryszard

  15/04/2024 o 22:09

  Gregorczyk wygra bo do rządzenia trzeba mieć twardy charakter, spryt i doświadczenie….
  Kamil jest jeszcze trochę za mało doświadczony w tej grze….
  Obecny burmistrz też nie jest ideałem, ma wiele wad, ale potrafi się dogadywać z ludźmi i środowiskami wielu opcji politycznych, ma jakąś wizję rozwoju Gminy i z pozytywnym skutkiem dla Miasta i Gminy Krzeszowice sukcesywnie je realizuje.

  • Krf

   16/04/2024 o 13:39

   100% zgoda
   To co jest dla mnie ogromnym plusem aktualnego burmistrza to właśnie fakt że wykorzystał możliwości czasów rządzenia PiSu I napędził sporo tematów.
   Dla przypomnienia jego poprzednik przespał najlepsze czasy dotacji unijnych gdzie było 75% inwestycji i kto miał… to wygrał
   Tak samo z PiSem, nie ważne czy się lubi kaczora czy nie, ważne żeby wykorzystać okoliczności dla dobra gminy.
   I to burmistrz zrobił i za to szacun

 25. Lucilda

  15/04/2024 o 23:31

  Małżonka, córki, radni, byli radni, niedoszli radni, pisiory, moliki, zastępcy, żony zastępców, urzędnicy, pracownicy gminnych jednostek, ich rodziny… wszyscy jak jeden mąż rzucili się do zachwalania Gregorczyka na ulicach i w sieci. Ryją ziemię pazurami, byle tylko zapewnić mu trzecią kadencję. Wyraźnie strach im ścisnął gardła, takiego wzmożenia dawno nie widziałam.

  21 kwietnia głosujmy na Kamila Kłosowskiego, prosto w ślepia tej interesownej bandzie!

  • wyborca

   16/04/2024 o 18:14

   O tym samym sobie pomyślałem jako wyborca, że coś jest na rzeczy, że tak bardzo się co niektórzy boją wygranej pana Kamila.

   • Zuza

    19/04/2024 o 23:50

    Stołki stracą? Może zaboleć

 26. Tyle w temacie

  15/04/2024 o 23:36

  Wyborcy starszyzny truskawkowej powinni sie zastanowic co robia i oddac glos mlodym gdyz to mlodzi placa podatki na zgredow.

  • Spójrz prawdzie w oczy

   16/04/2024 o 11:10

   Kiedyś był czas, że zgredy płaciły na młodych. Młodym znikąd się wszystko nie wzięło przecież. Minimum przez 18 lat za młodych płacili, a co niektórzy nawet przez ćwierć wieku na każdego młodego. Więcej szacunku dla tych zgredów proszę!!! Wstydź się za swój komentarz, bo tylko tyle możesz w ramach sprawiedliwej oceny zrobić. Oczywiście jeśli masz jeszcze odrobinę chociaż wstydu i kultury.

 27. REALISTA

  16/04/2024 o 08:39

  A co Pan Kłosowski osiągnął przez lata bycia Radnym? Konkrety proszę! Ja nie mowie i milionie pism i skarg tylko konkrety?

  Skąd weźmie pieniądze, na audyty, analizy, nowe projekty?
  Skąd nagle połata wszystkie dziury?wymieni dachy itp itd? Budżet nie jest z gumy!!!

  Gregorczyk musiał się dogadać z tym kto był przy władzy był pis i dla Gminy to nie powinno mieć znaczenia- ważne że udało się pozyskać ogrom środków.
  Będzie inna partia i też się będzie musiał dogadać.
  A Kłosowski już u wszystkich ma minusy/ już ma łatke że awanturnik….ciekawe jak przyjdzie co do czego…

  I PAMIĘTAJCIE NIE MA TAKIEGO CZŁOWIEKA ŻEBY WSZYSTKIM DOGODZIŁ!

  • ABC

   16/04/2024 o 10:22

   Tyle, że obecna władza nie ma ochoty dogadywać się z Gregorczykiem, bo jako kolaborant PiSu jest spalony! Tylko Klosowski załatwi środki od nowej władzy!

  • Bartosz

   16/04/2024 o 10:26

   Dokładnie Realisto:
   „NIE MA TAKIEGO CZŁOWIEKA ŻEBY WSZYSTKIM DOGODZIŁ!”

   Ja chcę dać szansę młodemu. Uważam, że na nią zasługuje.

   • Chłopski filozof

    19/04/2024 o 23:20

    Może jest, ale my go w tym całym chaosie zła nie dostrzegamy?

 28. Przedstawiciel zgredów pracujących I płacących podatki

  16/04/2024 o 10:55

  Pan KK i jego poplecznicy musi się jeszcze nauczyć szacunku do wszystkich, również zgredów, bo to oni pracowali i płacili podatki by on i jemu podobni mogli się uczyć i zdobywać ciepłe posadki nie walcząc z trudnościami dnia codziennego. To ogarniali za nich „zgredy” czyli również ich rodzice. Więcej pokory bo „gorszym sortem” już zostaliśmy nazwani…..

 29. Na spokojnie, możliwie

  16/04/2024 o 12:13

  Głosuję na Kamila Kłosowskiego. Za energię i dotychczasowe działania. Wacława Gregorczyka nie będę natomiast opluwał i mieszał z błotem. Myślę, że robi maksimum na swoje możliwości. A te, takie mam wrażenie, nie ziększyły sie przez te dwie kadencje. A liczyłem na to, głosowałem na WG poprzednio. Nie odpowiada mi natomiast poddańczy stosunek gminy wobec biznesu Z kamieniołomów, przaśno-wiejski PR gminy. Nie odpowiada mi sposób traktowania mieszkańców z góry, stawianie przed faktami dokonanymi, parkingoza w centrum na zamówienie maleńkiej cząstki lokalnego biznesu. Nie podoba m8 sie że co wieczór jakiś debil potencjalny morderca rajcuje po Krzeszowicach swoim autem, przy kościele odchodzi codzienna dilerka, a policja udaje, że o tym nie wie.
  Natomiast potrzebujemy człowieka, który sprzeciwi sie codziennej dramatycznej dewastacji gminy przez ciężki transport, będzie partnerem intelektualnym do rozmów z Potockimi i władzami Krakowa w sprawie wejścia do Aglomeracji Krakowskiej. Będzie argumentem dla młodych krakowian, żeby się sprowadzać do Krzeszowic. Bez tego za dwadzieścia lat to będzie oaza biednych emerytów bez sklepów, usług, opieki medycznej, jeśli nie pozbijają ich wcześniej ciężarówki.

  • Zejdżmy na ziemię

   17/04/2024 o 08:01

   @ Na spokojnie, możliwie. W rozmowach z Potockimi czy Radą Miasta Krakowa nie potrzeba wyżyn intelektu, tylko takiego lobby i dojść, jakie oni mają. Mieszkańcy niektórych sołectw nie mogą doprosić się o zwykłe odwodnienie drogi, tymczasem powstaje trzecia droga dojazdowa do zamku, w Rudnie. Proszę poczytać o byłym prezydencie Krakowa, a także o jednym z kandydatów na prezydenta, który pożyczył od ojca 236 milionów złotych.

 30. Absolwentka

  16/04/2024 o 14:02

  Ale jest trzęsawka u urzędników i zwolenników Wacława. Choćby dlatego start Kamila w tych wyborach jest bezcenny. Koryto+ boli…

 31. porfirionosiel

  16/04/2024 o 21:10

  Czy ktoś wie dlaczego w mieście Krzeszowice nastąpiły i to dosłownie „wieki ciemności”? Czyżby druga tura nie zasługuje na „oświecenia”?

  • Podpowiedź

   17/04/2024 o 15:43

   Zapytaj swojego szamana. On powinien wiedzieć najlepiej.

   • Porfirionosiel

    18/04/2024 o 07:20

    Mój szaman nie zajmuje się oświetleniem ulic w mieście Krzeszowice.

   • Widzę ciemność

    18/04/2024 o 19:01

    W nocy powinno być ciemno, tak , jak w zimie zimno.

    • Typek spod ciemnej gwiazdy

     19/04/2024 o 10:34

     Mnie to pasuje.

     • Niedoszły policjant

      19/04/2024 o 21:24

      A mnie nie!!!

   • 🌜⭐

    20/04/2024 o 12:22

    To śpij, a nie łaż po nocy @niedoszły policjant

 32. Refleksja

  16/04/2024 o 21:22

  Rzetelna Gmina powinna być też uczciwa, jak przeczytałam program tego ugrupowania to widzę, że Krzeszowice będą „uśmiechnięte” tak jak Polska po ostatnich wyborach parlamentarnych. Dla każdego coś milego. Brakuje jednak podstawowych informacji, kiedy, za ile i skąd będą na to środki finasowe. Druga sprawa to duże prawdopodobieństwo, że zastępcą Pana Kłosowskiego będzie Pan Bartl. Można się obawiać, że wrócą stare układy, a to kolejny argument, żeby nie głosować na Pana Kłosowskiego.
  Pan Gregorczyk, nie jest idealnym burmistrzem, ale ma pomysł na rozwój Krzeszowic między innymi poprzez reaktywację Uzdrowiska Krzeszowice i może warto to kontynuować. Poparcie Pana Molika w drugiej turze wyborów jest rozsądne. Zarzuty, że zrobił to za obiecaną funkcję w powiecie czy województiw są słabe. Moim zdaniem Burmistrz powinien podziękować już Panu Godyniowi i zatrudnić właśnie Pana Molika na swojego zastępcę. Po 5 latach będzie miał duże szanse na przejęcie władzy po Gregorczyku.

  • Życzliwy

   17/04/2024 o 10:56

   Pan Molik szanse na co? Przecież to człowiek, który tylko dba o siebie. Byle był stołek. W Czernichowie był zastępca spisiałej wójt. Jeżeli zamieni Godynia na Molika wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle. Godyń to człowiek, który może nie mówi „gładko”, ale jest pracowity. Molik to karierowicz.

 33. Oj

  16/04/2024 o 23:02

  Trudne się wylosowało: młody co list skopiował lub Witek przez 5 lat na etacie bez obowiązków. Zostane w domu.

 34. Lola

  17/04/2024 o 08:03

  We czwartek ma być debata w „Przełomie”. Czy Pan Kamil Kłosowski się na niej pojawi? Pewnie nie, bo nie ma czasu albo zajęty spotkaniami z mieszkańcami 😀 A tak naprawdę boi się pytań burmistrza, bo nie zna ich treści i 'sztab” nie może przygotować mu zawczasu odpowiedzi xD

  • Ongiś

   18/04/2024 o 20:29

   Był

  • Mieszkaniec

   19/04/2024 o 08:57

   Cóż Lola, Pan Kamil nie tylko przyszedł na debatę, ale jak było widać zapędzał burmistrza do narożnika. Nie jest taki strachliwy jak ci się wydawało😀.

 35. Absolwent

  17/04/2024 o 10:51

  Chodźmy głosować na Kamila bo Pan Gregorczyk w układzie z Panem Molikiem jest nie do zaakceptowania. U Pana Molika jest nowy pracodawca więc szuka nowego miejsca.

 36. Mieszkaniec

  17/04/2024 o 10:57

  Jeżeli Wacławo wygra…Co nie jest takie pewne…

 37. Mądrzyk

  17/04/2024 o 11:00

  Ja to lubię realne obietnice, ale jak ktoś robi film na skrzyżowaniu w Tenczynku i twierdzi że wyprowadzi transport i duży ruch z tego miejsca, to mnie śmiech ogarnia. Proszę o konkret, jak, którędy!? Podpowiem, żaden audyt tu nie pomoże, jedynie otwarcie bramek na A4 w 2027.
  Szanujmy się, ale co poniektóre pelikany łykają te obietnice.
  Śmieszą mnie też komentarze pod postami na FB, pisane przez Rzetelna Gminę Krzeszowice, wiadomo kto je piszę a czasem Radnemu z tego ugrupowania, odpowiada profil RZGK, czyli prowadzą sobie polemikę sami ze sobą:)

  • Adam

   17/04/2024 o 17:30

   90% sukcesu jest dobrze obiecać przed wyborami.10% to że po wyborach wyborca zapomni co mu zostało obiecane.
   Niestety żaden z kandydatów nie ma pomysłu na rozwój Gminy.

   • Kropeczka nad joteczką

    17/04/2024 o 19:28

    Był już taki jeden anonimowy minister finansów, który rzekł takie zdanie: Cyt.: „Zasady i reguły dotyczą tylko tych, którzy w nie wierzą.” Koniec cytatu.

  • Luźniej gumka.

   18/04/2024 o 09:52

   Obwodnica ze zjazdu w Rudnie do Wiaduktu w Woli. Plus tory z kamieniołomów i zakaz ładowania na ciężarówki w kamieniołomach, a dopiero na bocznicy przy PKP.

   • Adam

    18/04/2024 o 19:28

    Wystarczy wybudować węzeł na A4 w Tenczynku droga na Zalas i większość tirów z kamieniołomu nie będą przejeżdżać przez Tenczynek. Ponadto powinna powstać zachodnia obwodnica Krzeszowic, połączenie dk79 z droga powiatowa do Miękini i do Czatkowic. Na ul Legionów Polskich wprowadzić ograniczenia tonażowe tak aby tiry jechały obwodnica i nie wjeżdżały do miasta.

  • Sosna Sarna

   18/04/2024 o 15:19

   Wyprowadzic transport przez puszczę, jak to było zaplanowane i po kłopocie!

 38. Tenczynek

  17/04/2024 o 12:30

  Tylko Wacław Gregorczyk. Nie sądzę, żeby pan Kamil mógł budować relacje na takich szczebalch gdzie są one wymagane do dalszego rozwoju gminy. Pan Wacław już jest ułożony z ludźmi, ma relacje. Pan Kamil, jeszcze długo musi się tego uczyć. Popieram Pana Gregorczyka!

 39. Herkules

  17/04/2024 o 14:28

  Ciekawie napisany artykuł. Brakuje mi w nim jednego odniesienia. Skoro napisano o Kamilu Kłosowskim, że należał do Młodych Demokratów i uzyskał poparcie posłanki KO Doroty Marek, to trzeba było również napisać o skłonnościach Wacława Gregorczyka do jumpingu. Że był członkiem PO, potem związał się z PiS, a teraz jeszcze puszcza oko do Bezpartyjnych Samorządowców. Gdyby coś takiego znalazło się w treści, artykuł uznałbym za kompletny.

  • Oczy szeroko otwarte

   18/04/2024 o 15:30

   Wazne by dla dobra gminy i jej mieszkańców dogadywał się z wszystkimi, rządził uczciwie i nie dawał przyzwolenia na nieuczciwe zarządzanie i robienie z państwowych zakładów pracy prywaty dla ziomków.

 40. Akogoto

  17/04/2024 o 15:22

  KK mocno pracuje nad polepszeniem swojego wizerunku w internecie.
  Ci co mieli z nim kontakt zawodowy przed polityka , wiedzą ze żaden z niego mówca ani organizator.
  Ale tak KK!! – bądź radnym , nabieraj doświadczenia , pokory , naucz się polemiki i merytorycznej dyskusji na zebraniach.
  Jak wygrasz w tych wyborach to zwycięży PR a nie rozsądek wyborców.

 41. Toćka

  17/04/2024 o 21:57

  Mam wrażenie że pan Kamil za chwilę wyskoczy mi z lodówki. Jest to już męczące przyznam szczerze.. poparcie ferdka kiepskiego ..a co on ma wspólnego z naszą gmina ? Ludzie …
  Tutaj już się wkrada niezdrowa rywalizacja. Wydaje mi się że Kamil zgubił gdzieś po drodze klasę i szacunek..

 42. Xi jinping

  17/04/2024 o 22:04

  Tego młodego kandydata łatwo rozgryźć , wykorzystuje ” prawo lustrzanego odbicia ’ tzn.czesć ludzi widzi w nim to co chcą widzieć a nie taki jaki jest na prawdę.A tak kto mi powie czym ten elokwetny, erudyta, z pośredniaka się kieruję że pcha się w coś, co może go przerosnąć?Darmowa kawa w urzędzie czy szepty do ucha, tych którzy go wykreowali, kandydat szyty na miarę potrzeb,kogoś.Jak dla mnie, mało wiarygodne .

 43. wybierający

  18/04/2024 o 12:29

  21 kwietnia wybierzemy przedstawiciela dotychczasowego koryta + albo nowego, młodszego koryta ++. Taki wyciagam wniosek z dotychczasowej dyskusji. A przecież dla każdego wybierajacego przede wszystkim powinna być ważna kompetencja i doświadczenie kandydata w zarządzaniu a nie tylko chciejstwo i droga na skróty. Odrzućmy złosliwości i nie popełnijmy błędu w swoich wyborach.

 44. Pytanie z historii miasta

  18/04/2024 o 16:57

  Pytanie, kto był burmistrzem Krzeszowic kiedy powstała betonoza na Rynku i budynek dzisiejszej Żabki w samym centrum Rynku? Będzie kontynuacja po wyborach?

  • historyk bez histerii

   18/04/2024 o 19:14

   Czesław Bartl był burmistrzem, który zrewitalizował rynek. Pamiętamy doskonale ten rynek sprzed rewitalizacji – syf, rozkład, lumpy harcujące w niepielęgnowanych krzaczorach, gigantyczny parking w północo-zachodniej części. Zrewitalizowany rynek ma wady, ale jest lepszy niż poprzedni. Rewitalizacji próbował nieudolnie przeciwdziałać czynszojad Don Vito, który chciał mieć jak największą liczbę miejsc parkingowych przed swoimi lokalami użytkowymi.

   • Run away

    20/04/2024 o 01:16

    Szkoda mi czasu, aby Ci ludzką naturę tłumaczyć.

  • Szkoda

   18/04/2024 o 19:25

   Że poprzedni nie wykonał uchwały rady miejskiej i nie kupił od rszz tej działki. Miało być połączenie części południowej i północnej Rynku. Fajna przewiązka mogłaby powstać.

 45. Zaza

  19/04/2024 o 09:50

  Co chcecie , mały basen już jest na Tężni niedokończonej. Drugi będzie większy.

 46. Ciociadobrarada

  19/04/2024 o 09:57

  List otwarty do Kamila Kłosowskiego i jego krasnoludków. Drodzy .. przydałoby wam się wrócić do szkoły ponadpodstawowej na lekcję języka polskiego i godzinę wychowawczą. Z dużym prawdopodobieństwem wyszli byście mądrzejsi o to czym jest plagiat, jak parafrazować wypowiedzi z którymi się zgadzacie, ale mimo wszystko, żeby były to wasze słowa. Na godzinie wychowawczej dostalibyście lekcję czym jest kultura wypowiedzi, kultura osobista oraz czym jest manipulacja i… Nie zawsze trzeba się kierować przysłowiem ” po trupach do celu”. Życzę wam więcej pokory.

  • Krzyś analfabeta

   19/04/2024 o 15:27

   Dobrze Agatka, przyjdziemy do Ciebie

 47. real

  19/04/2024 o 13:05

  Za obniżenie ceny ścieków w Krzeszowicach 2X jak w Zabierzowie głosuje na Kamila.

  • Rachmistrz budżetów domowych.

   19/04/2024 o 15:42

   Jak się dobrze postarasz, to przez obniżenie ich produkcji o 1/3 już sporo zaoszczędzisz. Nie trzeba do tego Kamila.

 48. Ewa

  21/04/2024 o 21:26

  WACŁAW GREGORCZYK BRAWO !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę