Wydarzenia

W niedzielę wybory w sołectwach i osiedlach. Sprawdź kto kandyduje!

Fot. stawiski.pl

W niedzielę, 19 maja, mieszkańcy gminy Krzeszowice ponownie pójdą do wyborczych urn. Tym razem wybierać będziemy przewodniczących osiedli i sołtysów. 

Czerna, Paczółtowice, Zalas, oraz osiedla Parkowe, Jurajskie i Nowy Świat — to w nich mieszkańcy będą mogli wybierać spośród przynajmniej dwóch zgłoszonych kandydatów. W pozostałych miejscowościach i osiedlach wybór będzie polegał na oddaniu głosu „za” lub „przeciw” kandydatowi, lub kandydatce. Z powodu braku kandydata wybory nie odbędą się w osiedlu Żbik. 

W 18 przypadkach zgłoszeni kandydaci ubiegają się o reelekcję. Zupełnie nowe osoby zgłoszono w miejscowościach Ostrężnica, Wola Filipowska, Tenczynek oraz osiedlach Jurajskie i Nowy Świat.

Kim są kandydaci? Nie brakuje wśród nich radnych nowej kadencji — Wojciech Pałka (Czerna, PiS), Henryk Woszczyna (Zalas, PiS), Wojciech Godyń (Miękinia, WGK). Są też osoby, które do Rady kandydowały, ale nie udało się im zdobyć mandatu — Beata Chmielowska (Frywałd, WGK, obecna sołtyska miejscowości), Karolina Gala (Sanka, Bezpartyjni Samorządowych, obecna sołtyska miejscowości), Stanisław Molik (Siedlec, Bezpartyjni Samorządowych, obecny sołtys miejscowości), Michał Kowalski (Zalas, RGK), Kazimierz Przybylski (Żary, WGK, obecny sołtys miejscowości), Joanna Gadocha (osiedle Nowy Świat, KO), Krystyna Galos (osiedle Nowy Świat, PiS, była radna), Małgorzata Podoba (osiedle Centrum, WGK), Grzegorz Cekiera (osiedle Jurajskie, WGK), Helena Latawiec (osiedle Czatkowice, WGK).

Pełną listę zgłoszonych kandydatów publikujemy poniżej. Wybory odbędą się w niedzielę, 19 maja. Lokale będą czynne w godzinach 08:00 – 16:00.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Polak w Polce z krwi macicy Matki-Polki

  06/05/2024 o 22:26

  No ktoś musi sołectwo ogarniać, ale bez przesady, żeby to był gminny karierowicz.
  No weźcie końcu przestańcie mieszać głupotę z mądrością, nawet na szczeblu lokalnym, bo wstyd na całą Europę, że nas wszystkich lokalnie, na szczeblu europejskim jakiś sołtys będzie reprezentował, ponad warszawką i słoikami z innych państw w lobby.

 2. człowiek

  07/05/2024 o 16:57

  Pani Starościno , gratulacje z całego serca i dla nowego wicestarosty !!!! Dość już tyrani i układów. Staremu zarządowi już wystarczy stanowisk i panoszenia się. Gratulacje, a po twarzy vwidać że z Pani dobry człowiek. Samych pozytywów dla nowego zarządu.

 3. Ono

  16/05/2024 o 15:42

  Najważniejsze żeby pamiętać: przy jednym kandydacie też jest wybór. Można zagłosować za tak lub nie. Jeżeli przeważą głosy na nie kandydat nie przejdzie.

  • In-for-matic

   16/05/2024 o 23:32

   Masz rację. Jako informatyk 0/1 ją masz!!! Szacun!!! Choćby za umiejętność rozumienia funkcji i dysfunkcji tych dwóch wartości w dzisiejszym niebinarnym świecie – masz u mnie dużego (++)!!!

  • Takie nic

   19/05/2024 o 22:57

   Ło matko…
   Zaoszczędźcie mi wstydu obaj, bo się normalnie rozczerwienię bez różu kosmetycznego///|||\\\

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę