Inwestycje

Na tę inwestycję czekają od sześciu lat. Gmina chce pozyskać fundusze

Boisko z bieżnią w Woli Filipowskiej według projektu z 2019 roku

Sześć lat temu gmina zapowiadała budowę boiska ze sztuczną trawą w Woli Filipowskiej. Wokół obiektu miała także powstać bieżnia lekkoatletyczna. Boisko powstało w 2019 roku, ale bieżni nadal nie ma. 

Boisko ze sztuczną trawą, 3-torowa, 200-metrowa okrężna bieżnia, oraz 4-torowa bieżnia prosta o długości 80 metrów. Obok boiska skocznia do skoku w dal i rzutnia do pchnięcia kulą, trybuny i parking na 21 miejsc. Tak miał wyglądać kompleks sportowy przy krajówce w Woli Filipowskiej według zapowiedzi sprzed sześciu lat.

Boisko udało się oddać do użytku w listopadzie 2019 roku. Inwestycja kosztowała 1,2 miliony złotych, z czego około pół miliona stanowiły środki unijne. Trzy lata później, m.in. dzięki pieniądzom pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, boisko zyskało oświetlenie i niewielkie trybuny, poprawiono też dojście do obiektu.

Co z bieżnią? 1 kwietnia (miejmy nadzieję, że to nie prima aprilis), gmina ogłosiła, że stara się o pozyskanie dofinansowania w wysokości 300 tys. złotych z urzędu marszałkowskiego, na budowę lekkoatletycznego obiektu w Woli Filipowskiej. W ramach zadania zaplanowano stworzenie bieżni okrężnej 3-torowej, skoczni do skoku w dal, rozbieżni do rzutu piłką palantową, rzutni do pchnięcia kulą oraz wykonanie tablicy informacyjnej. Całość inwestycji ma kosztować 692 tysiące złotych.

 

20 komentarzy

20 Komentarzy

  1. Anonim

    13/04/2025 o 22:29

    Po co? Kto będzie z tego korzystał? Dzieci nie ma. Ta znikoma ilość to cieplarniane ciamajdy.

    • Logik

      14/04/2025 o 15:27

      Choćby po to, abyś i Ty miał/a zdrowe dzieci w przyszłości.
      Proste przecież

  2. ksiadz.

    13/04/2025 o 23:24

    I takie inicjatywy nalezy popierać.

    • Lubię sport

      14/04/2025 o 16:12

      A moim zdaniem inwestowanie w infrastrukturę dla sportowców zawodowych/klubów powinno być samorządom zabronione. Fundusze samorządowe wyłącznie na rekreację, czyli wydatki typu bezpieczne ścieżki rowerowe, utrzymanie szlaków pieszych i nordic walking, ławeczki przy szlakach, brakuje wiat przy leśnych szlakach. Uważam, że bez sensu jest składanie się na to, żeby ktoś pchał kulą raz na ruski rok, albo ganiał za piłką w piątej lidze.

      I żeby nie było, byłem sportowcem, grałem w dużym klubie w piłkę do 20 roku życia, bardzo lubię sport. Ale sport zawodowy to nie jest temat dla lokalnych samorządów. Takie inwestycje to wyrzucanie pieniędzy do dziurawego worka i zerowy zwrot. Niestety, okazja do wiadomo czego.
      A tych pieniędzy potrzeba choćby na ścieżki i ścieżki rowerowe między Stawem Werońckim a Rudnem. To jakieś kuriozum, że przy takim ruchu pieszym i rowerowym ich tam nie ma.

  3. Maria

    14/04/2025 o 15:26

    Dlaczego Gmina i Burmistrz w ordynarny sposób lekceważy potrzeby mniejszych Sołectw? Zalas, Rudno – gdzie infrastruktura sportowa dla naszych dzieci? Skandal! Tłumaczenie, że przecież budowana jest nowa droga do Zamku jest żenujące – ta droga będzie służyć głównie turystom! Kiedy wreszcie ktoś zadba o potrzeby mieszkańców?!

    • Buta i arogancja

      15/04/2025 o 21:20

      Wybraliście go, to teraz macie za swoje!

      • Kto wybrał?

        16/04/2025 o 07:17

        Wyobraźmy sobie wioskę o nazwie powiedzmy Demokracice, w której mieszka 100 osób. Wśród tych 100 osób jest aż 49 prawdziwych wybitnych mędrców! To największy odsetek w całej krainie. Ta wieś to oaza intelektu. Zjeżdzżaja się tu ze stolicy po poradę największe umysły z kraju i zagranicy..
        I teraz nadchodzą wybory. W wyborach w Demokracicach wygrywa Krzysztof Brązowy, ruski agent i faszysta. Dlaczego? Jak to?!
        Otóż w tej wiosce oprócz 49 prawdziwych wybitnych mędrców mieszkało też 51 zwyczajnych klasycznych głupków.
        Krzysztof Brązowy zostaje legalnie wybranym przedstawicielem całych Demokracic.
        Problem z demokracją jest tak, że każdy dorosły ma prawa wyborcze, a każdy głos tę samą wagę. Żeby mieć głos w wyborach wystarczy żyć, a powinno się mieć kompetencje, choćby podstawowe.

    • Maksymilian

      16/04/2025 o 14:02

      Zacznijcie rozliczać radnych z tego okręgu – ewidentnie nie przykładają się do roboty!

  4. Do przerwy 1:0

    14/04/2025 o 18:54

    Trzeba tak zrobić, żeby na noc tę sztuczną bieżnię ściągali, a pod spodem asfalt zostawić, żebt było gdzie gumy palić w driffcie. Wszyscy będą zadowoleni, że o bandę się nikt nie rozwali.

  5. polonista

    14/04/2025 o 22:53

    ZAWSZE BYŁO-Gdzie mieszkasz??? Na Woli, a nikt nie powiedział -W Woli.

  6. polonista!??

    14/04/2025 o 22:55

    Albo np.NA NOWEJ WSI ,A NIE W NOWEJ WSI.

    • antylogik

      15/04/2025 o 14:31

      Bo mieszkacie na dachach. Na Woli na Nowej Wsi no i oczywiście na Sance na Zalasiu, na Siedlcu.

      • Grażyna

        15/04/2025 o 23:36

        Miejscowi powiedzą „na Woli”. Profesor Miodek wypowiadał się kiedyś na ten temat i mówił, że ważny jest miejscowy zwyczaj.

  7. Logik

    15/04/2025 o 23:13

    Ale wyłazi im z butów słoma na Krzeszowicach. I tak lepiej, niż sieczka z głowy przez uszy.
    Proste przecież

  8. Y

    16/04/2025 o 00:10

    Biegać można wszędzie, a jeśli ktoś chce zostać sportowcem, to niech sobie za to płaci w jakimś klubie. Z jakiego powodu mamy mu zbudować bieżnię, rzutnię czy skocznię? Ja nie oczekuję, że mi sąsiedzi zafundują kurs zawodowy albo wyposażenie biura.
    Zawodowy sport to profesja jak każda inna. A jakoś nie widzę setek amatorów truchtających po bieżni przy krajówce dla zdrowia i przyjemności. Pchnięcie kulą? Kto to ma niby robić, po co i czym? Za te pieniądze kupcie fotoradary albo zmieńcie oświetlenie ulic na oszczędniejsze i inteligentne choćby wzbudzane ruchem. Te ciemności w nocy na ulicach to ilustracja oddająca obraz tej władzy. Zero polotu.

    • Ciemniok

      16/04/2025 o 09:08

      W tym miejscu niestety trzeba się zgodzić z przedmówcą, to zaciemnienie na ulicach z braku pieniędzy na energię elektryczną to obraz nędzy rodem z Korei północnej.

      • Y

        16/04/2025 o 13:20

        Wzbudzane ruchem latarnie, niżej umieszczone oświetlenie, a choćby i co druga latarnia świecące. A do tego pewnie z 10 innych rozwiązań. I jeszcze na czyj prąd Was nie stać? Nie Tauronu aby? Mistrzowie negocjacji. Oj, boziu…

    • Główna księgowa

      16/04/2025 o 11:13

      Dobrze prawisz, Y. Tego też nie będziesz musiał finansować ze swoich podatków, a będzie i dla Ciebie zdrowiej za podatki innych.

      • Y

        16/04/2025 o 13:52

        Niestety, nie zrozumiałem Twojej wypowiedzi. Nie załapałem sensu. Może to moja wina.

        Nie przesadzałbym też z wpływem podatków jednej osoby na finansowanie czegokolwiek. Jestem za finansowaniem infrastruktury wykorzystywanej do rekreacji przez wszystkich. Nie zaliczam do tego bieżni, skoczni i rzutni w Woli Filipowskiej, z których skorzysta przez 1 dzień 10 polityków.
        Jeśli chodzi o zdrowie to choćbyśmy zbudowali darmowe siłownie i 100 stadionów i tak zabiją nowotwory dzięki temu, że lokalne władze nie umieją się postawić kilkuset debilom spalającym co popadnie w czym popadnie. Wieczorem w powietrzu jest tyle dioksyn, że można umrzeć na miejscu. A to wszystko wchodzi w ziemię. „Tę ziemię”. Dopóki będzie się to tolerować, wszelkie gadanie o zdrowiu jest NIC NIEWARTE. Może pozew zbiorowy by dodał odwagi szefostwu gminy? Partia Wam zabrania, to wasz elektorat wali w te kominy, co?

        • stare porzekadło w minimalnym maksymalizmie

          20/04/2025 o 21:09

          Ziarnko do ziarnka, a uzbiera się spora miarka.
          Chcesz więcej, to sam se dopowiedz, co jest resztą w tej, jakżeż głupiej i prawdziwej głupocie…

Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę