Do 10 czerwca potrwa weryfikacja zadań zgłoszonych w ramach pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło ponad 200 wniosków, najwięcej od mieszkańców Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego. Są też zadania obejmujące swoim zasięgiem Gminę Krzeszowice.
Większość z 204 zadań jakie wpłynęły do Budżetu Obywatelskiego to projekty o charakterze społecznym, kulturalnym i edukacyjnym. Sporo jest też tych dotyczących sportu i turystyki. Najbardziej aktywni okazali się mieszkańcy Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego (powiaty: bocheński, krakowski, miechowski, myślenicki, proszowicki i wielicki), zgłosili 48 zadań. 39 pomysłów pochodzi od mieszkańców Krakowa, 42 z Małopolskie Zachodniej, 32 Ziemi Tarnowskiej, 24 z Podhala, najmniej bo 19 zadań zgłosili mieszkańcy Sądecczyzny.
Na początku tygodnia na stronie bo.malopolska.pl pojawiła się lista wszystkich zgłoszonych zadań do budżetu. Mimo, że tworzą ją tylko tytuły wniosków, patrząc na obszary zainteresowań, co najmniej dwa obejmują Gminę Krzeszowice. To „Raj w Dolinie Racławki” i „Udrożnienie i regulacja korytarza potoku Olszówka przepływającego przez Tenczynek oraz jego licznych dopływów cieków wodnych bez nazwy i rowów melioracyjnych”. W tej chwili trwa weryfikacja zgłoszeń.
10 czerwca Urząd Marszałkowskie ogłosi listę zadań, na które będą mogli głosować mieszkańcy. Samo głosowanie będzie możliwe za pomocą formularza internetowego, korespondencyjnie lub przez oddanie głosu do urny w agendach urzędu marszałkowskiego. Głosowanie potrwa od 18 czerwca do 6 lipca. Do podziału jest 6 milionów złotych, po milionie na każdy region.
Gie
12/09/2017 o 12:21
https://www.bo.malopolska.pl/index.php/zadania
Czy ja dobrze widzę?
Lista zadań dopuszczonych do głosowania – Krzeszowice – 0.
Lista zadań odrzuconych – Krzeszowice – 0.
W gminie jest tak dobrze że nic więcej nie potrzeba. 😀 Jakieś rady młodzieżowe, rady seniorów, aktywiści uśmiechający się do zdjęć i nikt nic nie wymyślił by uszczknąć coś z tych 8 mln.?
krzeszowiceone.pl
12/09/2017 o 14:06
MRM i RS dopiero powstawały kiedy ruszył nabór zadań, jeszcze nie zdążyli się dobrze poznać. Pamiętaj, że to budżet obywatelski, co oznacza, że zadanie mógł zgłosić każdy z nas. Wygląda na to że wciąż wolimy żeby ktoś za nas coś zrobił zamiast brać sprawy w swoje ręce i to jest chyba główna przyczyna.
obatel
12/09/2017 o 14:43
Bardzo dobrze napisane one. Gie czemu nic nie złożyłeś?
Anonim
12/09/2017 o 14:46
Oczywiście. Najłatwiej czekać aż ktoś coś za nas zrobi. I najłatwiej krytykować to, co ktoś zrobił 🙂
Gie
12/09/2017 o 15:46
No OK ale w tych radach nie zasiadają raczej „świeżynki” tylko osoby które już interesowały się sprawami gminy. Zobaczymy co przedstawią za rok? 🙂
Nie mam ambicji ani umiejętności by zgłosić taki projekt. Bodajże na wiosnę rzuciłem pomysł „odkrycia” Bartlowej Góry. Wyciąć drzewa, odsłonić wały, uporządkować teren. Postawić ławeczki, stworzyć jakiś punkt widokowy. Skoro stacjonowały tam jakieś szwedzkie oddziały to musiały mieć stamtąd dobry widok na okolicę. 🙂 Poza tym niewiele miejscowości w Polsce może się pochwalić śladami osady z pierwszego tysiąclecia. Może ktoś ten pomysł wykorzystać na projekt obywatelski, pozwalam. 😀
lza
12/09/2017 o 18:32
Wyciąć drzewa? No nie żartuj🤣🤣🤣
Anonim
12/09/2017 o 20:59
Ano wyciąć, bo zasłaniają wały. Gie wie, co mówi. Popieram ten pomysł po raz kolejny.
Anonim
12/09/2017 o 18:54
Przeczytaj regulamin BO województwa. I zgłoś, a nie krytykuj tylko.
Gie
12/09/2017 o 20:03
Dobrze, już nic nie napiszę. Jak widać trzeba działać albo siedzieć cicho. Krytyka czy własne zdanie jest niedopuszczalne.
Anonim
12/09/2017 o 21:20
To może regulamin trzeba zmienić ?
lza
13/09/2017 o 07:34
No Gie, nie dąsaj się. Nikt nie chce byś zamilkł. Twoja absencja miałaby fatalny wpływ na to miejsce. Potraktuj te uwagi jako motywację do działania, jest dużo czasu, możesz już powoli przygotowywać jakiś projekt na przyszły rok.
Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
13/09/2017 o 11:01
W dziwnych czasach żyjemy. Jak ktoś ma inne zdanie niż większość to nazywa się go albo hejterem, albo wiecznie niezadowolonym, albo krytykującym.
Dziwne te czasy, kiedy aby móc mieć swoje zdanie trzeba od razu przedstawiać gotowy projekt kontr-działania do dyskutowanego tematu, gdyż w przeciwnym razie zostaje się okrzykniętym malkontentem.
Dodatkowo zapewne nawet wykazanie inicjatywy lub projektu spotkałoby się z kolei z krytyką tejże większości, która nie dopuszcza innego zdania jak tylko swojego do miana jedynie słusznego.
A najlepsze są te rady wszystkich znawców… każdy niby coś radzi, ale sensownego nie powie nic.
Podsumowując: można mieć swoje zdanie tylko wtedy, kiedy akceptuje go większość, w przeciwnym wypadku jest to hejt. Ale kiedy ta większość krytykuje zdanie jednostki to hejtem już to nie jest tylko „merytoryczną dyskusją z aspektem motywacyjnym”.
Takie czasy. Nie bój nic Gie, olej krytykę innych. Warto mieć swoje zdanie, nawet jak wszyscy dookoła Ci mówią, że racji nie masz 🙂
lza
13/09/2017 o 11:35
Gie już nie użalaj się tak nad sobą. Nie bierz tego tak do siebie. Weź się w garść i pisz jako Gie.
Potknąłeś się, ale możesz wstać. Ten nie pisze od rzeczy kto nic nie pisze.
Wyborca
13/09/2017 o 11:17
W poprzedniej edycji Pan Kamil zaangażował się, spłyneła na niego fala krytyki. Brakło Pana Kamila i co? I nie ma projektu, nawet tak kompetentni jak zapewniał burmistrz w jednym z wywiadów urzędnicy nie podołali wyzwaniu!