Gospodarka

Akcja trwa

              

Do tej pory część z nich się nie znała, mimo, że mieszkali gdzieś obok siebie. Połączyła ich jednak wspólna sprawa – niedopuszczenie do budowy niechcianego zakładu.

Mobilizacja trwa, determinacja jest wielka i na pewno przyniesie efekty – wszyscy trzymamy za nie kciuki.

Ponieważ na razie nie powstała specjalna strona o akcji protestacyjnej, wszystkie dotychczasowe informacje na ten temat możecie śledzić klikacją na link „Protest” – znajdujący sie po prawej stronie.

Co do tej pory zrobili mieszkańcy Tenczynka i jak im pomóc? Przeczytajcie komentarz Foresta:

1. Dzisiaj był wywiad z Gazeta Wyborcza

2. Najbardziej znana w Polsce osoba, występująca przeciw takim skandalom jak ten, radzi zorganizowanie kilkugodzinnej blokady dróg – mieszkańcy z zachodniej strony Tenczynka zadeklarowali dzisiaj chęć blokady od swojej strony. Wystąpimy do policji o zezwolenie na blokadę – jeśli nie dostaniemy zrobimy ja inaczej.

3. Jutro rozmawiamy z Fundacja Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, której prawnik już wystosował list w naszym imieniu do Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Fundacja będzie prowadziła sprawę od strony prawnej bazując na swoim doświadczeniu, kontaktach i umocowaniu prawnym (wpis do KRS).

Fundacja ma fundusze na powołanie niezależnych ekspertów od prawa budowlanego i ochrony środowiska.

Przygotowujemy z prawnikiem Fundacji skargę do Komisji Wspólnot Europejskich w sprawie nieprzestrzegania prawa wspólnotowego.

4. BARDZO WAŻNE:

W TE NIEDZIELE MAMY W TENCZYNKU SPOTKANIE Z NASZYM NOWYM SOŁTYSEM – NA TYM SPOTKANIU POWINNIŚMY POWOŁAĆ KOMITET PROTESTACYJNY PRZECIW BUDOWIE WYTWÓRNI MAS MINERALNO-BITUMICZNYCH W TENCZYNKU przy FUNDACJI WSPIERANIA INICJATYW EKOLOGICZNYCH. NA TYM SPOTKANIU TEŻ POWINNIŚMY SIĘ SKONSOLIDOWAĆ I PODJĄĆ DECYZJE CO DO DALSZYCH FORM PROTESTU – niech to będzie spotkanie informacyjne dla wszystkich – efektywne przede wszystkim.

5. Wszystkie pomysły, wnioski, które Wam/ Państwu przyjdą do głowy, pytania itd. proszę kierować do pani Alicji Sanakiewicz: 605 834 628 lub do Antykwariatu na Peronie do pani Ulli.

6. Teraz ważne jest uczestnictwo w kolejnych zebraniach dotyczących STRABAGA:

i tak:

 • we wtorek 26 czerwca o godz. 18 – otwarte seminarium „Krzeszowice – uzdrowisko czy ośrodek przemysłowy?” – Muzeum Ziemi Krzeszowickiej
 • Kolejne – bardzo ważne – w przyszły wtorek i czwartek. Tutaj wygląda na bardzo interesujące informacje – być może kluczowe dla sprawy.

7. Do mieszkańców zaczyna docierać świadomość DRASTYCZNEGO SPADKU WARTOŚCI DOMÓW I ZIEMI. Wiadomo ile kosztuje ziemia i mieszkania na Śląsku a ile w Małopolsce.

8. Ze strony można pobierać plik z tabela na podpisy i plakatami – ściagąjcie je i chodźcie po sąsiadach. [od red. czekamy aż ktoś, nam wyśle formularz]

Czas goni – w poniedziałek wysyłamy do wszystkich urzędów plus media

9. Dzisiaj telefon do „Uwagi” i programu red. Jaworowicz. Nie pękamy.

10. Po proteście przekształcamy Komitet w Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Tenczynka – wykorzystując kontakty – ściągamy dotacje z Unii Europejskiej i budujemy co zostało zaniedbane przez ostatnie lata. Promujemy w Krakowie Tenczynek, Rudno i okolice jako centrum rekreacji dla Krakowian. Będzie normalnie, zdrowo, a i zyskamy na tym finansowo a nie stracimy tego czego się dorabialiśmy cale życie.

10. Tak na koniec – wiecie jakich mamy fajnych ludzi w Tenczynku?

Aż dziwne że sie nie znaliśmy wcześniej.

A na „festynie” ;), jeśli wygramy, będą gwiazdy lepsze niż w Opolu :).

PAMIĘTAJCIE PROSZĘ O SPOTKANIU W NIEDZIELE 0 10-tej

WEŹCIE ZNAJOMYCH I RODZINY

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. pinkdotR

  21/06/2007 o 11:00

  Załamała mnie informacja o planowanej inwestycji, która z pewnością będzie strasznie uciążliwa ekologicznie dla Tenczynka. Bardzo podobają mi się okolice Waszej miejscowości i o niej właśnie myślałem jako miejscu ucieczki od krakowskiego smogu i wybudowania za kilka lat w 100% ekologicznego domu. Lokalizacja w Tenczynku – Rzeczkach jest dla mnie atrakcyjna również ze względu na dobry dostęp do komunikacji kolejowej z Krakowem (programowo nie mam i nie chcę mieć samochodu). Tymczasem widzę takie coś! Postaram się włączyć jak najszybciej w Waszą akcję bo widzę, że bez jej sukcesu będę mógł zapomnieć o swoich planach.

  Powodzenia i chyba do zobaczenia wkrótce

  pinkdotR z Krakowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę