Wydarzenia

Burmistrz Krzeszowic: Najbliżej mi do Platformy

Czesław Bartl, obecnie urzędujący burmistrz Krzeszowic, wzorem burmistrza Chrzanowa postanowił już teraz rozpocząć swoje tournee po reelekcję. W wywiadzie dla tygodnika Przełom mówi o swoich największych sukcesach, porażkach i „skrystalizowanych poglądach”.

Najbliżej mi do Platformy Obywatelskiej i jej sposobu rozwiązywania problemów kraju – mówi w wywiadzie. Dlaczego więc po raz kolejny zdecydowała się na kandydowanie z komitetu wyborczego Nowych Krzeszowic? Obecny burmistrz chce pozostać osobą niezależną politycznie, ale jednocześnie lubi „ogrzewać się” w towarzystwie posłów rządzącej partii. Jednym słowem chce mieć ciastko, zjeść ciastko i broń boże nie przytyć.

W zupełną odstawkę poszedł „eksploatowany” na początku kadencji, w mniejszym lub większym stopniu, poseł Adamczyk. Obecnie, burmistrz przystaje z politykami, którzy angażują się w problemy gminy i są częstymi gośćmi w Krzeszowicach, a do takich właśnie należą według niego parlamentarzyści PO.

Przedszkola, boiska, sale gimnastyczne i projekt basenu to największe sukcesy upływającej kadencji. Porażek burmistrz wymienia znacznie mniej – brak porozumienia z działkowcami, powolna realizacja planu zagospodarowania kamieniołomu w Miękini, mała liczba inwestorów.

Czy zgadzacie się z burmistrzem Krzeszowic? Jakie według Was są największe sukcesy i porażki upływającej kadencji? Zapraszamy do dyskusji 🙂

Cały wywiad z burmistrzem przeczytacie w Przełomie.

78 komentarzy

78 Komentarzy

 1. nic nowego

  04/02/2010 o 20:14

  to tak jak z chorągiewką: tak sie chwieje jak wiatr wieje.

 2. POpaprany

  04/02/2010 o 20:17

  Cześkowi najbliżej do platformy bo nie musi daleko szukać swojego Mira i Zbycha, a takich lokalnych na krocie. szkoda że mu się co innego nie skrystalizowało

  • POL

   26/01/2014 o 18:39

   Zbliżają się wybory i gazeta Przełom już podaje propozycje kandydatów. Otóż zachęcam mieszkańców, abu choć raz uczestniczyli jako obserwatorzy w sesji Rady Miasta i zobaczyli jak to sie odbywa, kto najczęściej merytorycznie zabiera głos, co nie jest bez znaczenia jaką się posiada wiedzę i zaangażowanie. Ci , którzy choć raz odbyli taką wizytację, bez trudu zaobserwują, że najbardziej aktywną i z merytorycznymi uwagami jest były Burmistrz Jagiełło, który jak w jednym palcu ma stare i uaktualnione przepisy, a których nie mają inni a szczególnie obecny Burmistrz Cz.Bartl i z-ca A.Żbik . Smutne ale prawdziwe, ale to nie wszystko, bowiem trzeba jeszcze przypomnieć sobie ile interwencji było w każdej prawie inwestycji, ile kar nałożonych na UMiG,ile podwyżek i opłat za nieruchomości,śmieci, jak wyglądały przetargi, jak rozrosła się administracja urzędu, ile skandali i negatywnych opinii krążyło po mieście, o niektórych pisała gazeta Przełom.To wszystko , każdy mieszkaniec powinien sobie przypomnieć zanim wybierze nowego burmistrza.Uważam na podstawie mojej analizy, że najlepszym kandydatem jest były burmistrz Jagiełło, doceniam jego kompetencje i uczciwość wobec mieszkańców. Zatem zgłaszam kandydaturę p. Wiesława Jagiełły na Burmistrza Krzeszowic.

   • Muminek

    26/01/2014 o 19:21

    Może lepiej wybierz się na tą sesję 😉
    Liczą się czyny, nie słowa. Ten człowiek miał już swoją szansę.

    • POL

     27/01/2014 o 15:10

     Dobrze wypadł, ludzie go cenili i dlatego chcemy go ponownie!

   • Jerzy

    26/01/2014 o 22:10

    Osobiście nie popieram kandydatury Pana Jagiełły, gdyż generalnie jest dla mnie nieczytelny w kwestii współpracy z obecnym burmistrzem. Niejednokrotnie wytykał mu błędy, które w rezultacie skutecznie obroniły Panu Bartlowi „cztery litery”, że nie wspomnę o wyrażanych w innych kręgach, pochwałach jego pracy i pracy skarbnika gminy.
    Pozytywna ocena Pana Bartla rzutuje tym samym na jego bierna postawe jako członka Komisji Rewizyjnej.

    • ryba

     26/01/2014 o 22:25

     mnie zawiódł 🙁

     • wm

      27/01/2014 o 07:30

      dajcie spokój, przecież robił to samo, tylko na mniejszą skalę. Nie bądźcie idiotami

    • POL

     27/01/2014 o 15:12

     W obecnej Radzie , on nie ma przebicia i nawet jego sprzeciw nic nie zmieni.

 3. Janek

  04/02/2010 o 20:25

  heh… temat chwytliwy, znów zacznie się jatka 😉

  ktoś, kiedyś, pod jakimś wpisem napisał, że przed spotkaniem z Gowinem Czesław obskoczył jeszcze Radio Maryja. jak widać dla swojej idei szuka poparcia w różnych kręgach, byleby się tylko nie przejechał. kumoterstwo z PO może być pocałunkiem śmierci, zwłaszcza, że wioski zdecydowanie głosują na PiS

 4. Je....Cze......

  04/02/2010 o 20:45

  Zgadzam się z poprzednikiem ze czesiek szuka poparcia wszedzie tyle ze co to za idea ? Poprzyjcie mnie nic wiecej chce do koryta jak to platforma. A odpowiadając na pytanie?
  sukcesy
  jeden nie spieprzxono tego co misternie przygotowywano przez lata czyli Gmina dostyała dotacje z funduszu spojnosci
  poza tym?
  hm jest obiecane dofinansowanie na rewitalizacje ale co to rewitalizacja nikt nic nie wie a awantura trwa .
  Porazki:
  przede działki ,rewitalizacja w sensie poparcia społecznego , awantury z Leaderem,brak myslenia w kategoriach rozwoju gospodarczego gminy, blokada budowy szpitala

  • POL

   27/01/2014 o 15:17

   Jedno jest pewne, że burmistrz Cz.Bartl nie będzie miał poparcia, bo jego działalność nie jest uczciwa i merytoryczna. Niby dlaczego miałby pozostać, jeśli mieszkańcy są niezadowoleni, podobnie jest z jego zastępcą, a wszystkimi inwestycjami pod jego nadzorem powinna się zainteresować Prokuratura.

 5. Nie

  04/02/2010 o 21:23

  ma kontrkandydata a ja chyba się potnę, jeżeli ten bufon znów wygra.

 6. nooo,

  04/02/2010 o 21:55

  faktycznie poglądy Czesław ma skrystalizowane, że ho, ho!

 7. quertos

  05/02/2010 o 13:10

  a może trzeba na to popatrzeć z drugiej strony. Czeslaw rezygnuje z kumoterstwa z Adamczykiem, bo z tym czlowiekiem nic nie zrobil. Pan posel raczej nieudolnie pomagal… wiec moze czas na zmiane ?

 8. Nowy

  05/02/2010 o 13:36

  Zobaczycie, Czesiek i tak wygra wybory i zostanie na kolejną kadencję. Na chwile obecną nie ma innego kontrkandydata. Platforma poparła Bartla, bo sama nie ma kandydata, który mógłby mu zagrozić w wyborach.
  Ludzie widzą, że coś się dzieje, budowane są jakieś sale, ocieplane jakieś szkoły, jest Orlik, lodowisko, rośnie przedszkole. Całkowicie nie myślą o tym, że to rzecz normalna a nie jakiś podarunek od losu. Gmina realizuje swoje zadania nic ponad to.

  Bartl nie ma tak naprawdę żadnych większych sukcesów, a jego ekipa nie dorosła jeszcze do rozwiązywania konfliktów. Z działkowcami woli na razie nie rozmawiać bo straci kolejne głosy w trakcie wyborów, o rozmowach na temat rewitalizacji lepiej w ogóle nie wspominać.

  • POL

   27/01/2014 o 15:20

   Tym uczciwym i przygotowanym kandydatem jest były burmistrz Wiesław Jagiełło, nie ma lepszego i bardziej uczciwego, pracującego na rzecz mieszkańców, za nim więc zagłosujmy!

   • wm

    27/01/2014 o 15:28

    rany, co ty mu tak dupę liżesz? aż niesmaczne

 9. Ben

  05/02/2010 o 13:49

  Jeśli Pan Czesław Bartl chce rozwiązywać problemy kraju, to niech startuje w wyborach do Sejmu albo do Senatu. Krzeszowice potrzebują na stanowisku burmistrza osoby, która będzie rozwiązywała problemy gminy.

  I jeszcze taka dygresja – zapewne pod adresem http://www.nowekrzeszowice.pl niedługo znów pojawi się strona internetowa, która pewnie „zniknie” po (wygranych lub przegranych) wyborach. Ciekawe, czy się pomylę w swoim przewidywaniu.

  • POL

   27/01/2014 o 15:26

   Ludzie, co tak na siłę chcecie uszczęśliwić p.Cz.Bartla ! Przecież, nie sztuką jest być grzecznym , to tylko jedno kryterium ale nie najważniejsze, trzeba być kompetentnym, uczciwym, wiedzieć co to znaczy priorytet a nie wiedzieć to o co prosi kolega i dalej bez rozwinięcia. Kandydat na radnego musi coś sobą reprezentować, a co dopiero wyżej, więc nie pchajcie go na siłę. Być aby być, to nas nie satysfakcjonuje !

   • wm

    27/01/2014 o 15:29

    Pol, Ty nawet nie czytasz tego, na co odpowiadasz. Spójrz na datę i nie spamuj

 10. do Bena i Nowego

  05/02/2010 o 17:33

  Ale Pan Czesław Bartl nie powiedział że chce rozwiązywać problemy kraju – prosze przeczytać tekst jeszcze raz najlepiej ze zrozumieniem.

  Co to znaczy że gmina realizuje swoje zadania nic ponadto.
  To co chcesz powiedzieć że przez 12 lat kadencji p. Jagiełły gmina nie miała takich zadań i takiego obowiązku?
  Nic podobnego – teraz są realizowane te zadania bo na stanowisku Burmistrza znalazł się człowiek któremu zależy na tym aby i w mieście i w całej gminy następowały zmiany.
  To że ma poparcie partii to przemawia tylko na jego korzyść bo to znaczy że został doceniony czy to się komuś podoba czy nie.

 11. Burmistrz skutecznie robi jedno

  05/02/2010 o 17:51

  buduje układ -lokalną sitwe
  On głowny boss ale tak naprawde nad wszystkim czuwa Roman
  a Janek i Amndrzej wykonawcy choc tak naprawde zarządzający tą grupą,

 12. do tego powyżej

  05/02/2010 o 18:08

  O Jezu ale głupoty piszesz aż się tego komentować nie chce!

 13. bardzo dobrze

  05/02/2010 o 18:52

  bardzo dobrze że PO POparło Burmistrza. Jak jest dobry to warto poprzeć, a nie walczyć. Warto to zrozumieć.

 14. Czas na PiS

  05/02/2010 o 18:53

  ciekawe kogo poprze PiS. Chodzą słuchy, że podobno pewnego posła…

 15. do poprzednika

  05/02/2010 o 18:59

  pewnie posła Gowina

 16. zamiast

  05/02/2010 o 19:00

  ciągle gadać i narzekać o tym jak jest źle, oh jak nie dobrze w gminie, weźcie się do roboty, ludu piszący tutaj! Jest tyle wolnych miejsc na listach do rady tak gminy jak i powiatu że znajdą się i dla was numerki. Mimo wszytko ciężko jest uzbierać 14 osób na liście.
  Wystartujcie, w końcu przestaniecie głosować ciągle na te same osoby, które według was nic nie robią. Was wybiorą o ile będziecie potrafili zrobić cokolwiek co przypomni kampanię, i będziecie sobie wiedli śliczne życie Radnego za 800zł/mies. I co – nie wejdziecie w układy ? będziecie czyści jak wątpliwa łza ?
  A teraz, w naszym normalnym ponoć życiu – nikt z nas nie kombinuje ? nikt z nas nie wykorzystuje znajomości do załatwienia mniejszych lub większych spraw ?
  Ilu to osobom znajoma pani z jednego czy drugiego urzędu pomogła ominąć pewne – może nie wszystkie – ale pewne problemy ? Od tego właśnie się zaczyna. Nikt z was nie byłby lepszy tam w budynku UM.
  A może nie chcecie kandydować bo podoba się wam jednak to, że możecie kogoś z błotem zmieszać, siedząc anonimowo za ekranem waszego komputerka ? A może nie chce wam się spróbować zmienić czegoś? Może za leniwi wszyscy jesteście, bo przecież „od nas nic nie zależy” ?
  Najlepiej powiedzieć że „nie ma po co startować, bo i tak szary statystyczny „kowalski” nie ma szans na wejście do rady-sitwy”?
  No to skoro nie ma po co, to głosujcie na tych samych radnych co kadencję.. tylko dlaczego potem tak bardzo na całe to życie narzekacie ?
  Zmieńcie coś, do was należy głos.
  A jeżeli nie macie zamiaru głosować – czyli popieracie to co się dzieje – zamilczcie, bo nie macie prawa się wypowiadać o rzeczach w których nie chcecie uczestniczyć.

 17. do czas na PiS

  05/02/2010 o 19:30

  nawet tak nie żartuj!!!

 18. do poprzednika

  05/02/2010 o 19:31

  A tych co nie z Czesiem – zgnieciem!

 19. a.

  05/02/2010 o 19:32

  wielka frustracja przemawia przez poprzednika. czyżby to jeden z radnych, którego zaczyna uwierać sposób pełnienia tej funkcji w Krzeszowickiej radzie?

 20. do a. jak anonimowy a.

  05/02/2010 o 19:42

  żadna frustracja. Tylko dlaczego wielcy tej strony komentatorzy nie wezmą się za rządzenie skoro tyle o nim wiedzą, dając upust wiedzy w postach tu wypisywanych ?

 21. gość

  05/02/2010 o 19:43

  Do Zamiast. Myślę, że wystarczy rola obywatela, który chodzi na wybory i niezależnie od wyniku ma prawo do oceny. Że zza ekranu, że anonimowo – nie wiem, co cię dziwi czy drażni. Net jest zasadniczo anonimowy. Ja sobie piszę anonimowo komenty, a ty sobie anonimowo ściągasz pornole, na przykład:-)

  Osobiście głosowałem – wziąłem udział w grze (to w uproszczeniu) i dzięki temu – bez względu na jej rezultat – mam prawo do wypowiedzi, także krytycznej – to jest napisane (w każdym podręczniku do nauk społecznych) przy samych podstawach demokratycznego sprawowania władzy. I jej weryfikowania.

  A w ogóle to masz rację, zwłaszcza gdy piszesz o brudzie, że można się uświnić w polityce, ale niektórzy już są uświnieni w życiu i krytykują świnie polityczne. Racja. Szacunek. Masz w ogóle jakąś moralną rację w duchu Twojej wypowiedzi. Czystość. Intrygujący głos. Dzięki za możliwość przeczytania.

 22. a.

  05/02/2010 o 20:22

  gdyby rządzili wszyscy, nie mieliby kim rządzić. dlatego wybieramy swoich przedstawicieli, obdarzając ich zaufaniem. niestety, życie weryfikuje naszą ocenę większości z nich. mniej odporni wchodzą w koterie, tworzą układy i układziki, a najczęściej po prostu nie chce im się przeczytać, pomyśleć, przeanalizować – często łatwiej rozglądnąć się jak
  głosują koledzy i podnieść rękę.
  dlatego mamy nie tylko prawo, ale obowiązek krytykować taki styl sprawowania władzy.

 23. do gościa

  05/02/2010 o 20:46

  gościu idź chłopie na najbliższą sesje Rady zdziwisz się!

 24. a. do gościa

  05/02/2010 o 20:51

  nie, mój drogi gościu. wiem co mówię i wiem o kim mówię.

 25. gość

  05/02/2010 o 22:04

  Bywałem na sesjach, pracowałem przy nagłośnieniu. Kto chce usłyszeć pierdoły, niech się zgłosi, poda mi adres, a prześlę mu dajmy na to, Wieczorka i Sobczykowej w mp3. Ok? Mam to udźwiękowione z 16 lat wstecz. Który to był rok, gdy zacząłem? 1994.

 26. Beto

  05/02/2010 o 22:34

  ?

 27. men

  06/02/2010 o 08:39

  he, he….
  gościu z tą wiewiórką – fajne 🙂

 28. lokalny

  06/02/2010 o 12:46

  Szanowny moderatorze czy słownictwo „gościa” jest na miejscu? tą stronę przeglądają również dzieci a język w jakim zostały napisane posty są żywcem wzięte z rynsztoka

 29. Pysia

  06/02/2010 o 21:05

  Po lekturze wywiadu Pana Burmistrza nasuwa mi się refleksja Panie Burmistrzu mniej pychy wiecej zwykłej kultury,poseł Adamczyk ani mi brat ani swat nie bardzo wiem co robi ale działa od lat a pan co wyskoczył i co Pan zrobił pytam konkretnie :
  -ile miejsc pracy przybyło w krzeszowicach dzięki PAna działaniu
  -czy to prawda ze wszystkie inwestycje są z kredytow a cały budzet idzie na urzędników
  -ile kosztują te imprezy ktore Pan organizuje dla swoich znajomych za Gminne fundusze w roznych knajpach
  Panie burmiostrzu nie wstyd Panu?

 30. gość

  06/02/2010 o 22:27

  Lokalny. Wiesz co? Rozwiń sobie nicka. Przykładowa propozycja specjalnie dla ciebie: Lokalny burak, bigot i konfident. Nie ma tu wulgaryzmów, więc możesz pokazać moją propozycję wszystkim dzieciom. Jeśli sam je posiadasz, chciałem im złożyć wyrazy współczucia.

 31. gość

  06/02/2010 o 22:34

  Aha, szanowny moderatorze. Prosiłbym o usunięcie wpisu mena:-) Nie mogę zrozumieć, o co mu chodzi, a moją szczególną troskę budzi słowo wiewiórka, zapewne skierowane do lokalnego, przez co samo w sobie jest obraźliwe, a ponadto sugeruje możliwość płciowego obcowania z przedstawicielami odmiennych gatunków. 🙂

 32. eee wiesc gminna

  07/02/2010 o 13:46

  niesie ze Bartlowi to do pierdla najblizej

 33. lokalny

  07/02/2010 o 14:38

  do gościa: szanowny forumowiczu sądzę że nie czytałeś tamtych postów a jeśli tak i nie było tam wulgaryzmów (według Ciebie) to sądzę że jesteś fanatykiem rynsztokowej muzyki hip hop (nie każde wykonanie jest rynsztokowe choć muzyka jest zawsze taka sama) co do dzieci to nie musisz współczuć gdyż są troszkę starsze od Ciebie i dawno usamodzielnione

 34. lok

  07/02/2010 o 14:42

  kończąc wypowiedź do gościa to te posty o których pisałem już są usunięte a skoro nie pamiętasz co pisałeś musiałeś być po kilku „mamrotach” na plantach

 35. do "gościa"

  07/02/2010 o 15:56

  Ty, chłopie czy u ciebie w rodzinie to wszyscy zdrowi są? Czytając twoje teksty w ramach tego i innych tematów proponuję abyś zaczął wciągać inne ścieżki bo te są chyba za mocne dla ciebie i tracisz poczucie rzeczywistości.

 36. ee

  07/02/2010 o 17:37

  gosc ma racje ze sobczykowa i wieczorek to takie stare pierdoły chodz i pieprzą ale jeszcze nic konkretnego nie zrobili ani nie powiedzieli to takie stare `pacany miedojdy zyciowe . Blokowali sprawy ktore pomogłyby krzeszowicom np sprzedaz pałacu 8 lat temu .Kto takich pacanow wybiera

 37. przyjezdny

  07/02/2010 o 21:15

  Popieram słowa „zamiast”. Dlaczego nikt z tutejszych opluwaczy nie pójdzie po prostu do UM i nie podsunie choćby samemu Burmistrzowi paru olśniewających pomysłów? Może skoro w kupie raźniej to posiedzicie gdzieś razem na żywo i wymyślicie rozwiązania waszych lokalnych problemów? Skoro to takie proste…
  Sądzę, że wszyscy byliby wam wdzięczni – Burmistrz, pracownicy UM i mieszkańcy gminy Krzeszowice. Może lepiej rzeczywiście mieć jakikolwiek pomysł niż nie mieć żadnego? Smutne to bardzo, że zamiast podjąć jakąkolwiek inicjatywę plujecie do własnego gniazda 😐

 38. czy

  07/02/2010 o 23:17

  przyjezdny to ten k..as Bereza

 39. do czy

  08/02/2010 o 06:10

  popisałeś się lokalnym debilizmem…

 40. Do przyjezdnego

  08/02/2010 o 09:45

  To nie jest własne gniazdo. Poza tym Pan Burmistrz ma swój ogródek, a w ogródku swoich ludzi, którzy Go popierają. To jest ekipa, która wygrała wybory i ona odpowiada przed społeczeństwem za to robi. I będzie z tego rozliczona. Wszelkie pomysły podsuwane Panu Burmistrzowi nie docierają do Niego, a te które dotarły są eksponowane jako Jego.
  Oczywiście pomysły ludzi z poza jego ogródka. Moim zdaniem jest to nie fair. Dlatego nie dziwi mnie, że jak ktoś ma pomysły, to nie chce się teraz nimi podzielić.

 41. fair ?

  08/02/2010 o 13:40

  Człowieku, jakie fair ? ile Ty masz lat ? wczoraj się urodziłeś że nie wiesz że polityka nigdy fair nie była i nie będzie ?! i możemy tu sobie kolejne godziny przegadać a władza i tak zrobi swoje.
  Nikt nie mówił że będzie fair, a jeżeli ktoś liczył na uczciwość władzy to jest chyba z innego świata.
  A co do dzielenia się pomysłami. Niech się nikt nie dzieli, tylko je realizuje, a jesli nie chce ich realizować ani się nimi dzielić, to lepiej niech w ogóle nie zaczyna dyskusji co można zrobić lepiej.
  Pomysły docierać mogą, tylko zwykle jest tak że pomysłodawca jest w zupełności przekonany o słuszności swojego pomysłu, uważając go za ten najlepszy. Nie bierze ów pomysłodawca wszystkich aspektów „za i przeciw” realizacji takiegoż pomysłu, gdyż w jego przekonaniu on poddaje pomysł, a ktoś niech już się martwi jak go realizować… cóż „gratulacje”
  za pomysłowość.
  Nie można mówić „ja to mam pomysł i zrobiłbym to tak i tak, i wiem co mówię a Ci rządzący nie mają pojęcia”.. bo to ów pomysłodawca znając tylko część planów, aspektów, działań nie jest w stanie racjonalnie ocenić słuszności swojego pomysłu. Trzeba poznać drugą stronę medalu i wtedy się wypowiadać…
  Trzeba nowych ludzi u władzy, więc pole do popisu jest piękne… teraz pytanie kto będzie chciał. A jeżeli nikt nie chce, rozliczanie niech zostawi tym co się znają na zarządzaniu gminą a nie podwórkiem dookoła domu, lub kilkuosobową spółką zoo.

 42. a Bartl

  08/02/2010 o 13:47

  zna się na zarządzaniu gminą? a jego kwalifikacjami?
  info z jego strony :KWALIFIKACJE:
  * Nauczyciel Wychowania Fizycznego

  * Nauczyciel Gimnastyki Korekcyjnej

  * Uprawnienia Kwalifikacyjne dla Oświatowej Kadry Kierowniczej

  * Instruktor Piłki Siatkowej

  * Instruktor All-Style Karate

  * Ratownik Wodny

  * Kierownik i Wychowawca Kolonijny
  http://www.bartl.krzeszowice.net.pl/index.html

 43. a Bartl

  08/02/2010 o 14:43

  może i się nie zna, ale to my wyborcy umożliwiliśmy mu zdobycie fotela burmistrza. I to umożliwiliśmy na 2 sposoby: albo glosując na niego, albo w ogóle olewając wybory nie glosując na nikogo.

  Pozatym nie widzialem nigdzie szkoly, której ukończenie daje możliwość zdobycia zawodu burmistrza, a co za tym idzie teoretycznego doświadczenia.
  Jeżeli wygra kolejną kadencję, nauczony ostatnimi wpadkami może coś zmieni w swoim postępowaniu… pod warunkiem że zmieni otoczenie swoich doradców. I nie mówię tu tylko o p. Berezie. tylko o calej naszej śmiesznej radzie gminnej;)
  Ale to już od nas zależy, bo to mu będziemy wybierać owych jegomości.

 44. kto

  08/02/2010 o 16:00

  będzie chciał przejąć burmistrzowanie w gmine z 50 milionowym zadłużeniem? chyba tylko ten komu leży na sercu pensja burmistrza przez cztery lata po 10 tysiaczków to prawie pół bańki. Można podreperować domową kase i w nogi.

 45. do kto

  08/02/2010 o 18:41

  na tej zasadzie to nikt tego nie przejmie, i najlepiej żeby cała gmina poszła z dymem, tak ?
  No bo kto będzie chciał przejąć burmistrzowanie z długiem 50 baniek ?
  Zastanów się.
  A jak zazdrościsz pieniędzy to się za naukę i robotę weź, może zaczniesz zarabiać więcej niż średnia krajowa…

 46. a ja widziałem

  08/02/2010 o 18:58

  szkoły, które co prawda nie uczą jak zostać burmistrzem, ale jak nim BYĆ.

 47. jest wiele szkół

  08/02/2010 o 22:06

  które uczą jak BYĆ prezesem, dyrektorem. Ale żeby BYĆ burmistrzem, trzeba nim najpierw ZOSTAĆ.
  A prezesem czy dyrektorem się bywa albo i nie bez konieczności organizowania wyborów…

 48. gość

  10/02/2010 o 23:17

  Sądząc po dalszym toku dyskusji, miałem rację. Pomieszanie szamba z ignoracją. Nikt nie miał odwagi, by powiedzieć: stop, teraz zmieniacie bieg na luz, a słowo na rozum. Wulgaryzmy zatem były na miejscu, oczywiście nie dotyczą lokalnego, któremu się wydaje, że jest trochę starszy, zapewne od kościelnych witraży. Bo ode mnie niekoniecznie.
  Za to jest głupi: i młodzi ludzie teraz – wobec wytonowania mojego ostrego głosu dzięki pokornej robaczywości Admina – mogą czerpać ze źródła jego obłej głupoty do woli. Albo – do czasu. Zresztą, skoro sam miał dzieci, to sam wie. Szkoda jedynie, że posty można kasować za wulgarność, za to głupota – jest w pełni dozwolona, dobrze widziana i – jak
  widzę – z powodzeniem się tu rozpowszechnia.

 49. kolejny raz go "gościa"

  11/02/2010 o 17:37

  przestań wciągać to świństwo, nie widzisz, że ci szkodzi? Kto takich rzeźbi?

 50. wiewióra

  12/02/2010 o 12:44

  Ja też go wybrałam, ale czy to oznacza, że mam być ślepa i bezkrytyczna? Jeżeli mi się coś w jego pracy na rzecz Gminy nie podoba to mu o tym mówię nie tylko na tym anonimowym forum, ale także na spotkaniach na które chodzę. Uważam, że mam do tego prawo, bo moje oczekiwania w stosunku do działalności nowych władz samorządowych były inne. Nikt nie
  będzie mi dyktował co mam pisać, tylko dlatego, bo to niekomfortowa sytuacja gdy zbliżają się wybory. O tym że robi wiele rzeczy pod publiczkę dowiedzieli się ostatnio farmaceuci kiedy użył argumentu dlaczego apteki teraz powinny nocą pracować – teraz przed wyborami. Zastanawiam się czy jest na tyle głupi, że nie potrafił użyć argumentu, że chodzi
  mu o dobro ludzi tej Gminy, czy tak zepsuty, że myśli tylko o sobie.

 51. do wiewióry-basi

  12/02/2010 o 19:38

  Ty to chyba coś masz kłopot z czytaniem ze zrozumieniem bo w gazecie właśnie tego argumentu użył.
  A twoja córka na pewno znajdzie jeszcze w przyszłości lepszą pracę więc nie pałaj tak zemstą – bo to chyba przez to nie podoba ci się praca samorządu (jak sama napisałaś miałaś jakieś swoje osobiste oczekiwania i chyba się nie udało – co?)

 52. do wiewióry

  13/02/2010 o 07:46

  apteki zawsze mialy dyzury nocne. Teraz im sie nie oplaca… tak dbaja o dobro mieszkancow

 53. a.

  13/02/2010 o 09:03

  ile razy rzeczywiście musiałeś skorzystać z nocnego dyżuru?

 54. JUŻ WIEM!

  13/02/2010 o 09:18

  dlaczego Bartlowi najbliżej do platformy:
  Rafała Dutkiewicz – obecnie w partii Polska XXI – szczególnie mocno piętnuje Platformę Obywatelską. Rządzące tą partią reguły podsumowuje krótko: wilcze i bezwzględne.

  – Sposób uprawiania u nas polityki jest, powiedziałbym, wilczy. Jest przywódca stada, a ci, którzy są w jego stadzie, mniej więcej co pół godziny, muszą podkulić ogony i pokazać, że są podporządkowani. No i raz na jakiś czas odbywa się eliminacja tych, którzy zawalczyli o przywództwo – ocenia prezydent Wrocławia. –
  http://www.tvn24.pl/-1,1643021,0,1,tusk-jest-cyniczny–w-platformie-sa-wilcze-zasady,wiadomosc.html

 55. wilk

  13/02/2010 o 12:55

  Zdecydowanie wole być w wilczym stadzie niż w stadzie w którym się podsłuchuje, donosi i nikt nikomu nie ufa.

 56. do wilka

  13/02/2010 o 13:18

  miłego zagryzania…

 57. Niech Bartl zapamieta

  13/02/2010 o 13:42

  ze jak przestanie juz byc samcem alfa to pozostałe samce go rozszarpią a pamiec po nim będzie jak po parszywym gównie

 58. do a.

  13/02/2010 o 14:15

  oby nigdy nie trzeba było korzystać z dyżuru… ale jeżeli kiedyś brak tego dyżuru doprowadzi do tragedii to wszyscy będą wieszać psy na aptekarzach… krzeszowickiemu motłochowi nigdy się nie dogodzi, dla was zawsze wszystko będzie źle.

 59. bez demagogii

  13/02/2010 o 14:33

  jeśli ktoś nagle zachoruje nocą, wzywa pogotowie. w sytuacji zagrożenia życia to pogotowie podaje niezbędne lekarstwa. więc tragedii z powodu zamkniętej nocą apteki, ja się raczej nie spodziewam.

 60. do poprzednika

  13/02/2010 o 16:05

  ale jeżeli coś pójdzie nie tak, to cwany polaczek będzie szukał każdej możliwości na zgarnięcie kasy. I jak trzeba będzie to się do zamkniętych aptek też przyczepi.

 61. może

  13/02/2010 o 16:17

  i racja, ale będzie to raczej działanie nieskuteczne

 62. Vigor

  16/02/2010 o 17:20

  No to sobie aptekarze pogadali!

 63. ss

  28/05/2010 o 10:38

  Moim zdaniem Pan Bartl jest najlepszym burmistrzem.

 64. Adam

  27/01/2014 o 10:34

  Zarządza Roman, a wykonawcy to to Andrzej /s. i Jan. Czesław to kukułka co stale kuka ale nie wie co kuka.

 65. Rysiek K.

  27/01/2014 o 14:11

  O tym wszyscy wiedzą.
  Tylko wiara wiedza – jedno, a głosowanie – to drugie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę